logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
1279
2688
2694126

Twoje IP: 18.206.83.16

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

Klasa 4b integracyjna poznaje ukształtowanie terenu

phoca thumb m 4dLekcje przyrody mogą być ciekawe, kiedy wychodzimy w teren, obserwujemy oraz doświadczamy. Obecnie na zajęciach zdalnych szukamy najlepszych sposobów uczenia się i utrwalania nowych wiadomości. Dlatego zachęceni przez nauczyciela przedstawiliśmy różne formy terenu, rzeźbiąc je w plastelinie, ciastolinie, masie solnej, czy piasku. Zachęcamy wszystkich do nauki przez zabawę. Uczniowie klasy 4b.

 Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

dzienksiazki2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W naszej bibliotece obchody te miały formę wirtualną. Specjalnie na tę okazję przygotowano dwie prezentacje oraz quiz. Wszystko zostało zamieszczone na blogu biblioteki szkolnej pod adresem: https://bibliotekasp17kalisz.blogspot.com. Zapraszamy do odwiedzenia bloga!
 
Model płuc - prace klas siódmych

phoca thumb m 5pW lutym i marcu klasy siódme zaangażowały się w realizację zadania projektowego na biologii. Jego celem było wykonanie modelu płuc i przeprowadzenie symulacji wdechu powietrza do płuc, tłumacząc w ten sposób mechanizm oddychania. Wszyscy uczniowie sumiennie i z zaangażowaniem zrealizowali zadanie, uświadamiając sobie jednocześnie, że anatomia człowieka to temat teoretycznie bliski, a w rzeczywistości nieprosty i złożony.

 

 

Narodowy Spis Powszechny 2021

 

     list Narodowy Spis Powszechny                GUS Plakat

 

 

Ankieta dla mieszkańców Kalisza

Drodzy Rodzice, 

Miasto Kalisz we współpracy z firmą Metaphor opracowuje właśnie diagnozę strategiczną Kalisza.

W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety internetowej, dotyczącej oceny jakości życia w naszym mieście. Ankieta ta jest w pełni anonimowa i nie służy gromadzeniu żadnych danych osobowych. Państwa odpowiedzi zostaną zapisane na koncie należącym do Urzędu Miasta Kalisza.

Ankietę można wypełnić w dniach od 31 marca  do 14 kwietnia 2021 r. elektronicznie pod następującym linkiem:

https://forms.gle/w88pjuoZrJ7Hg33v7

W razie pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: marcelina.krajnik@metaphor.pl lub na numer telefonu: +48 506 831 840.

Państwa opinia jest dla nas bardzo ważna.

Dziękujemy za poświęcony czas i udział w naszym badaniu!


Urząd Miasta Kalisza
Wydział Rozwoju Miast

 

Niezwykłe eksperymenty z jajkiem

phoca thumb m 003Na Wielkanoc muszą być jajka, pisanki, kraszanki, ale co było pierwsze… jajko czy kura? Uczeni nadal nad tym się głowią. Zdaniem pewnego sześciolatka pierwszy był kogut. I może faktycznie tak było? Sześciolatki, podczas nauki zdalnej, postanowiły przygotować małe laboratorium, w którym przedstawiły pomysły na zabawę z jajkiem. Czy jajko można włożyć do butelki? Czy z jajka, które zniosła kura można zrobić skaczące jajko gumowe? Czy jajko potrafi pływać, chociaż to nie jajko kacze tylko kurze? Przekonajcie się.

 

Międzynarodowy Dzień Matematyki

phoca thumb m plakat1912 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki. W tym dniu, na lekcjach matematyki, uczniowie rozwiązywali łamigłówki oraz rebusy. Wśród atrakcji znalazło się również matematyczne "Koło fortuny". W ramach Dnia Matematyki chętni uczniowie przygotowali plakaty i prezentacje na temat królowej nauk. Matematyko, żyj nam sto lat!

 

 

Innowacja "Święta inaczej" - Wielkanoc

WielkanocInnowacjaTo już kolejna odsłona innowacji "Święta inaczej"! Tym razem zdobędziecie informacje na temat Świąt Wielkiej Nocy, projekt wprowadzi Was w świat świąt w inny, nowatorski sposób. Wysłuchacie różnych ciekawostek o tradycjach, dowiecie się, od kiedy obchodzimy Wielkanoc oraz jakie są korzenie tego święta. Zdobędziecie również umiejętność tworzenia świątecznego jajka. Spotkanie w szkole nadal nie jest możliwe – zapraszamy zatem do obejrzenia filmów stworzonych w ramach tej innowacji, umieszczonych na blogu biblioteki szkolnej.

 

Wielkanoc w Polsce i za granicą

Uczniowie klasy 7b przygotowali prezentację dotyczącą wielkanocnych zwyczajów i tradycji w Polsce oraz za granicą. Opisują w niej zanikające u nas tradycje związane z tym świętem. Z prezentacji dowiadujemy się także, w jaki sposób Wielkanoc obchodzona jest w innych krajach na świecie. Zachęcamy do jej obejrzenia.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy 7b wraz z wychowawcą i nauczycielami wspomagającymi pragną złożyć całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wzajemnej życzliwości oraz nadzie
i!

Wielkanoc 7b

 

Klasa 5a w Teatrze Piasku

phoca thumb m 165530660 445018349948166 3661111262910276863 nZnasz historię o Kopciuszku? 
24 marca 2021 r. klasa 5a wraz z wychowawczynią wzięła udział w niecodziennym spektaklu online, w którym gra aktorów przeplatała się ze sztuką malowania piaskiem. Takiej interpretacji pięknej baśni jaką jest "Kopciuszek" jeszcze nie widzieliśmy! Poczuliśmy ogromne emocje, uwierzyliśmy w cuda, które mogą zmienić życie każdego z nas i dają nadzieję na lepszy los. Podczas transmisji na żywo zobaczyliśmy baśń przedstawioną za pomocą malowania piaskiem w wykonaniu Tetiany Galitsyny - zwyciężczyni programu "Mam Talent". Artystce na scenie towarzyszyli aktorzy.

Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 założyli "niedoparki", a klasy starsze przygotowały prace wykonane w edytorze grafiki. W ten sposób chcieliśmy uczcić dzień poświęcony osobom z trisomią 21 chromosomu. Zapraszamy do obejrzenia filmu!

Skarpetka

Światowy Dzień Trisomii

Trisomia121 marca przypada Światowy Dzień Trisomii. Pomysłodawcą tego święta był Stylianos E. Antonarakis, genetyk z uniwersytetu w Genewie. Data ta wiąże się z istotą zaburzenia - trisomią 21 chromosomu. Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu pt. „(Nie)zwykłe dziewczyny”, które kochają życie. Jedna z nich, Zuzanna jest uczennicą naszej szkoły, a druga – Łucja, mieszka niedaleko stolicy. Życzymy, abyście mieli tyle radości i samozaparcia w pokonywaniu trudów życia, co one!

https://tiny.pl/rkmvw 

Płazy na lekcji w klasie 6c

phoca thumb m piotr kucharczykNa lekcji biologii uczniowie klasy 6c postanowili lepiej poznać i zrozumieć temat związany z płazami. Są one kręgowcami wodno - lądowymi i należą do nich: salamandry, traszki, żaby, kumaki, ropuchy. W celu utrwalenia wiadomości dzieci wykonały z plasteliny modele wybranych przez siebie płazów ogoniastych i bezogonowych. Nie było łatwo, ale efekty są zdumiewające. Zobaczcie sami!

 

 

Znamię! Znam je?

Dołącz do Ogólnopolskiego programu profilaktyki czerniaka w edycji 2020/2021! Przeczytaj informacje zawarte w ulotce! Bądź czujny!


znamie


Pamiętajcie o drugim śniadaniu!

phoca thumb m niadanie 20Zabezpieczamy się przed wirusami - myjemy ręce, nosimy maseczki, zachowujemy dystans, ale często zapominamy o zdrowym odżywianiu, które nie tylko pozwala nam rosnąć i daje siły do działania, ale także buduje odporność naszego organizmu. Bardzo ważne jest drugie śniadanie. Pamiętać o tym powinny nie tylko dzieci z klas 0-3, które przynoszą je do szkoły, ale także uczniowie klas starszych, którzy niestety muszą uczyć się w domu. Klasa 2c zaprasza wszystkich „zdalniaków” do samodzielnego robienia i jedzenia zdrowych, pożywnych kanapek. Pamiętajcie też o piciu wody, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Samo przygotowanie dla siebie drugiego śniadania może być niezłą frajdą.

Zobaczcie sami!

 

Lutowe działania wolontariuszy

Klubowicze Szkolnego Wolontariatu udowodnili, że podczas zdalnego nauczania też można podejmować przydatne działania. Wykonali plakaty z okazji: "Dnia bezpiecznego Internetu", "Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego" oraz "Dnia walki z depresją". Wykonane afisze zawieszali na osiedlowych tablicach ogłoszeń i w swoich klatkach schodowych. Zapraszamy do obejrzenia galerii plakatowej.

 

Wolontariat1
 

UWIELBIAM JĄ! - moja ulubiona bohaterka literacka

Konkurs biblioteczny

 

Szczegóły konkursu znajdują się pod linkiem:

https://bibliotekasp17kalisz.blogspot.com/p/konkursy

Zapraszamy!

 

Światowy Dzień Chorób Rzadkich

156968297 446264210131051 7907022261694639501 nZ okazji Światowego Dnia Chorób Rzadkich uczniowie klas 2b, 2c i 2d wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez p. Magdalenę Brzozowską i p. Anetę Pawlik, których celem było zapoznanie dzieci z mniej znanymi chorobami oraz uwrażliwienie najmłodszych na potrzeby i wyjątkowość innych ludzi. Na zakończenie zajęć uczniowie samodzielnie wykonali kolorowe rączki, które są symbolem wsparcia dla osób cierpiących na rzadkie choroby.

 Nabór 2021/2022

Wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie listy kandydatów przyjętych
i kandydatów nieprzyjętych do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych
znajdują się w zakładce Nabór 2021/2022 

Lista przyjętych do oddziału przedszkolnego 
Lista przyjętych i nieprzyjętych do klasy pierwszej

 

Japońskie obento - kulinarne cudeńka

phoca thumb m nowy folder 612Japonia to niezwykle ciekawy kraj, w którego społeczeństwie dzieci odgrywają bardzo ważną rolę. Przygodę z edukacją rozpoczynają już w przedszkolu, a rodzice nieustannie czuwają nad rozwojem swojego dziecka. Dbają również o ich zbilansowaną dietę, przygotowując obento, czyli drugie śniadanie, które uczniowie zabierają do szkoły. Rodzice wkładają dużo pracy w przygotowanie dzieciom szkolnego posiłku, jedzenie jest starannie, wręcz artystycznie wykonane. Na wzór japońskiego obento, sześciolatki z naszej szkoły, przygotowały własne drugie śniadanie. Pychotka! W konkursie plastycznym "Japońskie obento - kulinarne cudeńka" wszystkie dzieci otrzymały pierwsze miejsce. Gratulujemy! I zapraszamy do galerii.

 

Wielkoduchy w akcji!

CreoOd kilku lat siedemnastka działa w programie "Wielkoduchy". Stowarzyszenie CREO z Poznania doceniło nasze działania i postanowiło zaprezentować na swojej stronie internetowej działalność oraz akcje "Szkolnego klubu wolontariatu".

Zapraszamy do czytania!
 
 
 

Światowy Dzień Chorób Rzadkich

Co roku, ostatniego dnia lutego przypada Światowy Dzień Chorób Rzadkich. Jest to dzień solidarności z osobami zmagającymi się z tymi chorobami oraz okazja do podnoszenia społecznej świadomości w tym zakresie.
Rzadkie, ale niezapomnianie - zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji, dotyczącej tych chorób, przygotowanej przez klasę 6a.

Choroby

 

ZBIÓRKA PUSTYCH KARTRIDŻY DO DRUKAREK - dołącz do nas!

tuszPrzyłącz się do akcji "Szkolnego klubu wolontariatu" 
"PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI!" 
Zachęć rodziców, sąsiadów, znajomych do przyłączenia się do akcji poprzez przekazanie Tobie pustych opakowań po tuszach do drukarek atramentowych.

UWAGA! 
– muszą być oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane. 
PAMIĘTAJ, aby zużyty tusz dokładnie owinąć folią lub zapakować do woreczka,
żeby uniknąć wylania się resztek!

Przynieś je do szkoły i wrzuć do pudła/paki umieszczonej w auli szkoły.
                               Przekażemy je do producenta, który w zamian zakupi karmę dla zwierząt w schronisku.

  

wizualizacja tuszdopaki

 

Olimpiada Wiedzy Chemicznej

Chemia19 lutego 2021 roku, odbył się I etap Olimpiady Wiedzy Chemicznej, przeprowadzonej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Z przyjemnością informujemy, że trzech uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do II etapu okręgowego. Są to:
Adam Schlesinger i Tobiasz Wybieralski z klasy 8b oraz Maksymilian Roliński z klasy 8c. Gratulujemy!

 

 

Międzyszkolny konkurs plastyczny "Dokarmianie zwierząt w zimowym pejzażu"

phoca thumb m jakub wr - 1cUczniowie klas młodszych naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym "Dokarmianie zwierząt w zimowym pejzażu, organizowanym cyklicznie przez Szkołę Podstawową nr 10 w Kaliszu. Jury wśród 45. nadesłanych prac dostrzegło wyjątkowość dzieł trójki naszych dzieci.

Jakub Wróż z klasy 1c wykonał pracę plastyczną, którą wywalczył II miejsce w kategorii klas pierwszych. W kategorii klas drugich doceniono talent Poli Zajdel z klasy 2c. Jej dzieło także uplasowało się na II miejscuJakub Bruź z klasy 2c za swoją pracę został wyróżniony.

Gratulujemy sukcesu!

Opieka nad zwierzętami w czasie zimy

Jak trudny był los zwierząt podczas tegorocznej mroźnej i śnieżnej zimy nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Uczniowie klasy 2c, realizując podczas zajęć tematykę opieki nad zwierzętami w czasie zimy, uczyli się także tworzyć plakaty. Wszystkie dzieci wykonały ciekawe afisze, a większość z nich została przekazana na konkurs „Dokarmianie zwierząt w zimowym pejzażu” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Kaliszu. Aby uwrażliwić Was na ciężki los zwierząt zapraszamy do obejrzenia wykonanych przez klasę 2c prac.

Zwierzaki

Nasi górą!

153129462 130566308953008 5124984071299771926 nZ ogromną przyjemnością chcielibyśmy zakomunikować, że troje uczniów naszej szkoły zostało laureatami Międzyszkolnego Konkursu „Mistrz podobieństw angielsko - niemieckich” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8 w Kaliszu.

I miejsce - Alicja Kaczała - uczennica klasy 8b

II miejsce - Zuzanna Lenczewska - uczennica klasy 8c

III miejsce - Wojciech Kucharczyk - uczeń klasy 8f

Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu był nauczyciel języka niemieckiego w SP 8, p. Andrzej Goździewicz.

Celem konkursu było sprawdzenie znajomości słownictwa z zakresu języka angielskiego i niemieckiego.
W rywalizacji brali udział uczniowie klas 7 i 8, którzy przygotowywali się do konkursu, korzystając z platformy Quizlet, gdzie dostępne były ćwiczenia ze słownictwem konkursowym. 
Ze względów techniczno - logistycznych konkurs odbył się w trybie online, na platformie Testportal.

Konkurs został podzielony na dwa etapy: szkolny i międzyszkolny. Zarówno na etapie szkolnym jak i międzyszkolnym uczestnicy turnieju językowego rozwiązywali dwa testy. Zadaniem uczniów było prawidłowe połączenie w obu językach wyrazów podobnych o tym samym znaczeniu, w jak najkrótszym czasie.

Uczniowie SP17 okazali się bezkonkurencyjni w obu etapach i pozostawili swoich rywali w tyle. Oto wyniki naszych uczniów:

Alicja Kaczała - 100% prawidłowych odpowiedzi/ czas: 01:46

Zuzanna Lenczewska - 100% prawidłowych odpowiedzi/ czas: 01:54

Wojciech Kucharczyk - 100% prawidłowych odpowiedzi/ czas: 02:15

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie! Byliście niesamowici! Dziękujemy również organizatorom turnieju oraz opiekunom laureatów: p. Annie Grzybowskiej - Woźnej, p. Bogumile Stanoch i p. Agnieszce Wąchale - Kliszewskiej.

 

Nabór 2021/2022 - informacja

Potwierdzenie woli nauki w placówce w związku z zakwalifikowaniem kandydata
do oddziału przedszkolnego lub klasy pierwszej trwa do 1 marca 2021 r. i odbywa się
w formie elektronicznej w systemie NABO.

 

Nabór 2021/2022

Wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie listy kandydatów zakwalifikowanych
i kandydatów niezakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych
znajdują się w zakładce Nabór 2021/2022 

Lista zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego 
Lista zakwalifikowanych do klasy pierwszej

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W tym roku szkolnym uczniowie klas integracyjnych w wyjątkowy sposób uczcili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - zmierzyli się z łamańcami językowymi. Sami zobaczcie, jakich mamy mistrzów naszej mowy!

lamancejezykowe2

 

Pasowanie na czytelnika

phoca thumb m 20210208 130529Jak mawia polskie przysłowie "Co się odwlecze, to nie uciecze". Pandemia, choć przesunęła w czasie obchody pasowania na czytelnika, to nie zdołała ich, na szczęście, całkowicie wyeliminować. Z rozmachem, lecz w reżimie sanitarnym, uroczystość ta została przeprowadzona w dniach od 8 do 10 lutego 2021 roku. Wzięły w niej udział wszystkie dzieci z klas pierwszych i drugich. Nikt nie został pominięty w wesołej zabawie, tańcu czy delektowaniu się słodyczami. Dzieci miały również możliwość wykazania się szeroką wiedzą na temat afrykańskich zwierząt. Nauczyły się także piosenki o zebrze. Radosny klimat, który jest tak wszystkim potrzebny, udzielił się nie tylko dzieciom, ale i wychowawcom, dyrekcji oraz pozostałym pracownikom szkoły.

 

Ada nie próżnuje! Jesteśmy z Niej dumni!

phoca thumb m 20210209 121659We wtorek 9 lutego nasza koleżanka - Ada Jarek - została zaproszona przez Prezydenta Miasta Kalisza po odbiór szczególnej nagrody. Władze miasta dostrzegły wkład Ady w rozwój kultury naszej małej Ojczyzny. Podczas Inauguracji Roku Kulturalnego 2020/2021 uczennica klasy 5b otrzymała List gratulacyjny od Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia muzyczne oraz reprezentowanie Kalisza na ogólnopolskich scenach w kategorii wokalistka. Warto przypomnieć, że Ada Jarek jest uczennicą Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu, w którym uczy się śpiewu oraz gry na pianinie. Bierze udział w różnych konkursach wokalnych ogólnopolskich i międzynarodowych.

Jej osiągnięcia są imponujące! Tylko w tym roku szkolnym Ada zdobyła:

- 1. miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskiej "ŚREMSKA NUTA" w Śremie (październik 2020),

- wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki "Kwietnik" Kutno (październik 2020),

- wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Filmowej o "Złoty Laur" Poznań (listopad 2020),

- wyróżnienie w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Zimowej i Świątecznej "Hu Hu Ha 2020" w Warszawie (grudzień 2020),

- 2. miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Dzisiaj w Betlejem" Szczecin (styczeń 2021),

- GRAND PRIX na Międzynarodowym Festiwalu Kalejdoskop Talentów - "Digi Talenty" (styczeń 2021),

- wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd "Gloria" w Kielcach (styczeń 2021).

Była również:

- finalistką Ogólnopolskiego Festiwalu "Piosenki Jana Wojdaka" w Krakowie (listopad 2020),

- finalistką Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd w Krakowie (styczeń 2021),

- finalistką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Krakowie "The Golden Voice" (styczeń 2021).

Jak widać, Ada jest prawdziwą gwiazdą, nie tylko naszej klasy. Wielokrotnie mogliśmy podziwiać Jej talent podczas uroczystości szkolnych, a obecnie chętnie śledzimy go w Internecie. Małą próbkę talentu naszej Ady zobaczyć możecie pod poniższym adresem:

https://youtu.be/--6sNntJ5NY

Gratulujemy naszej koleżance i życzymy dalszych sukcesów!

Dumni uczniowie klasy 5b wraz z wychowawczynią.

 

Bal walentynkowy

phoca thumb m 20210212 0852521W piątek, w oddziale przedszkolnym 0a, nastąpiło wielkie poruszenie. Do naszej grupy zawitały bowiem księżniczki oraz rycerze, policjanci, żołnierze i wiele innych, przepięknych bajkowych postaci. A wszystko to za sprawą balu karnawałowego, na którym nie zabrakło muzyki, konkursów i słodkiego poczęstunku. Bawiliśmy się znakomicie, a zabawom i uśmiechom nie było końca.

 

 

Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy!

phoca thumb m matematykaW bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego "Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy", realizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej. W projekcie biorą udział dwie klasy czwarte 4a i 4b. Wspomniana platforma edukacyjna to samodopasowujące się zestawy zadaniowe z tematów wybranych przez nauczyciela, zgodnych z materiałem szkolnym. Jest to alternatywa dla klasycznych „papierowych” prac domowych. Do głównych zalet rozwiązywania ćwiczeń w „zeszyt online” należy:
1) natychmiastowe sprawdzenie poprawności odpowiedzi ucznia - przez to nie powtarza on  błędnego toku rozumowania w kolejnych zadaniach,
2) dobór zadań do potrzeb i możliwości ucznia, przez to nie marnuje on czasu na zadania zbyt łatwe albo zbyt trudne,
3) pomoc uczniowi z zadaniem, gdy ma z nim trudność lub niepoprawnie je rozwiązał - przez to otrzymuje on wsparcie, gdy nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z nauczycielem.

Koordynatorkami projektu są nauczycielki matematyki: Pani Iwona Wybieralska i Pani Justyna Matuszak.

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?