logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
504
1561
2978873

Twoje IP: 3.236.55.22

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki SzkolneCertyfikat BBC

 

 

dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

  Wf1
 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Europejski Dzień Sportu Szkolnego

Europejski Dzień Sportu Szkolnego (EDSS) to wielkie międzynarodowe święto ruchu, które 24 września będziemy obchodzić również w naszej szkole. EDSS zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej, nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w salach matematyki, języka polskiego, czy geografii. W tym dniu nie zabraknie ruchu i zabawy, a o specjalne atrakcje dla najmłodszych uczniów z klas I-III zadba @AkademiaKrokietaiLamy, której misją jest tworzenie Edukacji w ruchu. Razem dla zdrowego rozwoju dzieci!

#ESSD2021 #ESSDPoland #AKIL #BeActive #edukacjawruchu @essdeurope

grafikaedss fb www szkoła

 

 

You Can Dance - Vanessa Power!

VanessaPower1W piątek 17 września swoją przygodę w programie "You Can Dance – Nowa Generacja" rozpoczęła Vanessa Kujawiak z klasy 5b. Swoim występem podczas castingu w Szczecinie zachwyciła jurorów: Agustina Egurrolę, Klaudię Antos oraz Michała Miszę Kostrzewskiego i otrzymała bilet do Akademii, w ramach której 55 najzdolniejszych tancerzy z całej Polski będzie trenować z utytułowanymi choreografami. Akademię ukończy 16 najlepszych, którzy trafią do odcinków studyjnych. Gratulujemy sukcesu i mocno trzymamy kciuki! 
Występ Vanessy można zobaczyć pod adresem: https://youtu.be/erOIH2aCbYA

 

Cudze chwalicie, swego nie znacie...

phoca thumb m 20210915 1234272Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie... tego nie można powiedzieć o uczniach klasy 5d. Wkrótce wybierają się na dalszą wycieczkę, ale najpierw udali się na spacer po centrum Kalisza wraz z panią Bogusią Stanoch i panią Agnieszką Szablewską. Uczniowie przyjrzeli się Ratuszowi, Baszcie Dorotce i Pałacowi Gubernatorskiemu, spacerowali parkiem do teatru, przez Aleję Wolności do Pałacu Trybunalskiego, poznali historię Małej Elektrowni Wodnej, która służyła kiedyś jako folusz dzierżawiony przez rodzinę Repphanów, którzy byli właścicielami fabryki sukna. Spacerowicze zwrócili uwagę na Pomnik Pamięci Dzieci Wynaradawianych w latach 1939 - 1945 przy ulicy Śródmiejskiej oraz na granicę dawnego Kalisza, czyli na Rogatkę Wrocławską. Do szkoły wytrwali turyści wrócili pieszo.

 

 

Dzień Kropki… co takiego? Kropki?

phoca thumb m 241994408 876072133026888 5584521370801196238 nMoże się wydawać, że to nic takiego. A jednak!
Międzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto kreatywności, twórczości i zabawy. Każdy ma talent, każdy jest w czymś dobry. Czasem tylko zdarza się nam zapomnieć, jakie mamy mocne strony. Dni takie jak ten pomagają przypomnieć sobie, jak wspaniali i kreatywni jesteśmy. Uczniowie i nauczyciele naszej Siedemnastki, z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki, mogli sobie przypomnieć, jacy są kreatywni. Na naszym DRZEWIE TALENTÓW przygotowanym przez przedstawicieli i opiekunów SU zawisło mnóstwo liści, ponieważ uczniowie SP17 są wyjątkowi. Wszystko zaczyna się od małej kropeczki...

 

 

Mały Samorząd świętował Międzynarodowy Dzień Kropki

phoca thumb m rowy obramowany zwierz domowe 5Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Z tej okazji uczniowie klas 0-3, obejrzeli krótki film na temat książki "Kropka". Przedstawiona została w niej historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Na zakończenie świętowania dzieci wykonały prace plastyczne: kolorowe sówki oraz dzieła własnego projektu, a przedszkolaki z oddziału "0a" pokusiły się nawet o kropkowo - cukierkowy eksperyment!

 

 

Powrót do przeszłości

phoca thumb m 1 4W poniedziałek 13 września uczniowie klas 4a, 4c, 5a, 6b i 7e udali się na wyprawę w poszukiwaniu początków państwa polskiego. Dzieci uczestniczyły w XXVI Festynie Archeologicznym w Biskupinie, podczas którego miały okazję zobaczyć bitwę wojowników wczesnośredniowiecznych, kaskaderski pokaz konny i pokaz sokolniczy. Ponadto w czasie, gdy klasy starsze szczegółowo poznawały historię Biskupina i tajniki pracy archeologa, dzieci z klas czwartych udały się do Gniezna. W pierwszej stolicy Polski odwiedziły archikatedrę z jej największym zabytkiem – Drzwiami Gnieźnieńskimi.

 

 

DziałaMY w Siedemnastce

logo - działamyMamy dla Was wspaniałą wiadomość. Nasza Szkoła w nadchodzącym roku szkolnym, jako jedyna w Kaliszu, bierze udział w projekcie „DziałaMY! Program rozwoju edukacji obywatelskiej w Wielkopolsce". Głównym założeniem tego projektu jest wzrost partycypacji obywatelskiej i społecznej młodzieży oraz zwiększenie zaangażowania osób młodych w sprawy publiczne. W ramach projektu w naszej szkole zostanie stworzony Szkolny Klub Młodego Obywatela, w których zrealizowany zostanie program edukacyjny, kształtujący młodzież odpowiedzialną obywatelsko i społecznie, uważną na otoczenie, respektującą prawa innych i chętnie angażującą się w wolontariat.
Uczniowie, którzy zostaną członkami tego Klubu, będą mieli za zadanie zrealizować trzy działania społeczno-obywatelskie, tj.:
1. Zorganizowanie na terenie naszej szkoły Szkolnego Budżetu Obywatelskiego (SBO).
Klubowicze zorganizują jedną edycję SBO. Każdy uczeń szkoły będzie mógł zgłosić pomysł i wybrać w głosowaniu projekt, który zostanie wdrożony w szkole. Na realizację zwycięskiego projektu otrzymamy 1000zł.
2. Zorganizowanie debaty związanej z ochroną środowiska lub ekologią.
3. Przeprowadzenie akcji wolontariackiej na rzecz osób starszych lub osób z niepełnosprawnościami.
Z projektem ruszamy już od przyszłego tygodnia. Zaczniemy od zebrania zgranej ekipy, która utworzy Szkolny Klub Młodego Obywatela. Czekamy na zgłoszenia chętnych uczniów!
Projekt realizowany jest w partnerstwie przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO oraz stowarzyszenie Metropolia Poznań.

 

 

Stypendium socjalne 2021

Informacje dotyczące przyznawania stypendium socjalnego znajdują się
w zakładce 
Ogłoszenia

 

 

Regulamin funkcjonowania szkoły w czasie epidemii koronawirusa

Szanowni Państwo,

zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem funkcjonowania szkoły w czasie epidemii koronawirusa, obowiązującym od 1 września 2021 r. Aktualne zasady organizacji pracy szkoły znajdują się w zakładce Regulamin - COVID 19.

 

Vanessa Power!

phoca thumb m vp4W roku szkolnym 2020/2021 nasza koleżanka Vanessa Kujawiak z klasy 4b, mimo pandemii rozwijała swoje umiejętności taneczne. Nie był to łatwy czas dla Niej, ponieważ z instruktorem łączyła się tylko online - ćwiczenia i próby wymagały więc ogromnej samodyscypliny.
Oto kilka ostatnich osiągnięć Vanessy:

- główna rola w teledysku do utworu „Jednorożec" z najnowszej płyty rapera Piotra Siary o pseudonimie KęKę. Teledysk ma już prawie milion wyświetleń!

- trzy filmy na tiktoku z Jej instruktorem - Kamilem Sfinksem Szpejenkowskim, które cieszą się ogromną popularnością,

- udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Miasta Kościana (maj 2021) i w efekcie: 
I miejsce w kategorii hip - hop solo od 11 lat - złoto,
II miejsce w kategorii hip - hop duet 12 - 15 lat - srebro,
III miejsce mini formacja hip - hop BLACK SQUAD 12 - 15 lat - brąz i puchar szkoły FTR,
III miejcse COOL SQUAD hip - hop formacje 12 - 15 lat - brąz i puchar szkoły FTR,

- podczas gali finałowej na zakończenie sezonu tanecznego FTR, po raz drugi z rzędu, Vanessa otrzymała tytuł "Wybitnego Tancerza" szkoły FTR (7 lat istnienia). Swoimi osiągnięciami przeszła do jej historii. Otrzymała puchar wybitnego tancerza oraz kilka medali za występy w grupach coolsquad i blacksquad,

- udział w "Białobrzeskim Turnieju E - Dance - Ogólnopolski Festiwal Tańca"  (styczeń 2021) - Nagroda Grand Prix - osobowość taneczna turnieju Vanessa Power,

- debiut na Mistrzostwach Polski federacji IDO w Wałbrzychu jesienią 2020 roku na którym wybierana jest reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy i Świata. Ostatecznie Vanessa zajęła 4. miejsce na Mistrzostwach Polski IDO.

- osiągnięcia VP to również pomoc dla innych dzieci, organizowanie zrzutek dla nich przez VP, występy na festynach charytatywnych (np. charytatywny koncert dla Sandry - czerwiec 2021).

 

Jak widać, Vanessa jest prawdziwym talentem, nie tylko naszej klasy. Wielokrotnie mogliśmy podziwiać Jej występy, a obecnie chętnie śledzimy je w Internecie. Małą próbkę talentu naszej Vanessy zobaczyć możecie pod poniższym adresem: https://www.youtube.com/channel/UCaUviB5_NPUuVcu6OOlNKBw

Gratulujemy naszej koleżance i życzymy dalszych sukcesów!
Dumni uczniowie klasy 4b wraz z wychowawczynią.

 

Pożegnanie ósmoklasistów

PozegnanieOsmoklasistowDziś w imieniu całej społeczności szkolnej złożyliśmy życzenia dalszych sukcesów naszym ósmoklasistom. Klasa 7e wraz z wychowawczynią Ewą Krawczyk przy współpracy z zespołem muzycznym i jego opiekunkami Magdaleną Wieczorek oraz Małgorzatą Stasińską, a także zespołem tanecznym "Sorriso" i jego trenerką Ewą Wiśniewską przygotowali pożegnanie klas ósmych. Pięknie zaśpiewała także starszym kolegom utalentowana Ada Jarek. Całe przedsięwzięcie zaś było możliwe dzięki życzliwości i wsparciu pana Michała Ostrowskiego oraz Tymoteusza Ostrowskiego, naszego absolwenta. Panowie profesjonalnie nakręcili i zmontowali film, który możecie obejrzeć i ocenić sami https://youtu.be/nQKEu_soEbQ. Sytuacja ta udowodniła, że możemy być dumni z naszych uczniów, którzy po opuszczeniu naszej szkoły rozwijają swoje talenty i pasje; to właśnie dzięki takim diamentom, naszym absolwentom, wspaniałe przedsięwzięcia są możliwe. Dziękujemy za poświęcony czas, życzliwość i wsparcie.

Kochani Ósmoklasiści, jesteśmy przekonani, że jeszcze się spotkamy, a Wasze sukcesy będą stanowiły dla nas powód do chluby. Życzymy Wam udanych wakacji, bądźcie odważni, każdego dnia ściągajcie ,,chusteczki" i budujcie swoją wymarzoną przyszłość. Wspominajcie nas dobrze!
Do widzenia PRZYJACIELE!

 


W filmie wystąpili:

Klasa 7e: Binkowska Wiktoria, Garncarek Julia, Gawłowicz Zuzanna, Kuśmierczak Julia, Miling Martyna, Paprocka-Basińska Roksana, Pietrzak Maja, Piotrowicz Julia, Spaleniak Dominika, Szczygieł Sara, Szyińska Zuzanna, Bajerski Filip, Binkowski Maciej, Grzelak Marcel, Kajzer Dominik, Miling Wiktor, Pospiech Piotr, Szymański Krystian, Ślósarczyk Filip, Wiatrowski Kacper.

Zespół muzyczny: Boroń Julia klasa 6b, Lis Anna klasa 7d, Nawrocka Olga klasa 7b, Ząbczyńska Julia klasa 5a, Wiśniewska Zofia klasa 6b, Szczygieł Sara klasa 7e.

Zespół taneczny ,,Sorriso": Matuła Alicja klasa 8d, Sokół Hanna klasa 8d, Jaroszkiewicz Alicja klasa 8d, Kaftanowicz Weronika klasa 8d, Sadłowska Wiktoria klasa 6a, Zapart Martyna klasa 6c, Kowalska Anna klasa 7a, Pawlaczyk Nikola klasa 7a oraz solistka Ada Jarek klasa 5b.

 

Certyfikat uznania

PieknaNaszaPolskaCałaJest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat uznania w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała", który już po raz drugi realizowany był w naszej szkole. Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie, które umożliwiło nam zrealizowanie tego przedsięwzięcia.

 

 

Wyniki wyborów do Zarządu SU na rok szkolny 2021/2022

18 czerwca 2021 r. przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzono je krótką kampanią, w trakcie której kandydaci mieli możliwość zaprezentowania się społeczności szkolnej. Na podstawie ilości zdobytych głosów został powołany Zarząd Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022 w następującym składzie: 


Przewodnicząca SU:
Blanka Janiak

Wiceprzewodnicząca SU:
Anna Lis

Sekretarz:
Alicja Mrozińska

Członkowie Zarządu:
Tomasz Baran
Dorota Górska
Olga Kucner
Antoni Pacewicz
Julia Rubas
Alina Susak

 

Opiekunami „Dużego" SU zostały: p. Agnieszka Szablewska i Bogumiła Stanoch oraz p. Daniel Olszyna. Opiekunami "Małego" SU zostały: p. Paulina Formalewicz, p. Aldona Zabawska - Trzeciak oraz p. Ewa Brzezińska. Rzecznikiem Praw Ucznia wybrano p. Magdalenę Wieczorek.


Poprzedzono je krótką kampanią, w trakcie której kandydaci mieli możliwość zaprezentowania się społeczności szkolnej. Na podstawie ilości zdobytych głosów powołany został Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2021/2022 w następującym składzie:

Historia i fantastyka. Autorzy znani i nieznani

8bLukasziMaksŁukasz i Maks, uczniowie klasy 8b, odpowiedzieli na zaproszenie Książnicy Pedagogicznej do uczestnictwa w obchodach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Łukasz Balcerzak napisał opowiadanie "Pod Żółtymi Wodami". Inspiracją do jego powstania była powieść "Ogniem i mieczem" Henryka Sienkiewicza. Drugie opowiadanie zatytułowane "Mapa numer 13" napisał Maksymilian Płaczek. Maksymilian wprowadził słuchaczy w niezwykły świat fantastyki. Opowiadania chłopców można odnaleźć na Facebooku Książnicy Pedagogicznej. Zapraszamy do wysłuchania.


"Konstytucja 3 maja oczami naszej wyobraźni" - wyniki konkursu

phoca thumb m skanuj 18 cze 2021 3 1Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Konstytucja 3 maja oczami naszej wyobraźni" z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Organizatorem konkursu był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Wielkopolski Kurator Oświaty. Na konkurs nadesłano 111 prac w dwóch kategoriach. W kategorii literackiej trzecie miejsce zajęła Ola Grygielska z klasy 7c, a wyróżnienia otrzymały Lena Bulik z klasy 7a i Amelia Janiszewska z klasy 7c. Opiekunem uczniów była pani Katarzyna Gąsiorowska. Gratulujemy!


Projekt "Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?"

phoca thumb m dyplomW roku szkolnym 2020/2021 klasa 4d z wychowawczynią Bogumiłą Stanoch, wzięła udział w projekcie „Przedsiębiorczość. Jak zrealizować pomysł?" zorganizowanym przez fundację Uniwersytet Dzieci w Klasie. Uczniowie uczestniczyli w cyklu 8 lekcji, podczas których zdobywali i rozwijali umiejętność planowania, organizacji oraz efektywnego działania. Kształtowali też swoje kompetencje społeczne i emocjonalne. Na poszczególnych zajęciach każdy mógł zastanowić się, w jaki sposób można wyciągnąć lekcję z błędów, które są naturalnym elementem ludzkiego życia, jak pomagać innym oraz jak pracować w zespole. Uczniowie przekonali się, że czasem trudno jest współpracować w grupie, ale znając mocne strony poszczególnych członków drużyny, można z powodzeniem zrealizować powierzone zadanie. „Studenci" zdali sobie sprawę, jak istotne jest planowanie, i że nawet piekąc ciasto, trzeba mieć plan.


Finał baraży o Fortuna 1 ligę

Pierwszy raz w historii miasta Kalisza, gra na zapleczu Ekstraklasy jest na wyciągnięcie ręki. Aby stało się to faktem, już w najbliższą sobotę podopieczni Ryszarda Wieczorka muszą pokonać rywala w finale baraży o Fortuna 1 ligę! Przeciwnikiem KKS-u Kalisz będzie 6. drużyna po zakończeniu rundy zasadniczej eWinner 2 ligi, Skra Częstochowa.
Start pojedynku w sobotę 19 czerwca, o godzinie 11:45, na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu. Dopinguj “Trójkolorowych” i wspólnie z nami napisz niebiesko-biało-zieloną historię!
Nie może Ciebie zabraknąć na trybunach!

Bilety można kupić stacjonarnie w naszym sklepie (trybuna wschodnia Stadionu Miejskiego przy ul. Łódzkiej) do piątku, w godzinach 13:00-17:00, a także w dniu rywalizacji, w godzinach 9:00-11:45. Wejściówki dostępne także online! Zapraszamy na stronę https://bilety.kkskalisz.com.pl/.

Bilety na spotkanie dostępne są w wariantach:
– normalny 15 zł,
– ulgowy 8 zł,
– VIP 100 zł.

Bilet ulgowy przysługuje wszystkim do 18 lat oraz powyżej 60 roku życia, a także kobietom.

Widzimy się na sektorze!

http://kkskalisz.com.pl/ruszyla-sprzedaz-biletow-na-final-barazy-o-fortuna-1-lige-kks-kalisz-podejmie-skre-czestochowa/


Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II

Regulamin dotyczący przyznawania Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II znajduje się w zakładce Ogłoszenia

UKS "17" Kalisz w finale mistrzostw Polski!

UKS17Kalisz1W sobotę, 12 czerwca, w hali sportowej naszej szkoły odbył się finał mistrzostw województwa w minisiatkówce dziewcząt w kategorii "3". W rywalizacji wzięło udział 12 drużyn z Poznania, Leszna, Wrześni, Krotoszyna, Gostynia, Piły, Środy Wlkp., Trzcianki i Kalisza. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zawodniczki UKS "17" Kalisz, podopieczne trenera Jakuba Stankiewicza, zostały wicemistrzyniami Wielkopolski i awansowały do finału mistrzostw Polski. Gratulujemy!

Szczegółowe informacje pod linkami:

https://calisia.pl/finalowe-zmagania-w-minisiatkowce-w-sp-17-w-kaliszu-uks-17-z-awansem-do-mistrzostw-polski-zdjecia,51035

https://kalisz.naszemiasto.pl/uks-17-kalisz-zagra-w-finale-mistrzostw-polski-w/ar/c1-8322476

https://zyciekalisza.pl/artykul/uks-17-kalisz--wicemistrzem/1184154

 

Sukces w finale Olimpiady

phoca thumb m 1Z ogromną radością informujemy, że Tobiasz Wybieralski, uczeń klasy 8b (opiekun Ewa Grzelak), uzyskał tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej zorganizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Gratulujemy sukcesu oraz życzymy dalszych naukowych osiągnięć.

Międzyszkolny konkurs języka niemieckiego "Einer von der Besten”

NiemieckiW piątek 14 maja 2021 r. odbył się międzyszkolny konkurs języka niemieckiego "Einer von der Besten" nawiązujący swoją formą do znanego teleturnieju "1 z 10". Konkurs został przygotowany przez nauczycieli języka niemieckiego ze Szkoły Podstawowej Nr 8 oraz Szkoły Podstawowej Nr 9 i był adresowany do uczniów klas siódmych. Z naszej szkoły wzięły w nim udział laureatki etapu szkolnego: Hania Kaczała z klasy 7b, Amelia Janiszewska z klasy 7c i Dominika Potaś z klasy 7d. Wszyscy uczniowie, chociaż odpowiadali pod presją czasu na pytania prowadzącego, wykazali się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności językowych. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Dominika Potaś zajęła II miejsce ex eaquo z uczennicą ze Szkoły Podstawowej Nr 9. Gratulujemy! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a laureaci również nagrody rzeczowe.


Dzień Dziecka z matematyką

phoca thumb m 20210601 112744Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 4b wzięli udział w niecodziennej lekcji matematyki. Pani Iwona Wybieralska przygotowała dla dzieci ciekawą, zagadkową lekcję, pełną przygód i tajemnic, której tematem było mnożenie i dzielenie w formie interesujących gier i łamigłówek oraz układanie wózka z domina matematycznego. Wszystkie zabawy były fascynujące i rozwijające dziecięcą wyobraźnię.
Szkolne Dni Języków Obcych

SZDJOW maju obchodziliśmy Szkolne Dni Języków Obcych. W tym roku szkolnym nie mogliśmy spotkać się w auli podczas turnieju wiedzy więc ich tegoroczna edycja miała charakter zdalny. Tematem przewodnim tego przedsięwzięcia była kultura krajów, w których używa się języka angielskiego lub niemieckiego. Podczas zajęć nauczyciele języków obcych prezentowali informacje na temat wybranego miejsca, obyczaju lub człowieka związanego z określonym krajem. Następnie uczniowie wybrali interesujące ich zagadnienie i wykonali plakat zachęcający do zgłębienia tematu. Efekty pracy można zobaczyć pod linkiem https://www.facebook.com/sp17kalisz/posts/4339498826069139Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej

phoca thumb m 1W sobotę 29 maja 2021 r. na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej, w którym udział wzięło trzech naszych uczniów: Adam Schlesinger i Tobiasz Wybieralski z klasy 8b oraz Maksymilian Roliński z klasy 8c. Nasi reprezentanci rywalizowali w gronie licznych zawodników ze szkół podstawowych z całej Polski, rozwiązując test składający się z 11 zadań. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na oficjalne ogłoszenie wyników!Prosta droga do szczęścia, czyli kilka słów o psychologii pozytywnej na lekcjach języka angielskiego

phoca thumb m microsoftteams-imageAmerykańscy badacze określają ją mianem nauki o szczęściu człowieka. Psychologia pozytywna to stosunkowo młody ruch, zajmujący się badaniem czynników wyzwalających naturalną i autentyczną radość z życia. Wszyscy jesteśmy ludźmi, doświadczamy różnych emocji i różnie na nie reagujemy. Jak, mimo nie zawsze pozytywnie nastrajającej codzienności, kształtować pozytywną postawę u siebie i swoich dzieci?Oto kilka stref psychologii pozytywnej:

1. pielęgnowanie pozytywnych relacji w komunikacji międzyludzkiej,
2. pielęgnowanie dobrych relacji z rodziną, bliskimi, przyjaciółmi,
3. wypełnianie codzienności pozytywnymi emocjami,
4. troszczenie się o swoje ciało, dobry sen, ćwiczenia i uśmiech (kiedy to tylko możliwe i zgodne z naszymi uczuciami),
5. rozwijanie strategii radzenia sobie ze stresem,
6. pielęgnowanie nauki samodzielnego myślenia, odkrywanie sensu i znaczeń,

To właśnie ta radość i zaangażowanie w "tu i teraz" są odżywczym pokarmem dla ducha, ciała i umysłu. Są tym, przy czym w równym stopniu warto się zatrzymać, co warto współdzielić i zapamiętywać. W pierwszym tygodniu po nauczaniu zdalnym staraliśmy się znaleźć drobne rzeczy, które nas cieszą i sprawiają, że nasze życie jest piękne. Na lekcjach w klasie 4a, 6d i 7d znaleźliśmy i doceniliśmy to, co nas otacza... a prace uczniów to dowód na to, że dali się oni zarazić szaleństwem psychologii pozytywnej wprowadzonej przez panią Agnieszkę Wąchała - Kliszewską. Doceniajmy wszystko co mamy wokół nas, a świat będzie lepszym miejscem!


"Nie dokonuje odkrycia ten, kto nie bada niemożliwości"

phoca thumb m 6Te słowa Alberta Einsteina przyświecały nam po powrocie do nauki stacjonarnej w szkole. Uczniowie klas 6d i 6e, pod opieką pani Iwony Wybieralskiej, uczestniczyli w projekcie "Transformers matematyczny wśród brył przestrzennych". Zadaniem uczniów było zbudowanie z graniastosłupów, ostrosłupów oraz walców i stożków różnych robotów. Na początku sklejali oni bryły, a następnie kierując się wyobraźnią projektowali wygląd swojego stwora. To była świetna zabawa!Big Live Classes - międzynarodowe lekcje języka angielskiego

phoca thumb m microsoftteams-image5W okresie od marca do maja 2021 r. uczniowie klas: 5a, 5b oraz 6f wraz z nauczycielem języka angielskiego, panią Joanną Dominiak, wzięli udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym Live Classes. Projekt zorganizowany został przez wydawnictwo Pearson we współpracy z BBC, a jego celem było doskonalenie kompetencji komunikacyjnych w języku angielskim oraz umożliwienie uczniom kontaktu z ich rówieśnikami z innych państw. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w cyklu lekcji online, prowadzonych przez wykładowców z Wielkiej Brytanii. Tematyka zajęć dostosowana była do wieku i poziomu językowego uczniów, którzy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu transportu (transport przyszłości), sportu (sporty ekstremalne w Wielkiej Brytanii) oraz zwiedzić wirtualnie londyńskie zoo. Językiem wykładowym był język angielski. Oprócz uczniów z Polski, w lekcjach uczestniczyli ich rówieśnicy m.in. z Grecji, Czech, Ukrainy, Chorwacji, Hiszpanii, Meksyku i Argentyny. Nasi uczniowie zaprezentowali również swoje umiejętności, wykonując na koniec każdych zajęć prezentację w aplikacji Padlet. Każda z osób biorących udział w projekcie otrzymała dyplom uczestnika. Wszystkim uczestnikom projektu gratulujemy umiejętności językowych oraz wzorowego reprezentowania naszej szkoły na arenie międzynarodowej.


Regulamin funkcjonowania szkoły w czasie epidemii koronawirusa

Szanowni Państwo,

zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem funkcjonowania szkoły w czasie epidemii koronawirusa, obowiązującym od 17 maja 2021 r. Aktualne zasady organizacji pracy szkoły znajdują się w zakładce Regulamin - COVID 19.

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?