Do wakacji pozostało 22.06.2018 24:00 31 dni

im. dr. Bronisława Koszutskiego

Twoje IP: 54.80.189.255

,,Z EKOLOGIĄ NA TY"

26.04.2018 roku  uczniowie klas I wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ekologiczno - Przyrodniczym  ,,Z ekologią na Ty". Reprezentanci klas I zmagali się z testem wielokrotnego wyboru. Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki, wyrównany poziom wiedzy z zakresu edukacji przyrodniczej. Wyłonienie zwycięzców konkursu nastąpiło dopiero  w dodatkowej rundzie pytań. Świadczy to o ogromnym zaangażowaniu dzieci i poziomie prezentowanej przez nich wiedzy.  Najlepszy rezultat  i  I miejsce uzyskał reprezentant klasy 1d Bartosz  Jura,  II miejsce zdobył przedstawiciel klasy 1c  Aleksander Sieradzki, a III miejsce przypadło w udziale reprezentantowi klasy 1a Igorowi Kaftanowiczowi. Wszystkim uczestnikom tegorocznego  konkursu serdecznie  gratulujemy.

PRZEBIEG XX RAJDU EKOLOGICZNO - PRZYRODNICZEGO ORLI STAW 2018

W dniu 12 maja 2018 r. dwie grupy uczniów z naszej szkoły wybrały się pod opieką nauczyciela przyrody p. Kasi Kacperskiej do  Mycielina na rajd. Grupa młodsza „Ekoludki” z klas 6 oraz „Czyściochy” - grupa uczniów starszych z  klas 7. Obydwie ekipy wcześniej przygotowały się do startu wykonując ekologiczny strój rajdowy, utrwalając wiadomości o segregacji śmieci i odpadach komunalnych, ćwicząc udzielanie pierwszej pomocy przy zranieniu oraz tworząc japońską miniaturę poetycką Haiku o potrzebie zagospodarowania opakowań. Podczas zawodów „O laur Orlego Stawu” dzieci brały udział w konkurencjach sprawnościowych, przeprowadzały doświadczenia chemiczne, wcielały się w ratowników medycznych, stawały się baterioznawcami, literatami, a także brały udział w pokazie mody antyśmieciowej. Zawody na świeżym powietrzu były świetną zabawą, a rywalizacja wśród 25 drużyn zacięta. „Ekoludki” otarły się o podium, zaliczając udział, a nasze „Czyściochy”  w składzie: Maja Śnieg, Julia Kornacka, Julia Przybyłek , Aleksandra Nowak zdobyły III miejsce. Gratulujemy sukcesu, dziękujemy za reprezentowanie szkoły!!!

NASZE DZIEWCZĘTA W PIERWSZEJ LIDZE

26.03.2018r. w Pleszewie odbyły się Eliminacje Wojewódzkie w Aerobiku Grupowym. Nasze dziewczęta wytańczyły 2 miejsce i awansowały do Finału Wojewódzkiego, co jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się do zespołów I ligowych. Skład zespołu: Anna Kowalska kl. 4a, Nicola Pawlaczyk kl. 4a, Wiktoria Dobrowolska kl. 5f, Eliza Czech kl.5b, Alicja Kaczała kl. 5b, Alicja Jaroszkiewicz kl. 5d, Hanna Sokół kl. 5d, Weronika Kaftanowicz kl. 5d, Nikola Dziubek kl. 5d, Alicja Matuła kl.5d,Paulina Tomaszewska kl. 5d, Ewa Barwińska kl. 5f, Anna Balcerek kl. 5e, Julia Wojtyś kl. 5d. Trener zespołu: p. Ewa Wiśniewska.

SZKOLNE OBCHODY DNIA ZIEMI

20180420 084855To świetna okazja do prezentacji pasji i zainteresowań przyrodniczych naszych wychowanków. Uczniowie klas 4-7 w auli szkoły wystawili: minerały, kamienie, muszle, magnesy, pocztówki, kubeczki i inne pamiątki z podróży krajoznawczych po Polsce i świecie. Stoiska zapełniły: albumy, atlasy ,mapki, książki i o bogatej tematyce przyrodniczej. Dzieci chwaliły się także swoimi pupilami. Na wystawie można było obejrzeć: chomiki, króliczki, świnki morskie, myszki, żółwie i papużki. Wystawę podziwiali nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także zaproszeni goście: przedszkolaki z przedszkola „Bajka”, „Zielone łąki” i „Calineczka”, podopieczni ŚDS „Tulipan” oraz Rodzice. Galeria