Szydełkowa przygoda

im. dr. Bronisława Koszutskiego

Twoje IP: 54.166.130.157

MINI PTOLEMEUSZ

W niedzielę, 07 października dzieci z oddziału przedszkolnego B brały udział w biegu ulicznym przedszkolaków. Wszyscy dobiegli do mety. Michał był piąty. Kuba ma dopiero pięć lat, ale biegł bardzo szybko. Po ukończonym biegu powiedział- "To dopiero początek". Chłopcy otrzymali medale i niespodzianki, byli bardzo zadowoleni.
GRATULUJEMY!

VII rajd Szlakiem Bursztynowym

29 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII rajdzie Szlakiem Bursztynowym z Jagiellonką i Kopernikiem. Organizatorami imprezy byli III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika oraz Kaliski Oddział PTTK im. Stanisława Graevego.
Rajd miał na celu popularyzację wiedzy o Kaliszu, bursztynie i starożytnym szlaku bursztynowym oraz o Annie Jagiellonce i Mikołaju Koperniku – patronach Szkoły Dwojga Imion. Dla naszych uczniów najważniejsza jednak była dobra zabawa. Pogoda nam dopisała, a my mogliśmy poznawać walory Parku Przyjaźni oraz okolic Wałów Piastowskiego i Staromiejskiego. W trakcie rajdu mieliśmy do wykonania zadania: test wiedzy, puzzle, kalambury i rzut w planetę. Układaliśmy układ słoneczny z darów natury. Każdy z uczniów mógł wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą.
Już nie możemy doczekać się kolejnego rajdu.

Dzień Głośnego Czytania - 29 września

Tradycją w naszej szkolnej bibliotece stały się obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Uczestnikami spotkania byli uczniowie z klasy "0a", którym opowiadanie Pawła Beręsewicza pt. „Sposób na Adama", prezentowała Pani Dyrektor Alina Kijewska. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły pod opieką swojej wychowawczyni przyszli, aby posłuchać głośnego czytania, podyskutować o szczególnym miejscu, jakim jest biblioteka, zamiłowaniu lub niechęci do książek oraz o Adasiu, bohaterze czytanego opowiadania.
Mając świadomość, jakie dobroczynne działanie na dzieci ma głośne czytanie, lektura została dobrana w przemyślany sposób, zgodnie z upodobaniami małych słuchaczy. Chodziło o to, by ten wspólny czas mógł być spędzony z przyjemnością i odebrany jako prawdziwa przygoda, a co za tym idzie, był zachętą do kontynuowania tej czynności później, kiedy dzieci będą czytać samodzielnie.

Narodowe Czytanie

Dnia 28 września 2018r. na czwartej godzinie lekcyjnej nasza szkoła włączyła się w ogólnopolski projekt Narodowe Czytanie. Klasy 4-8 zatopiły się w lekturze „Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Młodszym uczniom zaprezentowane zostały książki dostosowane do ich poziomu i możliwości. Cieszy fakt, że klasy drugie wybrały pierwszą część serii Waldemara Cichonia o kocie Cukierku zakupioną z funduszu pochodzącego z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zachęciło to młodych czytelników do sięgnięcia po dalsze części figlarnych przygód kota Cukierka.
Na jedną godzinę lekcyjną wszyscy uczniowie i nauczyciele pogrążyli się w głośnym czytaniu. Dodatkowym elementem tego dnia było przeprowadzenie w bibliotece szkolnej konkursu „Mistrz głośnego czytania" dla uczniów klas 4-8. Każdy z uczestników pragnął jak najpiękniej przeczytać wylosowany fragment dzieła Stefana Żeromskiego. Zwyciężczyniami zostały: Małgorzata Sokołowska z klasy 5c i Aleksandra Luty z klasy 7a.
Akcję zainicjowała nauczycielka języka polskiego pani Ewa Krawczyk przy współpracy z nauczycielkami bibliotekarkami Marzanną Jędrzejczak, Edytą Szczepanik i Pauliną Formalewicz.