logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
999
1023
1810488

Twoje IP: 3.233.224.8

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

phoca thumb m 20191210 084943"Dziecko to także człowiek, tylko że mały - czy współczesny świat przestrzega praw dziecka?" - takim tematem debaty uczniowie klas 8d i 8e rozpoczęli obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka w naszej szkole. W ramach tego święta społeczność "Siedemnastki" przyłączyła się także do odręcznego pisania listów dla wybranych osób - Maratonu Pisania Listów Amnesty International. Podczas tego wydarzenia mobilizuje się ludzi na całym świecie do wspólnego i solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. W tym roku, w ciągu jednego dnia, udało nam się napisać aż 126 listów!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w maratonie, za zaangażowanie i dojrzałą postawę oraz włączenie się w tę szlachetną inicjatywę.

 

Mikołajki w Bibliotece

phoca thumb m dscf4473 1Mikołajki to wspaniały czas obdarowywania się prezentami. Czas miłych spotkań, podczas których można ze sobą porozmawiać lub wspólnie poczytać. Z tego właśnie powodu w piątek, 6 grudnia i w poniedziałek, 9 grudnia 2019 r., dzieci z klas 3d i 2e zostały zaproszone do biblioteki szkolnej. Miały możliwość wysłuchania opowiadania z książki „24 baśnie przed nastaniem Wigilii" w przekładzie Anny Matusik. Pod koniec miłego spotkania dzieci otrzymały, jak to bywa w Mikołajki, prezent – zakładkę wyprodukowaną własnoręcznie przez „skrzaty" Mikołaja oraz słodkiego, czekoladowego lizaka z jego podobizną.

 

Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II

Dyrekcja Szkoły informuje,

że od dnia 16 grudnia 2019 r. w sekretariacie szkoły wydawane będą wnioski
dot. Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II.
(na II semestr roku szkolnego 2019/2020).

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny "Wolność bez nałogów"

phoca thumb m zdjJuż po raz dziewiętnasty Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza i Młodzieżowy Dom Kultury zaprosiły dzieci i młodzieżdo udziału w konkursie plastycznym "Wolność bez nałogów". Organizatorzy zachęcali najmłodszych, aby swoje prace poświęcili promocji zdrowego stylużycia i bezpiecznemu korzystaniu z komputerów i smartfonów, a starszych do wykonania plakatu, który według nich najbardziej dotyczy problemów współczesnych nastolatków. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie kaliskich szkół (także artystycznych i specjalnych) oraz wychowankowie placówek oświatowo-wychowawczych, kulturalnych i uczestnicy świetlic socjoterapeutycznych.

Czytaj więcej...

Konkurs Recytatorski "Kocham Polskę"

phoca thumb m 20191128 110617Niezwykła lekcja patriotyzmu, z artystami w rolach głównych, pt.: "Kocham Polskę", odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu w czwartek 28 listopada 2019 r.. Uczestniczyli w niej młodzi recytatorzy, ich artystyczni opiekunowie i najwierniejsza publiczność - rodzice. W pierwszej odsłonie, w konkursie recytatorskim na scenie zaprezentowało się 38 recytatorów ze szkół podstawowych z Kalisza oraz Droszewa i Koźminka. Ich występy oceniało jury powołane przez organizatorów: Młodzieżowy Dom Kultury i Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w składzie: Anna Wojtynka, Beata Paszak, Małgorzata Jackowska i Małgorzata Piechowiak.

Czytaj więcej...

Warsztaty wirtualne w "Siedemnastce"

phoca thumb m 20191004 103853W październiku 2019 r. odbyły się warsztaty z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości na terenie naszej szkoły. Uczestniczyli w nich uczniowie klas 0-3 oraz 4-8. Uczniowie byli gotowi na przeżycie niesamowitej podróży w świat wirtualnych obrazów i opowieści o bakteriach i wirusach, morzach i oceanach. Warsztaty obejmowały tematy związane z biologią i edukacją przyrodniczą. Pierwsze w Polsce innowacyjne zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości mamy za sobą. Chętnie wpiszemy je w stały kalendarz dobrych praktyk, ponieważ dzieciom taka forma lekcji bardzo się podobała. Osobami odpowiedzialnymi były: p. Alina Kijewska i p. Katarzyna Kacperska.

 

Nowe wydanie "Faktów Szkolnych"

tvJuż jest!!! Drugie wydanie Faktów Szkolnych gotowe! Mieliśmy trochę problemów technicznych, które spowodowały opóźnienie. Ale jak to mówią, "uczymy się na błędach". Zapraszamy do obejrzenia telewizyjnej relacji z kilku listopadowych wydarzeń z naszej szkoły!

https://youtu.be/_8J2dthgO58

 

 

Muzyczne poranki

phoca thumb m 20191203 110707Kolejne spotkanie z panią Magdaleną Wieczorek i niezwykłym instrumentem dętym. SAKSHORN to instrument stworzony przez Adolfa Saksa. Sześciolatki z oddziału przedszkolnego B próbowały grać na sakshornie. Wszystkim dzieciom udało się wydobyć dźwięk z instrumentu. Poznaliśmy też historię kaliszanina, saksofonisty jazzowego - Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Spotkanie było niezwykle interesujące.

 

 

Mali ratownicy

phoca thumb m 126 listopada br. odbyła się V edycja Szkolnego Konkursu Techniczno-Przyrodniczego „Mali ratownicy". W trakcie konkursu uczestnicy, uczniowie klas 5, rozwiązywali test wiedzy, kompletowali apteczkę, opatrywali ranę, wykonywali na fantomie sztuczne oddychanie, biegli na czas z „chorym" na noszach. Rywalizacja była zacięta. Najlepsza okazała się klasa 5e.
Jurorami konkursu były: szkolna pielęgniarka p. D. Dmitrzak, nauczycielka techniki p. D. Wypych, nauczycielka przyrody p. J. Świniarska, p. M. Wolniak (przyjaciel szkoły). Dyplomy i słodkie nagrody wręczyła wicedyrektor p. M. Kasprzak.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Niewidomych

phoca thumb m img 20191015 09090815 października 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Niewidomych. Celem obchodów było przybliżenie naszym uczniom problematyki, dotyczącej osób niewidomych i niedowidzących oraz uwrażliwienie na ich potrzeby. Uczniowie wzięli aktywny udział w warsztatach „Zobacz niewidomego", zorganizowanych w auli szkolnej. Ponadto wychowankowie klas integracyjnych mieli możliwość doskonalenia percepcji słuchowej i orientacji przestrzennej podczas zabaw ruchowych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa pt. „Poznaj mój świat", dzięki której dzieci, za pomocą zmysłu dotyku, rozpoznawały przedmioty użytku codziennego. Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

 

Szkolny Dzień Życzliwości

phoca thumb m dsc 0433Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 21 listopada br. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Życzliwości. Tego dnia ogłosiliśmy wyniki wyborów na klasowych królów życzliwości. Są to osoby, które chętnie służą pomocą, są wrażliwe, życzliwe dla innych uczniów i pracowników szkoły. Szkolnym królem życzliwości została p. Maria. Uczniowie dziękowali jej za uśmiech, miłe słowo, pomoc w trudnych sytuacjach. Na koniec dnia rozdaliśmy, przygotowane wcześniej przez uczniów, kartki z dobrymi życzeniami i pozdrowieniami.

 

Zabawa z poezją

phoca thumb m img 456516 listopada 2019r. uczniowie naszej szkoły: Matylda Szuszkiewicz z klasy 7d i Jan Filar z klasy 7c wzięli udział w konkursie recytatorskim „Zabawa z poezją" orgaznizowanym przez MDK Kalisz. Był to niezwykle udany występ, bo oboje zakwalifikowali się do finału, który odbędzie się w marcu. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

 

Mamy Niepodległą!

phoca thumb m 1Mamy Niepodległą! to ogólnopolska akcja społeczna organizowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, polegająca na wysyłaniu okolicznościowych życzeń z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Celem przedsięwzięcia jest promowanie nowoczesnego patriotyzmu, integrowanie społeczności lokalnych oraz zaproszenie do optymistycznego świętowania Niepodległości i dzielenia się tą radością z bliskimi oraz znajomymi.

W tym roku uczniowie klas 5c, 5e, 6e i 7f włączyli się w już VII edycję tego ogólnopolskiego projektu, samodzielnie wypisując i adresując symboliczne kartki pocztowe do rodziców, dziadków, kolegów i koleżanek, byłych nauczycieli oraz przyjaciół szkoły.

 

Lista uczestników Wojewódzkiego Konkursu Historycznego wyniki

 

Lp.

Kod

Liczba punktów

Uwagi

1)  

KH01

4

 

2)  

KH02

3

 

3)  

KH03

2

 

4)  

KH04

4

 
 5)

KH05

-

 

6)  

KH06

7

 

7)  

KH07

12

 

8)  

KH08

4

 

9)  

KH09

-

 

10)  

KH10

20

 

11)

KH11

9

 

12) 

KH12

7

 

13)

KH13

-

 

14)

KH14

6

 

15) 

KH15

3

 
 16)

KH16

3

 

17)

KH17

15

 

 

Na wniosek złożony do przewodniczącego Komisji Konkursowej przez rodziców (prawnych opiekunów) uczestnika konkursu sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub jednokrotnego wykonania fotografii, w ciągu 3 dni roboczych od ogłoszenia wyników (po okazaniu legitymacji szkolnej przez ucznia i dowodu osobistego przez rodzica),przez przewodniczącego lub osobę przez niego wyznaczoną, po wcześniejszym umówieniu się z przewodniczącym Komisji Konkursowej. Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii ma jedynie uczeń w obecności rodziców (opiekunów prawnych) lub rodzice (opiekunowie prawni). Czas wglądu do pracy określa przewodniczący lub osoba przez niego wyznaczona.

Data ogłoszenia wyników: 18.11.2019r.

Przewodnicząca komisji: Katarzyna Gąsiorowska

Członkowie komisji: Marzena Peruga, Magdalena Gibus

Światowy Dzień Bicia Rekordów

phoca thumb m 215 listopada br. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Bicia Rekordów. Podczas długich przerw uczniowie mogli bić rekordy w wielu dyscyplinach. Mistrzami zostali:
dyscyplina: poszukiwacze słów - Łukasz Balcerzak, klasa 7b
dyscyplina: wygibasy językowe - Aleksandra Luty, klasa 8a
dyscyplina: łamańce językowe - Adam Schlesinger, klasa 7b
dyscyplina: liczba Pi - Tobiasz Wybieralski, klasa 7b
dyscyplina: kostka Rubika - Marcel Grzelak, klasa 6e
dyscyplina: wieża z kart - Sara Szczygieł, klasa 6e
dyscyplina: hoola hop - Wiktoria Rajnert, klasa 6d
dyscyplina: żonglerka - Wiktor Zientek, klasa 6e
dyscyplina: stanie na rękach - Jan Jaszczyński, klasa 5a
Zwycięzcy otrzymali nagrody, ale najważniejsze było pobicie rekordu szkoły w wybranej dyscyplinie i dobra zabawa.
Gratulujemy!

Ciąg dalszy przygody z monodramem

phoca thumb m fb img 1573553321860Po etapie rejonowym w Prezentacjach Monodramów nasi laureaci w kat. I: Maja Andrzejak z kl. 2c (wcześniej zajęła I miejsce) oraz Filip Dulaj z kl. 1d (wcześniej zajął II miejsce) reprezentowali naszą szkołę w 21. Wielkopolskim Konkursie na Monodram w Kleczewie. Komisja artystyczna w składzie: Pani Kama Kowalewska-Kulawinek (aktorka Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu), Pani Aneta Piorun (aktorka, mim, instruktor teatralny z MDK w Kole) i Pan Krystian Weber (instruktor ds. muzyki z CKiS w Koninie) oceniła 24 artystów w trzech kategoriach wiekowych. Brawurowo wykonany przez Maję Andrzejak monodram pt. „Placek", w adaptacji Anny Pastusiak, zdobył I nagrodę w kat. I. Filip Dulaj za swój bardzo ciekawy monodram „Kocia banda" otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Międzyszkolny Konkurs Literacko-Historyczny

phoca thumb m p10164401Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7b, Malwina Abramowicz, została laureatką Międzyszkolnego Konkursu Literacko-Historycznego im. Legionów Józefa Piłsudskiego. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu listu do koleżanki, w którym należało zaprezentować sylwetkę Józefa Piłsudskiego. Malwina poruszyła temat legionistów w Szczypiornie i związków Marszałka z naszym miastem. Gratulujemy.

 

XVIII Marsz Wolności i obchodach Święta Niepodległości

phoca thumb m dsc 034211 listopada br. 41 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XVIII Marszu Wolności i obchodach Święta Niepodległości. Najpierw uczniowie udali się pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie wartę honorową pełniła nasza uczennica - Kornelia Kędzierska. Tam nastąpiło złożenie kwiatów i zniczy. Następnie udali się do auli PWSZ, gdzie przemawiał prezydent miasta, Krystian Kinastowski.

 

Podziękowanie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy

phoca thumb m 1 14 listopada 2019 roku nasza szkoła otrzymała list z podziękowaniem od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy, za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna Nasza Polska Cała", do którego włączyli się nauczyciele świetlicy i biblioteki oraz uczniowie. Prezydent docenił wkład zaangażowanych osób w pogłębianiu świadomości narodowej i „wysiłek podjęty z myślą o rozwijaniu talentów młodych ludzi i kształtowaniu ich w duchu patriotyzmu, który wzmocnił przedszkolną i szkolną wspólnotę w Polsce i za granicą".

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego rok szkolny 2019/2020

– etap szkolny odbył się dn.05.11.2019r.

 

Lp.

Kod

Liczba punktów

Uwagi

1

KF01

16

 

2

KF02

22

 

3

KF03

25

 

4

KF04

-

nieobecny

5

KF05

17

 

6

KF06

41

Uczeń zakwalifikował się do II etapu rejonowego.

7

KF07

31

 

8

KF08

22

 

Na wniosek złożony do przewodniczącego Komisji Konkursowej przez rodziców (prawnych opiekunów) uczestników konkursu sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub jednokrotnego wykonania fotografii, w ciągu 3 dni od ogłoszenia wyników(po okazaniu legitymacji przez ucznia i dowodu osobistego przez rodzica), przez przewodniczącego lub osobę przez niego wyznaczoną, po wcześniejszym umówieniu się z przewodniczącym Komisji Konkursowej. Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii mają jedynie uczeń w obecności rodziców (opiekunów prawnych) lub rodzice (opiekunowie prawni) ucznia. Czas wglądu do pracy określa przewodniczący lub osoba przez niego wyznaczona.

Data ogłoszenia wyników: 07.11.2019r.

Przewodniczący: Ewa Grzelak, członkowie: Małgorzata Fornalska, Michalina Far

 

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

Etap szkolny odbył się 04.11.2019 godz.14.03-15.03

KOD

Liczba uzyskanych punktów

KG 01

18

KG 02

16

KG 03

nb

KG 04

20,5

KG 05

13,5

KG 06

11

KG 07

nb

KG 08

nb

KG 09

20,5

KG 10

16

Na wniosek złożony do przewodniczącego Komisji Konkursowej przez rodziców (prawnych opiekunów) uczestnika konkursu sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub jednokrotnego wykonania fotografii, w ciągu 3 dni roboczych od ogłoszenia wyników (po okazaniu legitymacji szkolnej przez ucznia i dowodu osobistego przez rodzica),przez przewodniczącego lub osobę przez niego wyznaczoną, po wcześniejszym umówieniu się z przewodniczącym Komisji Konkursowej. Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii ma jedynie uczeń w obecności rodziców (opiekunów prawnych) lub rodzice (opiekunowie prawni). Czas wglądu do pracy określa przewodniczący lub osoba przez niego wyznaczona.

Data ogłoszenia wyników: 05.11.2019r.

Przewodnicząca komisji: Sylwia Machowicz.

Członkowie komisji: Jolanta Świniarska, Małgorzata Nowicka.

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego
w roku szkolnym 2019/2020

Etap szkolny odbył się dnia 29.10.2019 r.

 

Lp.

Kod

Liczba punktów

Uwagi

      1.  

JP01

21

 

2

JP02

29

 

3

JP03

8

 

4

JP04

38

 

5

JP05

33

 

6

JP06

21

 

7

JP07

29

 

Na wniosek złożony do przewodniczącego Komisji Konkursowej przez rodziców (prawnych opiekunów) uczestnika konkursu sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub jednokrotnego wykonania fotografii, w ciągu 3 dni roboczych od ogłoszenia wyników(po okazaniu legitymacji szkolnej przez ucznia i dowodu osobistego przez rodzica), przez przewodniczącego lub osobę przez niego wyznaczoną, po wcześniejszym umówieniu się z przewodniczącym Komisji Konkursowej. Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii ma jedynie uczeń w obecności rodziców (opiekunów prawnych) lub rodzice (opiekunowie prawni) ucznia. Czas wglądu do pracy określa przewodniczący lub osoba przez niego wyznaczona.

Data ogłoszenia wyników: 04.11.2019 r.

Przewodniczący: Ewa Krawczyk

Członkowie: Iwona Banat, Anna Dąbkowska-Lisiak, Marta Kostka-Pszczoła, Barbara Raczyk

 

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego rok szkolny 2019/2020

– etap szkolny odbył się dn.31.10.2019r.

 

Lp.

Kod

Liczba punktów

Uwagi

     1.  

CH01

17

 

2.

CH02

44

Uczeń zakwalifikował się do II etapu rejonowego

3.

CH03

19

 

Na wniosek złożony do przewodniczącego Komisji Konkursowej przez rodziców (prawnych opiekunów) uczestników konkursu sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub jednokrotnego wykonania fotografii, w ciągu 3 dni od ogłoszenia wyników(po okazaniu legitymacji przez ucznia i dowodu osobistego przez rodzica), przez przewodniczącego lub osobę przez niego wyznaczoną, po wcześniejszym umówieniu się z przewodniczącym Komisji Konkursowej. Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii mają jedynie uczeń wobecności rodziców (opiekunów prawnych) lub rodzice (opiekunowie prawni) ucznia. Czas wglądu do pracy określa przewodniczący lub osoba przez niego wyznaczona.

Data ogłoszenia wyników: 04.11.2019r.

Przewodniczący: Małgorzata Fornalska, członkowie: Ewa Grzelak, Katarzyna Kacperska

 

"Szkoła pamięta"

phoca thumb m 14Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję "Szkoła pamięta", której celem jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Podczas wycieczki edukacyjnej uczniowie klas szóstych odwiedzili lokalne miejsca pamięci, aby zgłębić ich historię oraz zapalić znicze. Młodzież zgromadziła się przy tablicy pamiątkowej, poświęconej śmierci księdza Pawłowskiego - jednej z pierwszych ofiar terroru hitlerowskiego w naszym regionie. Następnie zatrzymała się na Rozmarku oraz przy pomniku Pamięci dzieci wynaradawianych w latach 1939-1945, znajdującym się na murze okalającym kościół św. Rodziny. Na cmentarzu ewangelicko-augsburskim uczniowie odwiedzili grób rodziców Stefana Szolca-Rogozińskiego - patrona naszej szkoły. Na zakończenie wycieczki 6-klasiści zatrzymali się przy pomniku upamiętniającym miejsce, z którego Prusacy ostrzeliwali Kalisz w 1914 roku.

 

5e i 6d na wycieczce w Warszawie

phoca thumb m img 4734W środę, 23 października 2019 r., klasy 5e i 6d wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Najważniejszym punktem programu było zwiedzanie Parlamentu RP oraz udział w symulacji obrad XVII-wiecznego Senatu. Mieliśmy szczęście, gdyż tego dnia wszyscy nowo wybrani posłowie zapoznawali się z pracą parlamentarzysty. Spotkaliśmy wielu polityków, do tej pory oglądanych przez nas tylko w telewizji. Niektórzy nawet z nami rozmawiali. Podczas obrad decydowaliśmy, czy król Władysław IV powinien poślubić córkę cesarza – księżniczkę Cecylię. Wspaniałomyślnie zadecydowaliśmy, że tak, co było zgodne z prawdą historyczną. Po obradach udaliśmy się na Stadion Narodowy. Na koniec dnia wjechaliśmy na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, aby podziwiać, spowitą we mgle, Warszawę.

 

XIX REJONOWE PREZENTACJE MONODRAMÓW

phoca thumb m phoca thumb l part 1572096006302Przegląd odbył się 26 października 2019 r. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Dulaj (1d), Miłosz Nawrocki (2c), Maja Andrzejak (2c). "Kocia banda" to tytuł monodramu, w którym Filip pokazał dzikie swawole trzech niesfornych kocurów. Za ciekawą grę jury przyznało małemu aktorowi II miejsce. Miłosz Nawrocki w niezwykły sposób przedstawił monodram na podstawie utworu Marcina Brykczyńskiego "Krowa". Barwny monodram Mai Andrzejak, na podstawie wiersza Wandy Chotomskiej "Placek", otrzymał I miejsce. Filip Dulaj i Maja Andrzejak będą reprezentowali szkołę w 21. Wielkopolskim Konkursie Na Monodram w Koninie. Gratulujemy!!! Jesteście wspaniali.

 

Akordeon to instrument dęty?

W dniu 24.10.2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej odbył się pierwszy koncert zorganizowany przez panią Katarzynę Wieczorek. Uczniowie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej poznali dwa instrumenty dęte: klarnet i akordeon. W chwili ciszy mogli usłyszeć, jak akordeon potrafi głęboko "oddychać". Dowiedzieli się, że klarnet ma ustnik, w którym jest ukryty skarb. Ten skarb to kawałek trzciny czyli stroik. Dzieci wesoło bawiły się przy najpopularniejszym czeskim tańcu, którym jest Polka. Kolejny koncert już w listopadzie. Muzycy zabiorą nas do lasu.

 

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego rok szkolny 2018/2019
– etap szkolny odbył się dn.28.10.2018r.

 

Lp.

Kod

Liczba punktów

Uwagi

    1

KM01

15

 

2

KM02

-

nieobecny

3

KM03

8

 

4

KM04

26

 

5

KM05

12

 

6

KM06

10

 

7

KM07

20

 

8

KM08

13

 

9

KM09

-

nieobecny

10

KM10

-

nieobecny

11

KM11

35

 

12

KM12

-

nieobecny

13

KM13

14

 

14

KM14

10

 

15

KM15

18

 

16

KM16

37

 

17

KM17

-

nieobecny

18

KM18

18

 

19

KM19

7

 

20

KM20

17

 

21

KM21

7

 

22

KM22

-

nieobecny

23

KM23

30

 

24

KM24

17

 

25

KM25

20

 

26

KM26

-

nieobecny

27

KM27

12

 

28

KM28

4

 

29

KM29

13

 

30

KM30

11

 

31

KM31

36

 

32

KM32

15

 

33

KM33

13

 

34

KM34

8

 

35

KM35

9

 

36

KM36

-

nieobecny

37

KM37

14

 

38

KM38

20

 

39

KM39

17

 

40

KM40

14

 

41

KM41

13

 

 

Na wniosek złożony do przewodniczącego Komisji Konkursowej przez rodziców (prawnych opiekunów) uczestników konkursu sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub jednokrotnego wykonania fotografii, w ciągu 3 dni od ogłoszenia wyników (po okazaniu legitymacji przez ucznia i dowodu osobistego przez rodzica), przez przewodniczącego lub osobę przez niego wyznaczoną, po wcześniejszym umówieniu się z przewodniczącym Komisji Konkursowej. Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii mają jedynie uczeń w obecności rodziców (opiekunów prawnych) lub rodzice (opiekunowie prawni) ucznia. Czas wglądu do pracy określa przewodniczący lub osoba przez niego wyznaczona.


Data ogłoszenia wyników: 30.10.2019


Przewodniczący: Marzena Abramowicz, członkowie: Justyna Matuszak, Iwona Wybieralska, Agnieszka Owczarek.

 

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu J. Angielskiego

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu
J. Angielskiego
z dn. 22/10/2019 r.

 

Kod ucznia

Wynik

JA01

7

JA02

24

JA03

38

JA04

5

JA05

7

JA06

6

JA08

13

JA09

10

JA10

16

JA11

13

JA12

15

JA13

12

JA14

12

JA15

10

JA16

17

JA17

11

JA18

10

JA19

13

JA20

19

JA21

19

JA23

11

JA24

29

JA25

10

JA26

7

JA27

10

JA28

4

JA29

13

JA30

33

JA31

12

JA32

22

JA33

11

JA34

12

JA35

13

JA36

13

JA37

15

JA39

18

 
 
 
 
 
 

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego rok szkolny 2019/2020

– etap szkolny odbył się dn.23.10.2019r.

 

Lp.

Kod

Liczba punktów

Uwagi

$11.  

KB01

15

 

2

KB02

12

 

3

KB03

-

nieobecny

4

KB04

21

 

5

KB05

20

 

6

KB06

15

 

7

KB07

19

 

8

KB08

17

 

9

KB09

24

 

10

KB10

17

 

11

KB11

17

 

12

KB12

23

 

13

KB13

20

 

14

KB14

21

 

15

KB15

20

 

16

KB16

20

 

17

KB17

15

 

Na wniosek złożony do przewodniczącego Komisji Konkursowej przez rodziców (prawnych opiekunów) uczestników konkursu sprawdzona i oceniona praca może być udostępniona do jednokrotnego wglądu lub jednokrotnego wykonania fotografii, w ciągu 3 dni od ogłoszenia wyników(po okazaniu legitymacji przez ucznia i dowodu osobistego przez rodzica), przez przewodniczącego lub osobę przez niego wyznaczoną, po wcześniejszym umówieniu się z przewodniczącym Komisji Konkursowej. Prawo wglądu do pracy lub wykonania fotografii mają jedynie uczeń w obecności rodziców (opiekunów prawnych) lub rodzice (opiekunowie prawni) ucznia. Czas wglądu do pracy określa przewodniczący lub osoba przez niego wyznaczona.

Data ogłoszenia wyników: 24.10.2019r.

Przewodniczący: Katarzyna Kacperska, członkowie: Ewa Sobieska, Monika Jezierska

 

 

Rajd PTTK „Od Sasa do Lasa”

DSC 0311W sobotę, 19 października 2019 r., 30 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XIX Rajdzie PTTK „Od Sasa do Lasa". O 7.00 wyruszyliśmy spod szkoły, aby o 9.00 rozpocząć rajd w Kościelnej Wsi. Ponownie zaangażowaliśmy się w wypełnienie wszystkich zadań, które czekały na nas na trasie. Przed rajdem uczestnicy przygotowywali się do wielu konkursów tematycznych.

Nasza ciężka praca przyniosła efekty. Zajęliśmy II miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Maja Dominiak z klasy 5e zajęła I miejsce w konkursie na projekt znaczka rajdowego na kolejny rok. Adam Trzeciak z klasy 7b zajął III miejsce w konkursie krajoznawczym na temat Kalisza i Kościelnej Wsi. Ponadto nasza szkoła otrzymała główną nagrodę ufundowaną przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze – trzygodzinną wycieczkę po Kaliszu z przewodnikiem PTTK.

Gratulacje dla wszystkich uczestników rajdu!

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?