logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
827
1881
1716519

Twoje IP: 18.208.159.25

Zbiórka dla Mai

majka1Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie!

„Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz"

 

Gorąco dziękujemy za włączenie się w akcję charytatywną Samorządu Uczniowskiego „Złotóweczki dla Majeczki".

 

Dnia 15.10.19 r. komisja przeliczyła pieniądze, przekazane do puszek wolontariuszy Samorządu Uczniowskiego przez społeczność szkoły w Dzień Edukacji Narodowej. W skład komisji weszli: p. Kinga Pisula – dyrektor szkoły, p. Monika Jezierska – wicedyrektor szkoły oraz wolontariusze SU: Anna Lis, Witold Baranowski i Laura Kaczmarek.

 

Miło nam poinformować, że zebraliśmy aż 4116,90 zł. Dziękujemy za serce okazane Majce. Pieniążki zostały przekazane na konto fundacji Bread of Life, pod opieką której znajduje się nasza podopieczna.

 

Pomóc Mai można dokonując wpłaty na konto:

 

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba"

Bank BZ WBK

 

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem:

 

"698 pomoc dla Mai Nowakowskiej"

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments:

 

PL31109028350000000121731374

 

swift code: WBKPPLPP

 

Title: "698 Help for Mai Nowakowskiej"

 

Aby przekazać 1% podatku dla Mai:

 

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

 

oraz w rubryce 'Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%' wpisać "698 pomoc dla Mai Nowakowskiej"

 

 

Dzień Drzewa 2019

dd6

10 października 2019 r. obchodziliśmy Dzień Drzewa. Z tej okazji, jak co roku, nauczyciele przyrody i biologii przygotowali dla uczniów konkursy. Hasło tegorocznego święta brzmiało „Drzewa dla klimatu". Uczniowie klas 4 przygotowali zielniki, uczniowie klas 5 i 6 zrobili prace przestrzenne - drzewo z dowolnych materiałów, a uczniowie klas 7 wykonali plakaty wybranego drzewa. Spośród wszystkich prac wybrano najlepsze, a ich autorzy otrzymali dyplomy i nagrody.

 

 

 

Zajęcia kulinarne

zk6
W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach poprzednich, w ramach zajęć rozwijających zainteresowania uczniowie mają możliwość uczestnictwa w warsztatach kulinarnych. Podczas zajęć uczą się przygotowywania potraw, obsługi sprzętu AGD, a także poznają zasady zdrowego odżywiania. Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów klas 4-7.

Wybory parlamentarne 2019

wp6
11 października br. w naszej szkole zorganizowane zostały młodzieżowe wybory parlamentarne. Odbyły się one w ramach programu CEO „Młodzi Głosują". W głosowaniu wzięło udział 88 uczniów z klas ósmych. Przez miesiąc uczniowie, w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie, realizowali projekty zespołowe na temat komitetów wyborczych, zarejestrowanych w naszym okręgu wyborczym. Poznawali programy polityczne i sylwetki poszczególnych kandydatów. Naszym zamiarem było przeprowadzenie świadomego głosowania młodych ludzi, którzy swoją wiedzą i zapałem mogli zachęcić innych do wzięcia udziału w wyborach. Dzięki pomocy p. Piotra Dembowego i p. Włodzimierza Grausza mogliśmy głosować w prawdziwym lokalu wyborczym. Panowie przygotowali nam urnę wyborczą oraz kabiny do głosowania. W dniu wyborów komisja wyborcza sprawdzała listy głosujących oraz wydawała karty do głosowania. Wyniki wyborów prezentowały się następująco:

 

KW Polskie Stronnictwo Ludowe – 9 głosów

KW Prawo i Sprawiedliwość – 17 głosów

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej – 7 głosów

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość – 19 głosów

KW Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI – 33 głosy

75. rocznica upadku Powstania Warszawskiego

phoca thumb m img 44692 października br. uczniowie klas siódmych i ósmych uczcili 75. rocznicę upadku Powstania Warszawskiego, oddając hołd tym wszystkim, którzy polegli za Ojczyznę. Hasło tego dnia brzmiało: Pokaż, że pamiętasz.

Młodzież pokazała, że wie, co wydarzyło się 75 lat temu. Wówczas ofiara tysięcy Polaków sprawiła, że my dzisiaj możemy żyć w wolnej Polsce. Uczniowie przyszli do szkoły z biało-czerwonymi opaskami na ramieniu. Ci, którzy należą do harcerstwa bądź organizacji strzeleckich, założyli mundury, aby pokazać swoja dumę z tego, że mogą kultywować cenne zasady Armii Krajowej i Szarych Szeregów.

Czytaj więcej...

Wieczorne czytanie "Katarynki" B. Prusa

W piątkowy wieczór, 27 września 2019 r., w naszej szkole zgromadzili się chętni uczniowie klas 5, by wspólnie wysłuchać treść noweli "Katarynka" B. Prusa. Lektorami byli starsi koledzy: Łukasz Balcerzak, Maksymilian Płaczek i Tobiasz Wybieralski z kl. 7b, Jan Filar z kl. 7c oraz Matylda Szuszkiewicz z kl. 7d. Następnie 5-klasiści obejrzeli film "Katarynka" w reżyserii S. Jędryki. Podziwiali również projekty dotyczące noweli i pisarza, które specjalnie dla nich przygotowali uczniowie klas 6. Na koniec mogli wejść do ciemni, by zgadnąć, jakie przedmioty się w niej znajdują. Wszyscy świetnie się bawili. Organizatorkami wieczoru były nauczycielki języka polskiego.

 

VIII Rajd Szlakiem Bursztynowym

phoca thumb m dsc 0278Powrót w dobrym stylu

W sobotę, 28 września 2019 r., 30 uczniów naszej szkoły wzięło udział w VIII Rajdzie Szlakiem Bursztynowym... z Kulisiewiczem, organizowanym przez III LO im. Mikołaja Kopernika. Na trasie konkurowaliśmy z dziesięcioma szkołami z Kalisza. Tym razem musieliśmy zmierzyć się ze sztuka współczesną. Zwiedziliśmy Galerię Jana Tarasina, a także pracownię Tadeusza Kulisiewicza. Nasze zadania dotyczyły także wspomnianych artystów. Ponadto na trasie czekało na nas wiele wyzwań: kalambury, szeptanka o Kulisiewiczu, puzzle. Jak zawsze nasza grupa dała z siebie wszystko. Stanęliśmy na podium. Zajęliśmy II miejsce w klasyfikacji generalnej, I miejsce w „Quizie o Artyście". Nasi uczniowie zdobyli też nagrody w poszczególnych konkurencjach, m.in.
Oskar Tyc, Fabian Szczepański, Zofia Wypych i Zuzanna Waszkiewicz – II miejsce w „Szeptance o Kulisiewiczu", Maja Kadyło i Dominika Gryndzińska – I miejsce w konkursie „Puzzlografiki".

 

"Trójka na głowie"

phoca thumb m 20190926 104522"Trójka na głowie" to znakomicie zrobione, mądre przedstawienie, które z przyjemnością obejrzały dzieci z oddziału przedszkolnego B. Bohaterami są Jedynka, Dwójka i Trójka. Po spektaklu odbyły się warsztaty, podczas których dzieci przekonały się, iż naturalny ład można przemodelować tak, by każdy czuł się w nim dobrze.

 

 

Spotkanie integracyjne w Grodzie Piastów

phoca thumb m 20190928 105409W sobotę, 28.09.2019 r., rodzice i dzieci z oddziału przedszkolnego B zaplanowali miło spędzić czas na Zawodziu. Wszyscy z ciekawością przyglądali się, jak wyglądało życie codzienne ówczesnych mieszkańców grodu. Odważni angażowali się do pracy w warsztacie odlewniczym albo ręczne wyrabianie ozdób. Dzieci najchętniej karmiły zwierzęta domowe, które spacerowały po całym terenie. Wszyscy miło gawędzili przy ognisku. Pieczone kiełbaski i chleb były pyszne. Dzieci miały możliwość zabawy, a rodzice zasłużenie wypoczywali.

 

 

Uroczystość przy pomniku Bohaterów Westerplatte

phoca thumb m dsc 0233W poniedziałek, 16 września 2019 r., przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Stanisław Wiśniewski, Tobiasz Wybieralski i Iga Lewandowska wzięli udział w obchodach 17. rocznicy odsłonięcia pomnika Bohaterów Westerplatte. W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz miasta, instytucji państwowych, kombatantów oraz szkół. Przy pomniku Bohaterów Westerplatte odbył się apel poległych, złożone zostały kwiaty i znicze. Także nasza reprezentacja zapaliła znicz w imieniu pracowników i uczniów szkoły. Mszę św. w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie sprawował ks. Stanisław Tofil. Uroczystość była prawdziwą lekcją historii.

 

Międzynarodowy Dzień Kropki

phoca thumb m dsc 022916 września 2019 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Zainspirowała nas książeczka „The Dot", opowiadająca o kropce, która zmieniła świat małej Vashti albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Uczniowie założyli ubrania w kropki, namalowali je na swoich buziach. Podczas lekcji wychowawczych obejrzeli film o małej Vashti, a także wymyślali swoje kropki, które by ich charakteryzowały. Napisali na nich to, co jest ich największym talentem. Później kropki z talentami zostały wywieszone w szkolnej auli. Wielu nauczycieli przeprowadziło lekcje poświęcone kropce.

 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkoatletyce

img-20190907-wa00107.09.2019 r. w Szczecinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkoatletyce. Startowały w nich dwie uczennice naszej szkoły, które na co dzień reprezentują barwy klubu UKS12 Kalisz. Emilia Wiśniewska - uczennica kl. 8a w chodzie na 3 km zajęła 3. miejsce i tym samym będzie reprezentowała nasze miasto w Mistrzostwach Polski w Tarnowie w dniach 21-22.09.2019 r. Dobry występ zanotowała również Julia Goździewicz z kl. 8e, która w biegu na 300m zbliżyła się do rekordu życiowego i ostatecznie zajęła 15. miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym lekkoatletkom!!!

Zapraszamy do Galerii.

 

 

 

 

Koncert na ludową nutę

k13
"Koncert na ludową nutę" to tytuł programu artystycznego przygotowanego na zakończenie roku szkolnego 2018/19. 17 czerwca Zespół "Bursztynowe Nutki" i wychowankowie świetlicy zaprezentowali tańce i piosenki ludowe z regionów: Śląska, Wielkopolski i Podlasia. Uczniowie zaprezentowali również swoje zdolnosci recytatorskie. Najważniejsza była jednak dobra zabawa, a tej nie brakowało. Gratulujemy wspaniałego występu!

 

 

 

 

Sześciolatek i Adam Mickiewicz

am4
Filip Dulaj (oddział przedszkolny B) otrzymał III miejsce w Konkursie 100 lat UAM. Organizatorem konkursu jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego, a koordynatorem Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Dzieci przedszkolne z terenu Wielkopolski miały za zadanie wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką- "Patron UAM". Udział w konkursie dawał uczniom możliwość rozwijania zainteresowań artystycznych i kreatywności.
Gratulujemy sześciolatkowi wielkiego sukcesu w przygodzie z poetą epoki romantyzmu.

 

 

"Fakty szkolne SP17"

Jeszcze na koniec dzieło koła telewizyjnego prowadzonego przez pana Michała Ostrowskiego, czyli pierwsze w historii Siedemnastki "Fakty szkolne SP17". Niestety tym razem bez profesjonalnych wizytówek...

ZAPRASZAMY!

https://youtu.be/TsL-ZzI2jSg

 

 

Warsztaty - robótki ręczne na szydełku zakończone

rr
Uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy i pluszaki. Dziewczęta cieszą się, że z zajęciami ruszamy ponownie w nowym roku szkolnym.

 

 

 

 

 

„Strofy nad Prosną”

Dnia 12 czerwca 2019 roku w Klubie Osiedlowym Kaliskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Serbinowskiej 25 odbył się Konkurs Recytatorski imienia Marka Brymory „Strofy nad Prosną". Na podium stanęły dwie uczennice naszej szkoły. Maja Dominiak, która zajęła I miejsce oraz Maja Smolińska, która wywalczyła II miejsce. W konkursie wzięła udział równie utalentowana Laura Kaczmarek.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Pokaz dla oddziału przedszkolnego

ch4
Dnia 13.06.2019r w sali chemicznej odbył się w naszej szkole Pokaz Eksperymentów Chemicznych dla najmłodszych uczniów z klas zero. Uczniowie oglądali eksperymenty chemiczne, których głównym efektem była zmiana barw. Na koniec na życzenie naszych milusińskich miał miejsce pokaz wybuchu wulkanu, czyli zabawa z octem i sodą oraz "duch w butelce", czyli spalanie oparów denaturatu.

Ponownie na podium!

wm1
W sobotę, 25 maja 2019r. trzydzieścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w X Rajdzie PTTK WIOSENNE MAJAKI. Tym razem czekała nas ciężka wędrówka, maszerowaliśmy ok. 14 km. Po drodze rozwiązywaliśmy zadania, m.in. wyznaczaliśmy azymut, rozpoznawaliśmy gatunki roślin i zwierząt, a także zgłębialiśmy historię Kalisza. Na Majkowie czekał na nas ciepły posiłek i zadania sportowe na Orliku.

Mimo wielu trudności okazało się, że nasza drużyna w klasyfikacji generalnej zajęła I miejsce. Ponadto aż dwoje uczniów zostało laureatami konkursu na znaczek rajdowy na rok następny. Wiktor Maliński, klasa II b zajął I, a Maria Dahlke, klasa VI b zajęła II miejsce.

Dzień Czekolady

dc6
W czwartek, 13 czerwca miała miejsce nietypowa lekcja korelująca treści z języka polskiego i historii na temat czekolady. Uczniowie klasy IV e przedstawili krotką historię czekolady. Później czytali książkę Dzień Czekolady i wykonywali zadania związane z jej treścią.

W Dniu Czekolady nie mogło zabraknąć głównej bohaterki. Mistrzowie kuchni – Marcel i Maciej obsługiwali czekoladowe fontanny, a uczniowie zajadali się truskawkami, chrupkami i waflami w czekoladzie. Nie zabrakło także czekoladowych pralin. Była to lekcja otwarta, dlatego w naszej zabawie wzięli udział uczniowie klasy IIb. Słodkościami mogli częstować się wszyscy chętni. Trudno uwierzyć, ale zjedliśmy 4 kg czekoladowej rozkoszy.

Nasza „siedemnastka”

os3
W dniu 8 czerwca drużyna z naszej szkoły zdobyła wyróżnienie w XXI Rajdzie Ekologiczno-Przyrodniczym Orli Staw 2019 w Dębem organizowanym przez Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina" oraz SP w Dębem i ODN w Kaliszu. Na starcie zawodów „O Laur Orlego Stawu" zebrało się 17 ekip z całego powiatu, które zaczęły rywalizację od Recykling Art, prezentując swoje stwory z planety Terror. Następnie uczniowie wcielili się w geografów - ekologów uzupełniając na mapie Polski parki narodowe. Wielkie emocje wzbudziła konkurencja „Wieża Orlego Stawu", czyli budowla z makaronu, taśmy i sznurka, a prawdziwą trudnością okazała się depesza alfabetem Morsa. Były też konkurencje sprawnościowe „Taśma utylizacji baterii" oraz „Kunszt Krawców" – polegający na uszyciu ekologicznej torby jedną ręką. Wspaniale wypadła „Pieśń Orlego Stawu", w której wszystkie zespoły połączyły siły i odśpiewały ją na melodię hymnu Unii Europejskiej. Arcytrudna do zaliczenia okazała się konkurencja „Lądowniki na Marsa", w której trzeba było tak zabezpieczyć surowe jajko, żeby nie rozbiło się zrzucone z drugiego piętra. Po zawodach obejrzeliśmy ekologiczne przedstawienie, a poczęstunek smakował wyśmienicie. Nasza drużyna w składzie: Jagoda Ostrowska, Julia Kornacka, Maja Śnieg, Aleksandra Nowak, Julia Przybyłek (opiekun Katarzyna Kacperska) spisały się „na medal" i wywalczyły wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Dzień Eksperymentu Chemicznego

ech12
Dnia 11.06.2019r w auli odbył się w naszej szkole Dzień Eksperymentu Chemicznego. Uczennice kl. 8b i 8d zaprezentowały kilka eksperymentów chemicznych z substancjami ogólnie dostępnymi w kuchni czy łazience. Pokazały, np. rozpuszczanie kreta w obecności aluminium, "ducha w butelce", czyli spalanie oparów denaturatu, otrzymywanie "pasty słonia" z nadtlenku wodoru i jodku potasu oraz liczne eksperymenty z sodą i octem. W pokazie brali udział uczniowie klas siódmych i ósmych. Na koniec uczennice otrzymały liczne brawa, zwłaszcza po wybuchowym spalaniu wodoru.

III miejsce w VII Regionalnym Konkursie Fizycznym na „Ciekawe doświadczenie fizyczne" dla uczniów szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych

Dnia 30.05.2019r. uczennice klas ósmych: Malwina Radkiewcz, Aleksandra Mrozińska i Patrycja Salamon – Pilarczyk reprezentowały naszą szkołę na VII Regionalnym Konkursie Fizycznym na „Ciekawe doświadczenie fizyczne" dla uczniów szkół podstawowych i szkół ponadgimnazjalnych, który miał miejsce w I LO im. T. Kościuszki w Jarocinie.
Uczennice przedstawiły obwód elektryczny zbudowany z warzyw oraz wykorzystały uzyskaną energię do konstrukcji elektrycznej zabawki edukacyjnej.
Nasza szkoła zajęła trzecie miejsce.

Lekcja w Archiwum

ap7

We wtorek, 4 czerwca klasa 8A wzięła udział w lekcji archiwalnej. Tym samym nasza szkoła rozpoczyna cykl lekcji, które mają przybliżyć uczniom pracę z dokumentami i tekstami źródłowym. Naszymi działaniami wpisujemy się w Międzynarodowy Dzień Archiwów.
Dzisiaj uczniowie analizowali m.in. intercyzę małżeńską Marii Konopnickiej oraz akt urodzenia Marii Dąbrowskiej. Szukali także swoich przodków.
Na koniec odwiedziliśmy pracownię konserwatorską, gdzie poznaliśmy od podstaw proces konserwacji starych dokumentów.

 

 

 

Odwiedziny w SP 19

4e1

W czwartek 30 klasa IV e odwiedziła uczniów w SP 19. To był niesamowity czas– wspólne zabawy, taniec, rywalizacja sportowa i zajęcia plastyczne. Dla nas był to bardzo ważny dzień. Może różnimy się od siebie, ale wszyscy jesteśmy dziećmi. Mamy takie same potrzeby i marzenia. Wszyscy tak samo lubimy się bawić, możemy nawzajem się od siebie uczyć. Podczas tych krótkich, dwugodzinnych zajęć poznaliśmy nowych przyjaciół. Zrozumieliśmy, że są ludzie, którym choroba utrudnia życie. Jednak nasi nowi koledzy, nowe koleżanki nie żalili się, że czegoś nie mogą zrobić, bo trudniej jest im się poruszać. Nie narzekali, że jest gorąco, a był to upalny dzień, tylko zachęcali nas do zabawy. W tym krótkim czasie pokazali, jakimi są wspaniałymi ludźmi. Pomiędzy nami nie było barier. Przez cały czas towarzyszył nam uśmiech i wielka radość.

Jesteśmy im wdzięczni za taką prawdziwą życiową naukę - nie warto narzekać, trzeba cieszyć się każdym nowym dniem.
Pomimo zmęczenia daliśmy radę pieszo wrócić do szkoły. A po drodze... pyszne lody.

Projekty edukacyjne z fizyki i historii.

ch4
W piątek uczniowie klas ósmych przedstawili owoce swojej miesięcznej pracy - projekty edukacyjne z fizyki i historii. Sami wybierali grupy, w których chcieli pracować, a także jeden z bliskich im tematów:

Co wspólnego ma historia z fizyką?
Ile fizyki jest w muzyce?
Jak postrzegano energię jądrową dawniej, a jak postrzega się ją obecnie?
Mogliśmy zobaczyć film, przedstawienie teatralne, quizy i teleturnieje, a przede wszystkim liczne doświadczenia fizyczne, a to wszystko osadzone w adekwatnej do przedstawianego fizyka - epoce historycznej. Z pewnością wszystkie projekty wzbudziły wielkie zainteresowanie, a także, mamy nadzieję, poszerzyły wiedzę uczestników, jak i uczniów, którzy podziwiali efekty ich pracy.

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?