Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00 124 dni

Twoje IP: 54.146.227.92

Obchody Dnia Kubusia Puchatka

dkp2

W poniedziałek uczniowie klas I– III wzięli udział w niecodziennych obchodach Dnia Kubusia Puchatka. Co prawda, zgodnie z kalendarzem, przypada on 18 stycznia, jednak w tym czasie trwały ferie.
Uczennice 6D nauczyły dzieci Kubusiowej piosenki oraz poprowadziły Kubusiową gimnastykę. Punktem kulminacyjnym było czytanie jednego rozdziału książki o zabawnym Puchatku. W postaci z bajki wcielili się nauczyciele, a także p. dyr. Kinga Pisula i p. Alina Kijewska.
Tego dnia także lekcje związane były tematycznie z postacią Kubusia Puchatka.

Zabawy z poezją ciąg dalszy...

zzp1
W dniu 8 lutego uczniowie naszej Szkoły brali udział w Konkursie Recytatorskim "Zabawa z poezją" dla klas 0-3. Dominik Nowicki (oddział przedszkolny B) zaprezentował utwór Juliana Tuwima "Rycerz Krzykalski". Sześciolatek wprowadził słuchaczy do świata dumnych rycerzy. Ciekawą interpretacją wywołał uśmiech na twarzy dzieci i dorosłych.

Miłosz Kałużny (1c) recytował wiersz Jana Brzechwy "Zegarek". Uświadomił wszystkim, że tak praktyczny wynalazek jak zegarek ułatwia nam życie i nawet czasami robi dowcipy. Obaj chłopcy zakwalifikowali się do finału konkursu. Bardzo ładnie zaprezentowali się też: Anna Krysztoforska (3b), Maja Andrzejak (1c), Krzysztof Szczęsny (1c).
9 lutego odbył się również Konkurs Recytatorski „Zabawa z poezją" dla klas 4-8. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów. Wszyscy wypadli wspaniale, ale do finału zakwalifikowali się Maja Dominiak z klasy 4d oraz Jan Filar z klasy 6c.
Gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów.

Wspólne słuchanie książki „Opowieści z Narnii”

ozn1
Światełko w ciemnym korytarzu szkoły. W świetle lampek dzieci ubrane w pidżamy słuchające „Opowieści z Narnii".

W styczniowy ciemny wieczór, kiedy za oknami prószył śnieg i panował nieprzyjemny chłód, 38 uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 17 w Kaliszu spotkało się, aby uczestniczyć we wspólnym słuchaniu książki „Opowieści z Narnii" C.S. Lewisa, czytanej przez starszych kolegów i koleżanki. Uczniowie przebrali się w pidżamy i ciepłe paputki, przynieśli ze sobą koce, podusie i ułożyli się na dywanie. W półmroku, przy włączonych lampkach i zapalonych świecach wysłuchali łącznie 5 rozdziałów książki. W międzyczasie była zabawa w kalambury, jedzenie pizzy i podchody prowadzone w półmroku szkolnych korytarzy. Zadania do wykonania były związane z czytaną historią. Pięciu wolontariuszy z klasy 7b świetnie spisało się w roli lektorów. Uczestnicy, wychodząc, dopytywali, czy jeszcze kiedyś powtórzymy takie spotkanie ? Odpowiadaliśmy - na pewno jeśli wyrazicie chęć.

ozn2

Nagroda dla utalentowanej uczennicy klasy 1b

20190128 080552

Hanna Tomalak , uczennica klasy 1b zdobyła nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt. „Zobacz mój świat swoimi dłońmi". Dziewczynka wykonała przestrzenną pracę plastyczną, która została zauważona i doceniona przez jury konkursowe w Elblągu.

Gratulujemy sukcesu!