logo-bip godlo pl

Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00 59 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
40
1628
1418155

Twoje IP: 18.212.239.56

Zajęcia na wypadek strajku

W związku z zapowiedziami strajku nauczycieli, od 8 kwietnia 2019 roku istnieje prawdopodobieństwo problemów z zapewnieniem opieki dla uczniów w większości kaliskich szkół. Dlatego przygotowana została oferta zajęć, z których od poniedziałku będą mogły korzystać dzieci i młodzież.

Miasto Kalisz we współpracy z kilkoma instytucjami proponuje uczniom różnorodne zajęcia. Odbywać się one będą zarówno na obiektach otwartych, jak i w budynkach. Mają charakter artystyczny, rekreacyjny lub sportowy. Miejsc, w których prowadzone będą zajęcia jest kilkanaście. Znajdują się w różnych częściach miasta, by możliwie jak najbardziej ułatwić uczniom dostęp do nich. W przypadku każdego z obiektów, w sprawie zajęć należy bezpośrednio kontaktować się z ich organizatorem.
Co istotne, szkoły nie zapewniają transportu na zajęcia. Rodzice muszą sami przywieźć i odebrać z nich dzieci.
Aby dokładnie wyjaśnić sytuację związaną ze strajkiem, apel do rodziców wystosował wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. 

Apel wiceprezydenta Grzegorza Kulawinka-1

Apel wiceprezydenta Grzegorza KulawinkaOfert  zaję dla uczniow-1

Ofert  zaję dla uczniow

 

Blaszane dźwięki na powitanie wiosenki.

Podczas marcowego koncertu w Szkole Muzycznej sześciolatki zostały powitane przez zakręcone instrumenty: kornet (mała trąbka), waltornię (róg) i puzon jako jedyny z blaszanych instrumentów, który nie ma wentyli. Dźwięki waltorni zabrały dzieci na wycieczkę do lasu. Puzony w romantyczną podróż. Tak razem z blaszanymi instrumentami witaliśmy wiosnę.

Szlakiem "piastowskich" zabytków.

spz
Dzieci z oddziału przedszkolnego B postanowiły wędrować śladami kaliskich legend. Pierwszy przystanek to Baszta "Dorotka" stanowiąca pozostałość średniowiecznych obwarowań miejskich. Dolna kondygnacja jest poświęcona historycznej przeszłości miasta. W górnym pomieszczeniu baszty obejrzeliśmy dwie kaliskie legendy - "Dorotka" i "Milczące żaby". Ciekawym akcentem są rzeźby przedstawiające uwięzioną w baszcie starościankę Dorotkę i jej umiłowanego szewczyka Marcinka siedzącego pod wieżą. Emocje były ogromne.

 

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Zespołu Downa

sdzd2
21. marca to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa nazywany również Dniem Kolorowej Skarpetki. Dla naszej społeczności szkolnej to bardzo ważny dzień ze względu na uczennice Zuzię i Natalię, dlatego każdy z uczniów wykonał oryginalną skarpetkę, która zawisła w auli szkolnej. Naliczyliśmy ich ponad 700 sztuk. Niezwykle wzruszającym było wystąpienie p. Agnieszki – mamy Zuzi, która chętnie opowiedziała o swojej córce. W dowód naszej integracji wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę pt:" Jesteśmy tu" oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie. Dołączając się do ogólnoświatowej akcji zarówno nauczyciele jak i uczniowie założyli kolorowe skarpetki niedoparki, które symbolizowały niedopasowane chromosomy.

 

 

 

 

Światowy Dzień Zespołu Downa w IV e

zd1

21 marca klasa IV e wzięła udział w spotkaniu z p. Sylwia Baranowską, dyrektor Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu. Dla uczniów była to przede wszystkim lekcja tolerancji. Uświadomili sobie, że każde dziecko i każdy dorosły z zespołem Downa ma takie samo prawo do edukacji, opieki zdrowotnej i życia społecznego jak inni. Takie osoby są wśród nas i nie oczekują współczucia, ale akceptacji i przyjaźni. Dzięki warsztatom uczniowie dowiedzieli się, jakie zachowania powinni prezentować, a jakich unikać w relacjach z chorymi. Efekty pracy zaprezentowali na klasowej gazetce. Wszyscy zostali zaproszeni na zajęcia integracyjne w szkole specjalnej.

 

  

Lekcja w sądzie

S6
W piątek, 22 marca, klasa VIII A udała się do sądu, gdzie uczestniczyła w spotkaniu z sędzią III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Kaliszu, p. Piotrem Piekielnym. Podczas 4 – godzinnego spotkania uczniowie zapoznali się ze struktura sadownictwa w Polsce, ustawą o ustroju sądów powszechnych, ale przede wszystkim z zagadnieniami dotyczącymi postępowania w sprawach nieletnich. Uczniowie dowiedzieli się o wykroczeniach, jakich najczęściej dopuszczają się młodzi ludzie, a także o karach, jakie może zastosować w ich przypadku sąd.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji zagadnień podstawy programowej wiedzy o społeczeństwie.

Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „W roli meteorologa”

wrm2
Od kilku lat w naszej szkole organizowany jest Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „W roli meteorologa". W konkursie wzięło udział 43 uczniów z 6 szkół: SP1, SP2, SP8,SP16, SP 23, SP17 w Kaliszu. Jak co roku, zadaniem uczniów było wcielenie się w rolę prezentera pogody i nagranie krótkiego filmiku.

22 marca odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Uczestnicy konkursu, którzy przybyli na spotkanie, wysłuchali krótkiej historii meteorologii, którą w formie prezentacji przedstawili uczniowie kl.7a. Po prezentacji nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród przez panią dyrektor Alinę Kijewską oraz wspólne obejrzenie nagrodzonych filmików.
Spotkanie zostało zakończone słodkim poczęstunkiem i zaprezentowaniem naszej szkolnej stacji meteorologicznej.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy wygranym:
Klasy 4
I miejsce SP16 Nikola Antczak, Agata Zasada
II miejsce SP17 Julia Włoch, Emilia Pijanowska
III miejsce SP2 Wojciech Pietrzak, Tomasz Gałkowski
Klasy 5
Brały udział 3 zespoły: SP17, SP23 – bez miejsc

Klasy 6
I miejsce SP1 Zuzanna Wojciechowska, Julia Strzelczyk
II miejsce SP1 Małgorzata Szymańska, Zuzanna Przybylska, Anna Bartoszczyk
III miejsce SP17 Alicja Matuła, Wiktoria Drobnik
III miejsce SP8 Aleksandra Kowalska, Liwia Gracz

Finał "Zabawy z poezją" za nami.

dzp1

W dniu 23 marca 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się Finał Konkursu Recytatorskiego "Zabawa z poezją". Laur Najlepszego Recytatora roku szkolnego 2018/2019 otrzymał Filip Dulaj z oddziału przedszkolnego B. Filip zabrał słuchaczy w podróż aeroplanem razem z kurką Złotopiórką. Kamil Warsiewicz z klasy 3b zdobył wyróżnienie. Bardzo ładnie zaprezentowali się też uczniowie: Dominik Nowicki (oddział przedszkolny B), Mikołaj Mencel (2d), Miłosz Kałużny (1c).
Gratulujemy Małym Wielkim Recytatorom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Zespołu Downa

sdzd2

Zapraszamy do obejrzenia video relacji TUTAJ i TUTAJ

 

VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

kue4
15 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej pod honorowym patronatem posła do Parlamentu Europejskiego - pana Andrzeja Grzyba. W konkursie wzięło udział 30 uczniów z 14 szkół podstawowych i gimnazjów z Kalisza oraz powiatu kaliskiego. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klasy 8b - Natalia Rapała oraz Szymon Wypych. Oboje znaleźli się na podium konkursu. W kategorii szkół podstawowych Natalia okazała się bezkonkurencyjna - zajęła pierwsze miejsce, a trzecie miejsce zajął Szymon. Serdecznie gratulujemy!

 

 

Starsi dla młodszych

sdm

 

 


Pod tym hasłem ruszyła w naszej szkole zbiórka zabawek. Uczniowie klas 4-6 mogą przynosić do pudła umieszczonego w auli szkoły niezniszczone zabawki, książki i gry, które zostaną przekazane do zabawy uczniom klas młodszych. Akcja trwa do 10 maja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie z klasami 7

szp1
W dniu 08.02.2019r. na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie wszystkich klas siódmych z p. mł. asp. Marleną Potasińską z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej KMP w Kaliszu. Policjantka poruszyła aktualne tematy związane z zamieszczaniem informacji na różnych portalach przez uczniów, ich niewłaściwym wykorzystaniu przeciw rówieśnikom oraz przedstawiła konsekwencje prawne i społeczne takich działań. Inicjatorką spotkania była wychowawczyni klasy 7a.

 

 

 

 

1 miejsce naszych uczniów w konkursie informatycznym Avatarek

avatarek3
W piątek 1 marca 2019 roku w IV LO w Kaliszu odbył się drugi etap (półfinałowy) konkursu informatycznego Avatarek. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół im. J. i W. Zamoyskich w Rokietnicy, a współorganizatorem właśnie IV LO w Kaliszu.

Naszą szkołę reprezentował zespół wyłoniony w etapie szkolnym: Patrycja Salamon-Pilarczyk z kl. 8d i Bartłomiej Sieradzki z 7a. Ku miłemu zaskoczeniu nasi uczniowie zajęli 1 miejsce i tym samym dostali się do etapu finałowego, który odbędzie się za miesiąc w Rokietnicy. Uczniom pomógł przygotować się do konkursu pan Michał Ostrowski. Gratulujemy!

 

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?