logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
291
1302
2237585

Twoje IP: 3.233.229.90

Sukces Leny Bulik z kl. 6a

20200630 100142-1aUczennica klasy 6a, Lena Bulik, została laureatką VII Międzyszkolnego Konkursu Dziennikarskiego. Napisała artykuł prasowy na ważny temat. Skupiła się na problemie zaśmiecania najbliższej okolicy.

 

 

 

 

Moja półka z wymarzonymi książkami

phoca thumb m img-20200306-wa0008Konkurs został przeprowadzony za pośrednictwem internetowych środków komunikacji społecznej wśród mieszkańców Kalisza i regionu. Organizatorem konkursu była PBP Książnica Pedagogiczna, partnerem - Wydział Pedagogiczno- Artystyczny UAM w Kaliszu. Praca konkursowa polegała na zaprojektowaniu półki z wymarzonymi książkami, których dziecko nie posiada. "Wymarzony księgozbiór" można było uzupełnić o ulubione przedmioty, kojarzące się z edukacją, czytelnictwem oraz z pożytecznym spędzaniem czasu. Oryginalna praca Wiktora Kubzdeli, sześciolatka z oddziału przedszkolnego, otrzymała II miejsce. Chłopiec, nawet w najtrudniejszym czasie, spełnił swoje marzenie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Laureaci konkursu "Cztery pory roku - Wiosna"

phoca thumb m 2Wiosna to piękna pora roku. Przyroda zawsze inspiruje. Sześciolatki przyglądały się wiośnie i namalowały ją. Najlepsze, najciekawsze i najpiękniejsze obrazki stworzyli Witold Bogacz, Amelia Fibich i Miłosz Zieliński. Prace są bardzo kreatywne i starannie wykonane. Konkurs dla przedszkolaków z Kalisza i regionu został przeprowadzony przez MDK. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Szkolny Zespół Muzyczny

zespolWitajcie Kochani!
Nasz Szkolny Zespół Muzyczny jeszcze bez nazwy nie próżnował podczas pandemii. Pragniemy Wam zaprezentować nasz nowy utwór, który powstał zdalnie. Każdy nagrał swoją linię melodyczną w domu, która została połączona w całość. Następnie dziewczyny Dominika i Julka zaśpiewały w swoich domach do nagrania. Było dużo pracy, ale Nasi Artyści dali radę. Warto jeszcze zaznaczyć, że tekst piosenki został napisany przez dziewczyny z zespołu Anię Lis, Zosię Wiśniewską i Dominikę Gryńdzińską. Do zobaczenia we wrześniu, mamy wiele pomysłów i damy czadu. Pozdrawiamy wszystkich z naszej szkoły!

Czytaj więcej...

Ogólnopolskie Konkursy „Galileo” - wyniki

galileoW dniach 2-6.03.2020r. przeprowadzone były Ogólnopolskie Konkursy „Galileo”, których organizatorem jest Centrum Edukacji Szkolnej. Nasi uczniowie brali udział w konkursach: z j. polskiego, j. angielskiego, historii, biologii, geografii, przyrody i chemii.

 

Organizatorzy (CES) dla uczestników i zwycięzców przygotowali:

Miejsce 1: Grawerowany dyplom laureata i nagroda książkowa

Miejsca 2-5: Dyplomy laureatów i nagrody książkowe

Miejsca 6-10: Dyplomy laureatów

Miejsca 11-15: Dyplomy wyróżnienia

Miejsca od 16: Dyplomy uznania

Czytaj więcej...

Gdy zawody wybieramy, długo się zastanawiamy!

phoca thumb m 15Nauczanie zdalne trwa. Dorośli przybliżali sześciolatkom specyfikę wybranych zawodów: fryzjer, kucharz i krawiec. Dzieci eksperymentowały z włosami i akcesoriami fryzjerskimi. Wyszywanie? Dla nich to nic trudnego. Bardzo ciekawe zajęcie. Małym kucharzom kuchnia otworzyła swe podwoje. Wiktor wymyślił przepis na pyszny koktajl: banany zmiksowane z kefirem. Oj, działo się, działo. Każdy może wybrać coś dla siebie. Proszę spojrzeć do galerii.

 

 

 

Stypendium Jana Pawła II

Dyrekcja Szkoły informuje,

że od dnia 8 czerwca 2020 r. ze strony internetowej szkoły
można pobierać wnioski dot. Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II.
(na I semestr roku szkolnego 2020/2021).

Czytaj więcej...

Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego „W roli meteorologa”

received 183995969603917Każdego roku w naszej szkole nauczyciele przyrody, biologii, geografii organizują Międzyszkolny Konkurs „ W roli Meteorologa". Konkurs polega na zaprezentowaniu przez uczniów, indywidualnie lub w grupie dwu, trzy osobowej, prognozy pogody. Uczniowie nagrywają filmik, w którym wcielają się w prezentera pogody.

W tegorocznym konkursie udział wzięli uczniowie z kaliskich szkół: SP1, SP9, SP15, SP23, SP17 i z SP w Skarszewie. Razem w konkursie uczestniczyło 34 uczniów.

Niestety w tym roku, ze względu na epidemię, nie można było przeprowadzić uroczystego zakończenia konkursu i wręczenia nagród, a rozstrzygnięcie nastąpiło w późniejszym terminie.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny "Mam kota" - super wyniki!

phoca thumb m 1W lutym odbył się międzyszkolny konkurs plastyczny "Mam kota" zorganizowany przez SP 18 w Kaliszu. Wzięło w nim udział kilkoro naszych uczniów, których zadaniem było wykonanie dowolnej pracy plastycznej w wybranej kategorii : praca przestrzenna lub płaska. Pomimo długiego oczekiwania na wyniki, spowodowanego istniejącą obecnie sytuacją, opłacało się. Otóż mamy zwycięzców!

Prace nagrodzono w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-4 i klasy 5-8.

Klasy 1-4, prace płaskie: I miejsce Zuzanna Wawrzyniak z kl. 3b, a III miejsce Kamil Szymczak z kl. 2b.

Klasy 5-8, prace przestrzenne: II miejsce Julia Hofman z kl. 5a i III miejsce Marcin Tomczak z kl. 5a.

Klasy 5-8, prace płaskie: III miejsce Natalia Wróblewska z klasy 5b.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

5. wydanie Faktów Szkolnych!

tvHistoryczne, bo w powstało mimo oddzielenia w czasie kwarantanny. 5. wydanie Faktów Szkolnych już gotowe! A w nich debiut Zosi z klasy 5b jako prowadzącej. Poza tym wspomnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz kilka informacji na temat funkcjonowania naszej szkoły w czasie epidemii. Zachęcamy do oglądania! 

 

Mieć fantazję

phoca thumb m 1„Mieć fantazję nie znaczy coś sobie wymyślać. To znaczy tworzyć coś z tego, co istnieje". Wiedzą o tym uczniowie klas 4-7, którzy mimo edukacji zdalnej i specyficznych warunków pracy nie przestali tworzyć i zaskakiwać swoją pomysłowością. W ramach lekcji techniki uczniowie, wykorzystując materiały dostępne w domu, wykonują nie tylko zadania pisemne, ale również rozmaite prace praktyczne.

 

 

"Mojej mamie zdrowia życzę"

phoca thumb m 01To życzenia Janka z utworu "Na jagody" Marii Konopnickiej. Wszystkim Mamom w Dniu Matki dziękujemy za każdy spędzony wspólnie dzień. Za pokazywanie świata. Za uczenie bycia odważnym, wolnym i otwartym na innych. Po prostu kochamy Was za wszystko i na zawsze!
Uczniowie

 

 

 

Mali ratownicy i ich supermoc

phoca thumb m 01Nauczanie zdalne może być ciekawe i pożyteczne. Najmłodsi nabywali praktyczne umiejętności i oswajali się z ideą pomagania. Ratownicy medyczni potwierdzają, że to dzieci najczęściej podejmują się udzielania pierwszej pomocy. Przykładów ratowania życia przez dzieci nie brakuje. Sześciolatki najlepiej uczą się przez zabawę. Dzieci uczyły się jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. To nie jest takie łatwe, jak się wydaje. Zaangażowanie sześciolatków było olbrzymie.
Mali ratownicy, życzę Wam supermocy!

 

100 rocznica urodzin Wielkiego Polaka Jana Pawła II

1398249741Nazywał się Karol Wojtyła. Dla przyjaciół Lolek. Być przyjacielem Karola... kto by nie chciał? Mieć za przyjaciela (przyszłego) Świętego... Tak po prostu. Zwłaszcza, że Ten Człowiek nie stronił od ludzi. Jako mały chłopak był zawsze wśród kolegów. Na studiach podobnie. Potem jako duchowny – chciał być dla każdego, kto był w potrzebie. Jednał, kochał, modlił się i słuchał. Rozumiał ludzi i ich problemy. Był wrażliwym i mądrym człowiekiem. Od dzieciństwa powierzał swoje życie Bogu w codziennej modlitwie, z którą nie ustawał aż do końca. Trudne doświadczenia z młodości połączone z wytrwałym i ufnym kontaktem z Bogiem, stanowiły solidny fundament, na którym opierała się jego misja życia.

Czytaj więcej...

Wyjątkowy uczeń z klasy 2B

TYMOTEUSZ KUJAWIŃSKIW klasie 2b uczy się Tymoteusz Kujawiński. Jest młodszy od swoich koleżanek i kolegów o rok, ale wiedzą biologiczną konkuruje z 5-klasistami. W tym roku szkolnym wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Biologicznym Galileo 2020. Rozwiązywał test dla klas 5 i okazało się, że w tej grupie uczniów był najlepszy w naszej szkole. W ogólnopolskim rankingu zajął 7 miejsce i zdobył tytuł Laureata. Gratulujemy Tymoteuszowi sukcesu!

 

 

Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

MAbramowicz7b5 maja obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Święto to, zapoczątkowane przez Francuzów na początku lat 90. XX wieku, jest sprzeciwem wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych - zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy czy urzędzie. Wśród uczniów naszej szkoły i w Waszym najbliższym otoczeniu często spotykacie osoby z niepełnosprawnościami. A czy zastanawialiście się, co one czują? Jak Was odbierają? Czego oczekują? Dzisiaj jest właśnie dzień, w którym warto chwilę o tym pomyśleć. Obejrzyjcie wybrany filmik. Przemyślcie jego przekaz.

Czytaj więcej...

Nauczanie zdalne - Sześciolatki się nie nudzą, oj nie!

phoca thumb m 01Podczas nauczania zdalnego można robić różne ciekawe rzeczy. Franek eksperymentuje z powietrzem, które przyjmuje różne kształty, a potem zabiera się za czytanie TAKIEJ książki. Filip wyczarował bańkę w bańce i poszukuje szczepionki na wirusy. Wiktor skonstruował wiatromierz i sprawdza kierunek wiatru. Zbudował także pojazdy ratunkowe i kosmiczne. Witek zdobył sprawność "Literowego detektywa". Maciej zastanawia się nad hodowlą ślimaka winniczka. Bartuś układa piękne życzenia. Nina zamierza zostać wielką artystką. Brawo sześciolatki!

 

Konkurs Akademii Lactacyd „Podejrzewam, że dojrzewam”

lactacydSerdecznie zapraszamy uczennice klas V – VIII do udziału w Konkursie „Podejrzewam, że dojrzewam" organizowanego dla szkół podstawowych uczestniczących w VII edycji Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Zdrowotnej dla Dziewcząt „Akademia Dojrzewania Lactacyd".
Ze względu na zaistniałą sytuację regulamin Konkursu uległ modyfikacji - prace konkursowe mogą być przygotowane indywidualnie, więc nastolatki mogą je przygotować same w domu. A zdjęcie pracy wystarczy przesłać na adres e-mail.

Czytaj więcej...

23 kwietnia - ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

20200422 094744 EasyW czwartek, 23 kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Corocznie organizowany jest on w celu promocji czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Święto to wywodzi się z Katalonii, gdzie obchodzi się je od 1926 roku. Tradycja i zwyczaj kataloński nakazuje mężczyznom obdarowanie swojej partnerki czerwoną różą, a panie odwdzięczają się darując mężczyźnie książkę. Data święta też nie jest przypadkowa - to ważna i symboliczna data w historii literatury światowej: data śmierci Miguela de Cervantesa, urodzin i śmierci Williama Szekspira, a także śmierci Inki Garcilasa de la Vegi.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej - wejdź na naszego bibliotecznego bloga:

https://bibliotekasp17kalisz.blogspot.com/2020/04/23-kwietnia-swiatowy-dzien-ksiazki-i.html

Dzień Ziemi 2020

phoca thumb m kuba grzelak 5cCorocznie 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Dzień ten uważany jest za największe ekologiczne święto świata. Obchodzony jest od 1970 roku, a sama idea obchodów została wypromowana dzięki działaniom Amerykanów: polityka Gaylorda Nelsona - senatora wspierającego ochronę środowiska, który we wrześniu 1969 roku na konferencji w Seattle zaproponował zorganizowanie ogólnonarodowej demonstracji przeciwko niszczeniu środowiska naturalnego, oraz ekologa - Johna McConnella, który na konferencji UNESCO poświęconej ochronie środowiska przedstawił pomysł ustanowienia Dnia Ziemi. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku.

W tym roku Światowy Dzień Ziemi będzie poświęcony promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Hasło tegorocznych obchodów to "Z energią zmieńmy źródła". Nasza społeczność szkolna również chce zaakcentować to ważne święto i chętni uczniowie przygotowują plakaty.

Galeria 1

Galeria 2

Galeria 3

Galeria 4

Galeria 5

Polak, o którym warto pamiętać

phoca thumb m 20190405 095617W kwietniu obchodzimy Dzień Patrona naszej Szkoły. Stefan Szolc- Rogoziński, pochodzący z Kalisza, orędownik niepodległej Polski, patriota, podróżnik, żeglarz, odkrywca i badacz Afryki, zwłaszcza Kamerunu. Skupia w sobie wszystkie cechy i wartości, do których staramy się dążyć - mądry, skromny, pełen miłości i przyjaźni. Nawet dziś potrafi zarażać pasją do życia i do poznawania świata. Dokonania kaliszanina są nam bliskie i godne naśladowania.

 

 

 

Uczniowie tworzą E-kartki

Zachęcamy do obejrzenia E-kartek stworzonych przez naszych uczniów. A wszystko po to, by dodać nam wszystkim otuchy w tych trudnych dniach.

 

Zobacz galerię

Kolejna galeria Ekartek

Galeria Ekartek cz.3

 

100. lecie twórczości Agaty Christie - Jubileuszowa kolekcja komiksów

agatachW 2020 roku przypada setna rocznica publikacji pierwszej powieści Agathy Christie („Tajemnicza historia w Styles"). Królowa kryminału dzierży berło najlepiej sprzedających się książek, tuż po dziełach Szekspira i Biblii, nieprzerwanie od wieku. Z okazji okrągłego jubileuszu wydawnictwo Egmont prezentuje komiksowe adaptacje jej trzech kryminałów: „Morderstwo w Orient Expressie", „Noc w bibliotece" oraz „Tajemniczy przeciwnik". Kolekcja trafiła już na księgarskie półki. 

Czytaj więcej...

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?