logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
534
2934
2387754

Twoje IP: 3.237.94.109

Dzień Chłopaka

phoca thumb m 1430 września 2020 r. obchodziliśmy szkolny Dzień Chłopaka. Naszym sympatycznym chłopcom życzenia złożyła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Gabrysia Wichorska. Atrakcją obchodzonego święta był taniec szkolnego zespołu Sorriso pod kierunkiem pani Ewy Wiśniewskiej, jak również występ naszej zdolnej uczennicy Vanessy, która zatańczyła w stylu hip-hop (popping) wzbudzając gromki aplauz widowni. Ponadto, w ramach obchodów Dnia Chłopaka, odbyły się w szkole wybory "Chłopaka na medal", w których wyłoniono trzech zwycięzców.

  

Literatura wojenna dla dzieci "Wojny dorosłych - historie dzieci"

phoca thumb m 20200924 120559Wrzesień to miesiąc pamięci o wydarzeniach historycznych sprzed lat. Uczniowie klasy integracyjnej 4b z nauczycielkami biblioteki, panią Marzanną Jędrzejczak i Pauliną Formalewicz, upamiętnili czas II wojny światowej poprzez zapoznanie się z literaturą wojenną. Panie bibliotekarki w bardzo ciekawy sposób zaprezentowały uczniom książeczki z serii „Wojny dorosłych – historie dzieci”. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali fragmentów literatury i zadawali liczne pytania. Życzymy miłej lektury dzieciom, a nauczycielkom biblioteki dziękujemy za prezentację.

                             Uczniowie 4b z wychowawcą.

 

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego 2020

W tym roku Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego przypada 27 września. Z tej okazji uczniowie

i nauczyciele naszej szkoły przygotowali krótki film przedstawiający kolory w języku migowym.

Zapraszamy do jego obejrzenia na naszym szkolnym fanpage'u!

 

https://www.facebook.com/sp17kalisz/videos/665752624146047

  

Narodowe Czytanie

phoca thumb m 1Dnia 18 września 2020 r. nasza szkoła włączyła się w ogólnopolski projekt Narodowe Czytanie. Klasy 7 - 8 zatopiły się w lekturze „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Przez cały dzień wszyscy uczniowie i nauczyciele pogrążyli się w głośnym czytaniu i podjęli pierwsze próby aktorskie. „Balladyna” była także inspiracją do dalszych działań. Uczniowie wykonują projekty, wykorzystując motywy z lektury. Efektami przedsięwzięcia pochwalą się wkrótce. Dodatkowym elementem tego dnia było ogłoszenie przez nauczycieli bibliotekarzy szkolnego konkursu na piękne czytanie wybranego fragmentu „Balladyny” dla uczniów.

 

  

Wolontariusze w akcji "Sprzątanie świata"

phoca thumb m 7W piątek 18 września 2020 r. wolontariusze zaopatrzeni w worki ruszyli na osiedlowe place zabaw, podwórka i uliczki. Sprzątali śmieci leżące poza miejscem przeznaczonym do ich składowania.
 
Ich apel do mieszkańców - Ziemia to nasz wspólny Dom. Nie mamy innego. To my musimy
o niego zadbać!
 
 
 

Regulamin funkcjonowania szkoły w czasie epidemii koronawirusa

Szanowni Państwo,

zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem funkcjonowania szkoły w czasie epidemii koronawirusa -> po lewej stronie zakładka: Regulamin - COVID 19 w Organizacji roku szkolnego.

 

Zapisy do świetlicy szkolnej

Szanowni Państwo,

ze względu na reżim sanitarny zapisy dzieci do świetlicy w roku szkolnym 2020/2021 odbywać się będą inaczej niż zazwyczaj. Po zapoznaniu się z regulaminem świetlicy oraz aneksem prosimy pobrać kartę zapisu (wraz ze wszystkimi załącznikami) ze strony szkoły i uzupełnioną przekazać dziecku lub wychowawcy klasy. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z wychowawcami świetlicy poprzez dziennik elektroniczny.

 

Regulamin świetlicy POBIERZ

 

Aneks do regulaminu świetlicy POBIERZ

 

Karta zapisu dziecka do świetlicy POBIERZ

 

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

bezp powr

ULOTKI DO POBRANIA:

Bezpieczny powrót do szkoły - rodzice Bezpieczny powrót do szkoły - uczniowie

 

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Szanowni Państwo, Rodzice, Uczniowie,

ze względu na reżim sanitarny i spełnienie wytycznych MEN, MZ i GIS, rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 będzie wyglądało inaczej niż zazwyczaj. W trosce o zapewnienie wszystkim jak najlepszych warunków bezpieczeństwa, rozpoczęcie roku szkolnego ograniczyliśmy do spotkania uczniów z wychowawcami (harmonogram spotkań, w tym: godzina spotkania, miejsce wejścia do szkoły, miejsce spotkania, przedstawione zostały na poniższym schemacie).

rozp

 rozp2

 

GIEŁDA PRACY - ogłoszenie Urzędu Miasta Kalisza

Link do strony Giełda Pracy - https://www.kalisz.pl/urzad/oswiata/gielda-pracy
Za pośrednictwem powyższej strony można aplikować na ofertę szkoły z załączeniem dokumentów (w tym CV). Dodanie dokumentu jest koniecznym warunkiem umieszczenia aplikacji w bazie i musi być potwierdzone poprzez e-mail wysłany na adres wskazany przez osobę szukającą pracy. Należy też odróżniać aplikację na ofertę od ogólnego zgłoszenia "Szukam pracy" dostępnego pod adresem https://www.kalisz.pl/urzad/oswiata/gielda-pracy/szukam-pracy/formularz-dla-nauczycieli. W tym drugim przypadku zgłoszenie jest umieszczane w ogólnej bazie osób poszukujących pracy i może być wykorzystane przez każdego dyrektora szkoły, który nie otrzymał żadnej aplikacji na ofertę pracy.

 

Sukces Leny Bulik z kl. 6a

20200630 100142-1aUczennica klasy 6a, Lena Bulik, została laureatką VII Międzyszkolnego Konkursu Dziennikarskiego. Napisała artykuł prasowy na ważny temat. Skupiła się na problemie zaśmiecania najbliższej okolicy.

 

 

 

 

Moja półka z wymarzonymi książkami

phoca thumb m img-20200306-wa0008Konkurs został przeprowadzony za pośrednictwem internetowych środków komunikacji społecznej wśród mieszkańców Kalisza i regionu. Organizatorem konkursu była PBP Książnica Pedagogiczna, partnerem - Wydział Pedagogiczno- Artystyczny UAM w Kaliszu. Praca konkursowa polegała na zaprojektowaniu półki z wymarzonymi książkami, których dziecko nie posiada. "Wymarzony księgozbiór" można było uzupełnić o ulubione przedmioty, kojarzące się z edukacją, czytelnictwem oraz z pożytecznym spędzaniem czasu. Oryginalna praca Wiktora Kubzdeli, sześciolatka z oddziału przedszkolnego, otrzymała II miejsce. Chłopiec, nawet w najtrudniejszym czasie, spełnił swoje marzenie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Laureaci konkursu "Cztery pory roku - Wiosna"

phoca thumb m 2Wiosna to piękna pora roku. Przyroda zawsze inspiruje. Sześciolatki przyglądały się wiośnie i namalowały ją. Najlepsze, najciekawsze i najpiękniejsze obrazki stworzyli Witold Bogacz, Amelia Fibich i Miłosz Zieliński. Prace są bardzo kreatywne i starannie wykonane. Konkurs dla przedszkolaków z Kalisza i regionu został przeprowadzony przez MDK. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Szkolny Zespół Muzyczny

zespolWitajcie Kochani!
Nasz Szkolny Zespół Muzyczny jeszcze bez nazwy nie próżnował podczas pandemii. Pragniemy Wam zaprezentować nasz nowy utwór, który powstał zdalnie. Każdy nagrał swoją linię melodyczną w domu, która została połączona w całość. Następnie dziewczyny Dominika i Julka zaśpiewały w swoich domach do nagrania. Było dużo pracy, ale Nasi Artyści dali radę. Warto jeszcze zaznaczyć, że tekst piosenki został napisany przez dziewczyny z zespołu Anię Lis, Zosię Wiśniewską i Dominikę Gryńdzińską. Do zobaczenia we wrześniu, mamy wiele pomysłów i damy czadu. Pozdrawiamy wszystkich z naszej szkoły!

Czytaj więcej...

Ogólnopolskie Konkursy „Galileo” - wyniki

galileoW dniach 2-6.03.2020r. przeprowadzone były Ogólnopolskie Konkursy „Galileo”, których organizatorem jest Centrum Edukacji Szkolnej. Nasi uczniowie brali udział w konkursach: z j. polskiego, j. angielskiego, historii, biologii, geografii, przyrody i chemii.

 

Organizatorzy (CES) dla uczestników i zwycięzców przygotowali:

Miejsce 1: Grawerowany dyplom laureata i nagroda książkowa

Miejsca 2-5: Dyplomy laureatów i nagrody książkowe

Miejsca 6-10: Dyplomy laureatów

Miejsca 11-15: Dyplomy wyróżnienia

Miejsca od 16: Dyplomy uznania

Czytaj więcej...

Gdy zawody wybieramy, długo się zastanawiamy!

phoca thumb m 15Nauczanie zdalne trwa. Dorośli przybliżali sześciolatkom specyfikę wybranych zawodów: fryzjer, kucharz i krawiec. Dzieci eksperymentowały z włosami i akcesoriami fryzjerskimi. Wyszywanie? Dla nich to nic trudnego. Bardzo ciekawe zajęcie. Małym kucharzom kuchnia otworzyła swe podwoje. Wiktor wymyślił przepis na pyszny koktajl: banany zmiksowane z kefirem. Oj, działo się, działo. Każdy może wybrać coś dla siebie. Proszę spojrzeć do galerii.

 

 

 

Stypendium Jana Pawła II

Dyrekcja Szkoły informuje,

że od dnia 8 czerwca 2020 r. ze strony internetowej szkoły
można pobierać wnioski dot. Stypendium Miasta Kalisza im. Św. Jana Pawła II.
(na I semestr roku szkolnego 2020/2021).

Czytaj więcej...

Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego „W roli meteorologa”

received 183995969603917Każdego roku w naszej szkole nauczyciele przyrody, biologii, geografii organizują Międzyszkolny Konkurs „ W roli Meteorologa". Konkurs polega na zaprezentowaniu przez uczniów, indywidualnie lub w grupie dwu, trzy osobowej, prognozy pogody. Uczniowie nagrywają filmik, w którym wcielają się w prezentera pogody.

W tegorocznym konkursie udział wzięli uczniowie z kaliskich szkół: SP1, SP9, SP15, SP23, SP17 i z SP w Skarszewie. Razem w konkursie uczestniczyło 34 uczniów.

Niestety w tym roku, ze względu na epidemię, nie można było przeprowadzić uroczystego zakończenia konkursu i wręczenia nagród, a rozstrzygnięcie nastąpiło w późniejszym terminie.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny "Mam kota" - super wyniki!

phoca thumb m 1W lutym odbył się międzyszkolny konkurs plastyczny "Mam kota" zorganizowany przez SP 18 w Kaliszu. Wzięło w nim udział kilkoro naszych uczniów, których zadaniem było wykonanie dowolnej pracy plastycznej w wybranej kategorii : praca przestrzenna lub płaska. Pomimo długiego oczekiwania na wyniki, spowodowanego istniejącą obecnie sytuacją, opłacało się. Otóż mamy zwycięzców!

Prace nagrodzono w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-4 i klasy 5-8.

Klasy 1-4, prace płaskie: I miejsce Zuzanna Wawrzyniak z kl. 3b, a III miejsce Kamil Szymczak z kl. 2b.

Klasy 5-8, prace przestrzenne: II miejsce Julia Hofman z kl. 5a i III miejsce Marcin Tomczak z kl. 5a.

Klasy 5-8, prace płaskie: III miejsce Natalia Wróblewska z klasy 5b.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

5. wydanie Faktów Szkolnych!

tvHistoryczne, bo w powstało mimo oddzielenia w czasie kwarantanny. 5. wydanie Faktów Szkolnych już gotowe! A w nich debiut Zosi z klasy 5b jako prowadzącej. Poza tym wspomnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz kilka informacji na temat funkcjonowania naszej szkoły w czasie epidemii. Zachęcamy do oglądania! 

 

Mieć fantazję

phoca thumb m 1„Mieć fantazję nie znaczy coś sobie wymyślać. To znaczy tworzyć coś z tego, co istnieje". Wiedzą o tym uczniowie klas 4-7, którzy mimo edukacji zdalnej i specyficznych warunków pracy nie przestali tworzyć i zaskakiwać swoją pomysłowością. W ramach lekcji techniki uczniowie, wykorzystując materiały dostępne w domu, wykonują nie tylko zadania pisemne, ale również rozmaite prace praktyczne.

 

 

"Mojej mamie zdrowia życzę"

phoca thumb m 01To życzenia Janka z utworu "Na jagody" Marii Konopnickiej. Wszystkim Mamom w Dniu Matki dziękujemy za każdy spędzony wspólnie dzień. Za pokazywanie świata. Za uczenie bycia odważnym, wolnym i otwartym na innych. Po prostu kochamy Was za wszystko i na zawsze!
Uczniowie

 

 

 

Mali ratownicy i ich supermoc

phoca thumb m 01Nauczanie zdalne może być ciekawe i pożyteczne. Najmłodsi nabywali praktyczne umiejętności i oswajali się z ideą pomagania. Ratownicy medyczni potwierdzają, że to dzieci najczęściej podejmują się udzielania pierwszej pomocy. Przykładów ratowania życia przez dzieci nie brakuje. Sześciolatki najlepiej uczą się przez zabawę. Dzieci uczyły się jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. To nie jest takie łatwe, jak się wydaje. Zaangażowanie sześciolatków było olbrzymie.
Mali ratownicy, życzę Wam supermocy!

 

100 rocznica urodzin Wielkiego Polaka Jana Pawła II

1398249741Nazywał się Karol Wojtyła. Dla przyjaciół Lolek. Być przyjacielem Karola... kto by nie chciał? Mieć za przyjaciela (przyszłego) Świętego... Tak po prostu. Zwłaszcza, że Ten Człowiek nie stronił od ludzi. Jako mały chłopak był zawsze wśród kolegów. Na studiach podobnie. Potem jako duchowny – chciał być dla każdego, kto był w potrzebie. Jednał, kochał, modlił się i słuchał. Rozumiał ludzi i ich problemy. Był wrażliwym i mądrym człowiekiem. Od dzieciństwa powierzał swoje życie Bogu w codziennej modlitwie, z którą nie ustawał aż do końca. Trudne doświadczenia z młodości połączone z wytrwałym i ufnym kontaktem z Bogiem, stanowiły solidny fundament, na którym opierała się jego misja życia.

Czytaj więcej...

Wyjątkowy uczeń z klasy 2B

TYMOTEUSZ KUJAWIŃSKIW klasie 2b uczy się Tymoteusz Kujawiński. Jest młodszy od swoich koleżanek i kolegów o rok, ale wiedzą biologiczną konkuruje z 5-klasistami. W tym roku szkolnym wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Biologicznym Galileo 2020. Rozwiązywał test dla klas 5 i okazało się, że w tej grupie uczniów był najlepszy w naszej szkole. W ogólnopolskim rankingu zajął 7 miejsce i zdobył tytuł Laureata. Gratulujemy Tymoteuszowi sukcesu!

 

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?