logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
1527
949
3942783

Twoje IP: 44.192.38.49

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

 

 

DyplomZielonyKadr

 

 

PodziekowanieSchronisko1

 SzkolaDoHymnuDyplom20221

 

 


 dyplomszkolapamieta2022

 

 

 Narodowe Czytanie - podziękowanie

 

 


DyplomBBC2122

 

 

PodziękowanieKlucze

 

 


Europa i ja

 


 Dyplom
 DzienIntegracji

 

 

DyplomZabawazeSztuka

 

 

 

SzkolaPamieta7

 

 

Puchar
Certyfikat BBC

 

 

dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

Podziękowanie20523

 

 

 

CertyfikatDzienSportu1  

 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Konkurs fotograficzny „Drugie życie detalu”

phoca thumb m image001324 stycznia 2023 roku nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Drugie życie detalu", w którym wzięli udział uczniowie klas 7 naszej szkoły. Celem konkursu było wykonanie fotografii detalu i opatrzenie jej ciekawym tytułem w celu „stworzenia" nowego obiektu. Działanie to silnie rozwija wyobraźnię i pozwala dostrzec piękno w otaczającym nas na co dzień świecie.
Po wstępnej selekcji do finału dostało się 9 fotografii. Zostały one ocenione przez jury, w którego składzie był znany kaliski fotograf, Jakub Nosferat Seydak. Spośród prac wyłoniono trzy najciekawsze, których autorzy otrzymali nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy również dostali upominki. Pan Jakub Seydak podczas wręczenia nagród był pełen uznania dla pracy naszych uczniów i zachęcał do dalszej „zabawy" fotografią, która dla niego stała się „sposobem na życie" i kierunkiem rozwoju zawodowego. Mam nadzieję, że w przyszłym roku dołączą do naszej zabawy kolejne szkoły w Kaliszu.

 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

phoca thumb m image0040W naszej szkole po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kwestowaliśmy w ramach Kaliskiego Sztabu Imprez Zamkniętych. Wolontariusze zbierali datki od poniedziałku 23 stycznia do czwartku 26 stycznia. Miło nam poinformować, że dzięki ofiarności uczniów, ich rodziców, dziadków, a także pracowników szkoły udało się zebrać 2003 zł 50 gr.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze działania, prowadzone w tym roku na rzecz walki z sepsą.

 

 

 

Bal karnawałowy klas 0-3

phoca thumb m image0006Karnawał to szalony czas, pełen wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw. Bal karnawałowy jest atrakcją lubianą przez dorosłych, jak i dzieci, ponieważ dostarcza wielu przeżyć oraz radości. Tak też było u nas! W piątek 27 stycznia, bawili się uczniowie klas 0 - 3. W pięknie udekorowanej sali pojawili się bohaterowie znanych bajek. Można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy i wiele, wiele innych postaci.

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

phoca thumb m microsoftteams-image21 i 22 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Te dwa bardzo ważne święta stały się świetną okazją do rodzinnych spotkań oraz okazania najbliższym, jak bardzo nam na nich zależy. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków; oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i Dziadek mają zawsze dla nich czas, potrafią pocieszyć, są cierpliwi, rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. W ramach podziękowań za obecność, wrażliwość i otwartość naszych Babć i Dziadków uczniowie, a także członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu okazywali Im swoją miłość poprzez złożenie życzeń, wręczenie upominków, kartek, czy po prostu spędzając wspólnie czas. Niech żyją wspaniałe Babcie i wspaniali Dziadkowie – sto lat!

 

 

Wizyta w Technikum św. Józefa

phoca thumb m image0007W sobotę 21 stycznia, w ramach przygotowań do wyboru szkoły średniej, uczniowie klasy 8e udali się do Technikum św. Józefa w Kaliszu. Szkoła ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród ósmoklasistów. Szczególne wrażenie zrobiły klasopracownie komputerowe i mechatroniczna, sala kinowa i studio nagrań. Nie ulega wątpliwości, że przed dokonaniem wyboru dalszej ścieżki kształcenia, trzeba dokładnie poznać szkoły i profile, a także stawiane wymagania.

 

 

 

Konkurs plastyczny "Różnorodność w oczach dziecka"

phoca thumb m image0000713 stycznia 2023 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczniom nagrodzonym w konkursie plastycznym „Różnorodność w oczach dziecka", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Specjalną nr 19 w Kaliszu, z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Gali wręczenia nagród towarzyszyła wystawa nagrodzonych prac. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Jakub Czubak z klasy 6b (opiekun Katarzyna Kacperska), Emmanuel Azuka z klasy 5d (opiekun Iwona Trenkler), Noemi Azuka z klasy 0b (opiekun Anna Marczyńska), Zuzanna Owczarek, Pola Pilarska, Nela Pilarska, Barbara Marciniak, Mikołaj Ubycha, Hanna Tkacz z klasy 1c (opiekun Beata Mironowicz), Antoni Wasela, Zofia Jagielska, Tomasz Wojcieszak, Zuzanna Kaczmarek, Zofia Sieklucka, Elena Kołowrotkiewicz z klasy 1b (opiekun Alina Kijewska) oraz Sara Azuka z klasy 2a (opiekun Elżbieta Przybylska).

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

 

 

Debata oksfordzka w 6d

phoca thumb m image0005We wtorek 10 stycznia, uczniowie klasy 6d wzięli udział w debacie oksfordzkiej zorganizowanej przez pedagoga specjalnego, p. Agnieszkę Grubską we współpracy z wychowawcą klasy, p. Bogumiłą Stanoch. Przedmiotem debaty była dyskusja nad tezą "Czyny są silniejsze od słów". Debatowali przeciwnicy tezy oraz jej obrońcy. Debacie przewodniczył marszałek, a do pomocy miał sekretarza czuwającego nad czasem i kolejnością wypowiedzi. Przemowom kolejnych mówców przysłuchiwało się jury. Uczniowie klasy 6d byli perfekcyjnie przygotowani do wypowiedzi i bardzo profesjonalnie podeszli do postawionego im zadania, wysuwając liczne argumenty na poparcie swojego stanowiska. W debacie oksfordzkiej zdecydowanie zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej. Mówcy obu stron bezwględnie przestrzegali tej zasady, zachowując wysoką kulturę osobistą wypowiedzi. 
WIELKODUCHY są wśród nas

WolontariatPrezentacjaW tym roku szkolnym po raz pierwszy w naszej szkole uczniowie klas młodszych zostali objęci wolontariatem. Chętne dzieci z klas trzecich, a później także z klasy pierwszej, przystąpiły do Szkolnego Klubu WIELKODUCHA.
W ramach projektu „Wielkoduchy w Wielkopolsce" uczniowie brali udział w trzech warsztatach prowadzonych przez instruktora Stowarzyszenia CREO z Poznania. Dotyczyły one istoty wolontariatu, tworzenia kampanii społecznych, a także starości, bo ten temat bardzo dzieci zainteresował. Z wielkimi emocjami przymierzały specjalny skafander, który pozwolił im poczuć się siedemdziesięciolatkami. Specjalne okulary uświadomiły Wielkoduszkom, jakie problemy ze wzrokiem mogą mieć seniorzy. Miejmy nadzieję, że nasi mali wolontariusze, którzy wiedzą już, jak mogą czuć się osoby starsze, staną się bardziej wrażliwi na ich potrzeby i jeszcze chętniej będą im pomagać.

Ponadto, w ramach realizacji zadań związanych projektem „Wielkoduchy w Wielkopolsce", wolontariusze przeprowadzili akcję wolontariacką z okazji Dnia Życzliwości. Wspólnie przygotowali kartki z prośbą o uśmiech dla wszystkich pracowników obsługi szkoły, których na co dzień często nie dostrzegamy, a przecież są ważną częścią naszej szkolnej społeczności. Pisaliśmy już o tym na naszej stronie podczas relacji z Dnia Życzliwości.

Kolejnym zadaniem było stworzenie kampanii społecznej skierowanej do uczniów całej szkoły, która zachęcałaby do przystąpienia do wolontariatu. Mamy nadzieję, że przygotowany przez Wielkoduszki filmik spełni swoje zadanie i pozyskamy w swoich szeregach nowych wolontariuszy. Zapraszamy do oglądania! O wolontariacie słów kilka.mp4 - Dysk Google

 

 

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia

phoca thumb m image0002Klasy 1-3 przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Już w mikołajki odwiedził je św. Mikołaj ze słodyczami. Potem nadszedł okres wielu piernikowych warsztatów, spotkań ze świąteczną muzyką, wykonywania choinkowych ozdób. W ramach współpracy naszej szkoły ze Szkołą Podstawową im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych, dzieci klas 2 i 3 przygotowały dla siebie kartki z życzeniami w języku angielskim. Za pośrednictwem poczty uczniowie obu szkół wymienili się pięknymi pocztówkami.

 

 

 

Zróbmy sobie dopaminę

phoca thumb m koszulkaNa przełomie października i listopada odbył się konkurs zorganizowany przez III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu: „Zróbmy sobie dopaminę", który był częścią realizowanego projektu "Mój mózg moim warsztatem pracy". Celem konkursu było popularyzowanie przedmiotów przyrodniczych oraz interdyscyplinarne łączenie sztuki i chemii. W konkursie wzięli udział chętni uczniowie z klas siódmych i ósmych, pod opieką pani E. Grzelak. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w sposób użytkowy wzoru strukturalnego dopaminy. Wyniki ogłoszone zostały w grudniu. Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 8b - Nikola Ritter. Gratulujemy!

 

 

Taneczne talenty

phoca thumb m 320683037 568984105040229 4884634135068311359 nW sobotę 17 grudnia, w Ostrowskim Centrum Kultury, odbył się koncert grudniowy Szkoły Tańca i Ruchu Kreatywnego L'Art. Podczas tego pięknego koncertu miłośników tańca i akrobatyki, swoje umiejętności zaprezentowało osiem uczennic naszej szkoły: Hania Wietecka z oddziału 0a, Anna Jarnuszkiewicz i Iga Oleszczyk z klasy 1a, Gabriela Paszyn z klasy 3c, Lena Kupczunas i Nela Walczak z klasy 4c oraz Kornelia Klusak i Wiktoria Sadłowska z klasy 8a. Wystąpiły w grupie Aerial Hoop i zachwyciły publiczność! Oczywiście występ dziewczyn został nagrodzony ogromnymi brawami.

 

 

Świąteczny weekend

phoca thumb m image000217 grudnia 2022 roku na Złotym Rogu odbyły się kolejne świąteczne imprezy z udziałem kaliskich szkół, zorganizowane przez Miasto Kalisz. I choć pogoda nie sprzyjała, a minusowa temperatura i skrzypiący śnieg dawały się we znaki, to jednak hart ducha i gorące serca młodych muzyków nie uległy panującym mrozom. Przedstawiciele naszego szkolnego zespołu muzycznego: Alicja Waszak, Konrad Popęda i Witold Michalski, pod bacznym okiem p. Magdaleny Wieczorek i p. Małgorzaty Stasińskiej, przygotowali i zaprezentowali przed kaliską publicznością instrumentalne aranżacje kolęd: „Cicha noc" i „Bóg się rodzi". Serdecznie dziękujemy opiekunom uczniów, którzy wsparli nas w tym przedsięwzięciu i umożliwili jego realizację.
Warsztaty kulinarne 8e

phoca thumb m image0007Ciepłe, magiczne, takie rodzinne, mamine i babcine pierogi są naszym marzeniem zawsze, gdy jesteśmy głodni. Na ostro czy na słodko - ważne, żeby były. I właśnie dlatego uczniowie klasy 8e podjęli trud i postanowili nauczyć sie je lepić. Może nie każdy pieróg był idealny, niektóre wymagały duuuuuuużo pracy i trudu, inne serca, ale wszystkie były przepyszne. A ile zabawy przy tym było!

 

 

 

 

Świąteczny skrzat

318988947 855867128794807 4804282686037040629 nBoże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, dlatego serdecznie zapraszamy do licytacji skrzatów wykonanych przez świetliczaki z kaliskich szkół podstawowych w ramach Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Świąteczny skrzat" zorganizowanego przez świetlicę przy SP nr 17 w Kaliszu.

Doceń trud dziecka włożony w ich wykonanie i przygarnij "cudaka" na święta, a tym samym wspomóż cierpiącego na neuroblastomę Maksa w walce o lepsze jutro.

Licytujemy na facebooku w komentarzach pod zdjęciami. Cena wywoławcza każdego skrzata, to 10 zł.

Zapraszamy do wspólnej zabawy! 

https://m.facebook.com/groups/4207633399272017/permalink/5716343255067683/

https://m.facebook.com/groups/1882661101985190/permalink/3200303410220946/

Po wygranej licytacji skrzaty będzie można odbierać ze SP17 w Kaliszu (świetlica).

 

 

Koncert muzyki filmowej Walta Disneya

phoca thumb m image000314 grudnia wszystkie klasy czwarte i piąte udały się ze swoimi nauczycielami na wspaniały świąteczny koncert muzyki filmowej Walta Disneya. Przy dźwiękach fortepianu zostały zaśpiewane przepiękne przeboje ze znanych bajek: Krainy Lodu, Króla Lwa, Pocahontas, Małej Syrenki i wielu innych. Główną atrakcją okazał się Olaf, który wprowadził dzieci w świat magii. Artyści Teatru Rampa, Teatru Syrena, Teatru Roma oraz Teatru Polskiego stanęli za wysokości zadania i porwali wszystkich uczestników koncertu w świat pobudzający wyobraźnię. Radość było widać gołym okiem!

 

 

 

Wystawa budowli z klocków Lego

phoca thumb m image00018 grudnia, z okazji mikołajek, klasy 8a i 8d pojechały na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie zwiedzali wystawę z klocków LEGO, która przedstawiała niezwykłe budowle m.in. ogromny, liczący ponad 7 metrów długości i 4 metry szerokości, pojazd inspirowany Sokołem Millenium, czyli statek kosmiczny sagi Star Wars, wielki Mur Chiński w skali 1:150, pałac Luwr i wiele innych. Następnie uczniowie zobaczyli największą kolekcję obrazów 3D w Polsce. Interaktywne obrazy pozwoliły stworzyć unikalne i wyjątkowe zdjęcia. Na zakończenie wycieczki podróżnicy odwiedzili Jarmark Bożonarodzeniowy.

 

 

 

Warsztaty piernikowe "Zapach Świąt"

phoca thumb m image00026 grudnia kilkoro uczniów naszej szkoły zostało zaproszonych do Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Kaliszu. Tam uczestniczyli w warsztatach piernikowych " Zapach Świąt". Wspólnie upiekli i przyozdobili przepyszne pierniki, przygotowali ozdoby świąteczne oraz poznali ofertę edukacyjną szkoły.

 

 

 Kalisz wielokulturowy

phoca thumb m image0112 grudnia klasa 6a poznawała tajniki wielonarodowościowego i wielokulturowego Kalisza. Najpierw uczniowie spotkali się z pastorem Michałem Kuhnem w ewangelickiej kaplicy ks. Marcina Lutra, w której wysłuchali krótkiego wykładu na temat reformacji i losów ewangelików w Kaliszu. Później przyszedł czas na pytania, których padło naprawdę wiele. Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie wystawy multimedialnej w kaliskim ratuszu. Oczywiście nie mogło zabraknąć wejścia na wieżę ratuszową! Na koniec zziębnięci i głodni wszyscy udali się na przepyszne paczki.

 

 

 

Wykład międzypokoleniowy w Akademii Kaliskiej

phoca thumb m microsoftteams-image 228 listopada 2022 r. klasa 8b uczestniczyła w wykładach międzypokoleniowych prof. Wojciecha Cichego oraz dr. Dawida Matczaka. Słuchacze podczas spotkania poznali fakty i mity dotyczące wpływu aktywności fizycznej na zdrowie i urodę, oraz mieli okazję zastanowić się nad istotą wychowania fizycznego. Po wykładzie uczniowie zwiedzili uczelnię a następnie zgodnie z zasadą "Ruch to zdrowie" spacerem udali się do szkoły.

 

 

 

 

BohaterON – włącz historię!

phoca thumb m powstanie3W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Nazwa projektu ma sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń z dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej, wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje życie i zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

Takim ważnym wydarzeniem w historii naszego narodu jest powstanie warszawskie, które wybuchło 1 sierpnia 1944 r. Powstanie to symbol waleczności i męstwa nie tylko dla mieszkańców Warszawy, ale dla nas Polaków. 78 lat temu nasi przodkowie stanęli do nierównej walki ze znienawidzonym wrogiem, pragnąc wolności i niepodległej Polski. To też jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w polskiej historii.

Z tej przyczyny, w ramach lekcji historii, uczniowie zostali zapoznani z tematyką powstania i losami powstańców. W poszczególnych klasach młodzież oglądała filmy, pracowała w grupach i dyskutowała m.in. na temat sensu walki w powstaniu warszawskim czy postaw młodych ludzi w okresie drugiej wojny światowej. Uczniowie wykonywali kartki dla powstańców, przesyłali życzenia, śpiewali powstańcze piosenki. Klasy 8c, 8e i częściowo 8b w październiku wzięły udział w wycieczce do Warszawy, podczas której młodzież przebyła trasę powstańców, a także zwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego. Dla wszystkich uczniów była to wspaniała lekcja patriotyzmu.

 

 

Wyniki konkursu Zielony Kadr

phoca thumb m image0003Konkurs "Zielony kadr", organizowany przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska wspólnie z Wydziałem Edukacji został rozstrzygnięty. Nagrody wręczył wiceprezydent Grzegorz Kulawinek oraz Paweł Bąkowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Nasi uczniowie: Zofia i Jakub Przespolewscy zajęli II miejsce i zdobyli super nagrody (hulajnogi elektryczne, plecaki z panelem solarnym oraz bidon). Wyróżnienie otrzymały rownież Antonina Kujawińska i Emilia Pijanowska. Dodatkowo za zaangażowanie w ekologiczny projekt nasza szkoła otrzymała stację meteorologiczną wifi oraz 800 zł na zasadzenie drzewek na terenie szkolnym. Gratulujemy uczestnikom, a wszystkim osobom, które głosowały dziękujemy za wsparcie.

 

 

Historia nie musi być nudna

phoca thumb m 5Po wirtualnej lekcji historii, w klasie 8e przyszedł czas na tradycyjne puzzle. O ile w goglach VR uczniowie sobie świetnie poradzili, puzzle okazały się wyzwaniem. Nie tak łatwo ułożyć mapę Europy! Jeszcze większym wyzwaniem okazało się odnaleźć miejsca związane z działaniami prowadzącymi do wybuchu II wojny światowej, czy bitwy kampanii wrześniowej. Wymagało to niewątpliwie sprytu i „gimnastyki" umysłu, ale z pewnością pomogło poszerzyć wiedzę na temat ziem polskich w tym trudnym dla Polaków czasie.

 

 


Innowacyjna historia

phoca thumb m image0013Czym jest VR? Jak wygląda całkowicie wirtualny świat? Odpowiedzi na te pytania szukali dzisiaj uczniowie klas 7 i 8 w czasie pokazu przygotowanego w ramach projektu edukacyjnego "Innowacyjna historia". Specjalne gogle i słuchawki umożliwiły uczniom i nauczycielom przeniesienie się na pola bitwy warszawskiej z 1920 roku oraz do Warszawy z czasów powstania 1944 r. Efekty ,,wejścia" w wirtualną rzeczywistość były niezwykłe. Można wręcz powiedzieć, że przerosły nasze oczekiwania. Z wielkim zaangażowaniem wszyscy reagowali na to, co mogli zobaczyć i usłyszeć. Odgłosy zdziwienia, zachwytu, rozpaczy, które roznosiły się w sali, świadczyły o tym, że cel został osiągnięty – to MY, żyjący w 2022 r., byliśmy bohaterami wydarzeń sprzed lat.

 

 

Ponownie na podium

phoca thumb m image001218 listopada klasa 8e wzięła udział w rajdzie PTTK „Od Sasa do Lasa", którego celem było upamiętnienie bitwy kaliskiej z 1706 roku. Uczniowie podeszli pod pomnik przy Cmentarzu Komunalnym, później udali się pod kurhan w Kościelnej Wsi, gdzie spoczywają polegli w bitwie żołnierze. Po trzygodzinnym spacerze dotarli do szkoły w Kościelnej Wsi, w której czekał na nich ciepły posiłek, słodkości oraz liczne konkursy. Ponadto uczniowie wzięli udział w spotkaniu z przewodnikiem PTTK oraz obejrzeli prezentację na temat wojny północnej. W czasie wolnym, czekając na wyniki konkursów, bawili się z uczniami innych szkół na sali gimnastycznej. Miło nam zakomunikować, że w klasyfikacji generalnej rajdu nasza szkoła zajęła I miejsce! Co więcej, Maja Dominiak zajęła I miejsce w konkursie na projekt znaczka rajdowego na następny rok, Blanka Janiak zajęła II miejsce w konkursie historycznym „Od Sasa do Lasa", a Alina Susak III miejsce w konkursie na temat Ziemi Kaliskiej.

 

 

Akcja październikowa - pomoc dla zwierzaków z kaliskiego schroniska

phoca thumb m image0001W październiku Samorząd Uczniowski ogłosił akcję pomocy dla naszego kaliskiego schroniska dla bezdomnych psów i kotów. Zaangażowanie uczniów i nauczycieli pokazało, że bezinteresowna miłość do zwierząt jest czymś niezwykle naturalnym. Udało nam się jako społeczności Sp17, zgromadzić tak wiele rzeczy: pokarm, koce, ręczniki, legowiska i ogrom zabawek. W listopadzie, wszystko co zostało zebrane, zostało zawiezione przez p. Agnieszkę Wąchałę – Kliszewską, p. Martę Matczak oraz zastępcę przewodniczącej SU Wiktorię Matczak do schroniska. Kierownictwo, pracownicy, a przede wszystkim zwierzaki byli ogromnie wdzięczni. Radość było widać gołym okiem!

 

 

Śladami bohaterów książki A. Kamińskiego "Kamienie na szaniec"

phoca thumb m image0036W dniach 9 – 10 listopada 2022 r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Tym samym przenieśli się do rzeczywistości II wojny światowej.
Pierwszy dzień przebiegał pod hasłem: Śladami bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec" . Uczniowie zwiedzili Liceum im. Stefana Batorego - szkoły, do której uczęszczali bohaterowie lektury. Tam wzięli udział w ciekawej prezentacji akcji pod Arsenałem. Spacerowali Krakowskim Przedmieściem i odwiedzali miejsca związane z akcjami małego sabotażu - pomnik Mikołaja Kopernika – akcja „Alka", Pomnik J. Kilińskiego. Następnie podeszli pod Grób Nieznanego Żołnierza, aby oddać cześć bohaterom, którzy złożyli największy hołd Ojczyźnie, oddając w walce swoje życie. Wiele emocji wzbudziła wizyta w Al. Szucha, gdzie obecnie, obok Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajduje się Muzeum Walki i Męczeństwa, dawna katownia Gestapo. Później wszyscy przejechali do Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie między innymi wysłuchaliśmy grypsów pisanych przez więzionych tam Polaków. No i oczywiście Arsenał, gdzie rozegrała się akcja odbicia „Rudego". Na koniec wędrówki, uczniowie podjechali na Cmentarz Komunalny na Powązkach, aby odwiedzić kwaterę Batalionu Zośka – groby autora i bohaterów książki. Niestety było już po zmroku i nasza grupa nie została wpuszczona.
Pomimo ogromnego zmęczenia, po kolacji, wszyscy udali się na wieczorny spacer po pięknie oświetlonej Warszawie. Na koniec dnia – Galeria Złote Tarasy i szybkie zakupy.
Noc pokazała, że dla niektórych uczniów, był to jeszcze za słaby wysiłek...

Czytaj więcej...

XX Marsz Wolności

phoca thumb m image000111 listopada, w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, 60 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XX Marszu Wolności. W tym roku był on częścią pierwszego Kaliskiego Marszu Niepodległości. Sygnałem do wymarszu stał się wystrzał armatni na cześć Ojczyzny, zorganizowany przez Kaliskie Bractwo Strzelców Kurkowych. Główna część uroczystości odbyła się na placu Bogusławskiego. Na zakończenie obchodów prezydent Krystian Kinastowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, starosta kaliski Krzysztof Nosal, Mateusz Przyjazny prezes Zarządu Kaliskiego Oddziału PTTK im. Stanisława Graevego oraz Anna Narewska prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego, Oddział w Kaliszu wręczyli nagrody uczestnikom XX Marszu Wolności i konkursu historycznego. W klasyfikacji generalnej nasza szkoła zajęła czwarte miejsce, a nasi uczniowie – Kacper Ubycha i Mikołaj Lament z klasy 8e, zajęli piąte miejsce w konkursie historycznym: „Polskie drogi do niepodległości"."Szkoła do hymnu"

phoca thumb m beztytuu7W odpowiedzi na zaproszenie Ministerstwa Edukacji i Nauki społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu". 10 listopada 2022 r., punktualnie o godzinie 11.11, w ramach świętowania 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, każda klasa odśpiewała 4-zwrotkowy hymn narodowy.

 #SzkołaDoHymnu

 

 


Głosujemy!

LogoMiastaKaliszaNasza szkoła bierze udział w konkursie ekologicznym Zielony Kadr, którego organizatorem jest Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska oraz Wydział Edukacji w Kaliszu. Zadaniem uczniów było nakręcenie materiału filmowego, dotyczącego segregacji odpadów lub klimatu i środowiska.
Decyzją komisji konkursowej, spot przygotowany przez Kubę i Zosię, przeszedł do drugiego etapu konkursu, w którym laureaci zostaną wybrani przez Was - internautów.

Serdecznie prosimy o Państwa głosy!

Na spot nakręcony przez Zosię i Kubę można głosować na stronie Konkurs „Zielony kadr” \ Dla mieszkańca \ Aktualności \ Kalisz.pl (www.kalisz.pl) a dokładniej - Konkurs "Zielony Kadr" - film SP17 - YouTube.

Głosowanie zostanie zakończone 18 listopada o godzinie 12.00.

Dziękujemy!Konkursy przyrodnicze z okazji Dnia Drzewa

phoca thumb m image0002Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursach przyrodniczych, zorganizowanych z okazji Światowego Dnia Drzewa. Zadaniem uczniów klas czwartych było przygotowanie zielnika z co najmniej 10 rodzajów drzew liściastych. Uczniowie klas piątych mogli wykonać przeróżne ozdoby, figury, stroiki z elementów drzew iglastych. Klasy szóste i siódme wzięły udział w konkursie fotograficznym „Uroki jesiennych drzew", a uczniowie klas ósmych wykonali plakaty na temat „Dlaczego warto chronić lasy w Polsce?" Wszystkie prace były bardzo ciekawe, a ich autorzy otrzymali pochwały i oceny za aktywność. Jury składające się z nauczycieli przyrody, geografii i biologii wyłoniło najlepsze prace, a ich wykonawcy zostali nagrodzeni dyplomami i symbolicznymi nagrodami.

Oto nasi zwycięzcy:

Czytaj więcej...

Sukces w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym

phoca thumb m 13 listopada 2022 roku odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla klas 1-3 „Moje ulubione zwierzątko", zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 24 w Kaliszu. Zadaniem uczestników było wykonanie kompozycji przestrzennej z użyciem darów jesieni. Naszą szkołę w konkursie reprezentował uczeń klasy 3c, Jeremi Jamroziak, który otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

Pasowanie uczniów klas pierwszych

phoca thumb m 0001 18Dnia 21 października 2022 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w wyjątkowej dla nich uroczystości. Po wielu tygodniach nauki w końcu zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi. Pasowania Pierwszoklasistów dokonała pani dyrektor, Kinga Pisula. Nim jednak do tego doszło, uczniowie wzięli udział w teleturnieju „Koło fortuny". Reprezentanci klas doskonale odpowiadali na wylosowane pytania, dotyczące funkcjonowania naszej szkoły. Uroczystość uświetnił występ uczniów klasy 3c pod kierunkiem pani Wioletty Biniaszczyk. Zgodnie z tradycją na pamiątkę przeżytych chwil, wszyscy Pierwszoklasiści mieli zrobione zdjęcia.Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?