Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00 187 dni

Twoje IP: 54.226.36.60

„Dotknij mój świat”

dms1
3 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole uruchomiono pokój, w którym uczniowie, poruszając się w zupełnej ciemności, mogli „zobaczyć świat oczami" osób niewidomych i słabowidzących. Na stołach ustawione były przedmioty codziennego użytku, np. wentylator, telefon, suszarka do suszenia włosów, kosz, itp. Ich rozpoznanie poprzez dotyk okazało się dość trudnym zadaniem. Celem naszych działań było uzmysłowienie uczniom na jakie problemy i ograniczenia w życiu codziennym natrafiają osoby dotknięte tą niepełnosprawnością oraz udzielenie odpowiedzi na pytanie: Jak możemy pomóc takiej osobie? Czy życie w zupełnych ciemnościach jest łatwe?

Zbiórka kasztanów i żołędzi

We wrześniu i październiku uczniowie naszej szkoły poprzez zbiórkę kasztanów i żołędzi wspierali w przygotowaniu pożywienia dla żubrów, jeleni, dzików i danieli. Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie. Łącznie zebraliśmy 550kg kasztanów oraz 20kg żołędzi. W podziękowaniu Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie podarował nam śliczne książeczki o lesie i leśnych zwierzętach oraz ciekawe gry planszowe. Podarunki te trafiły, ku wielkiej radości dzieci, do świetlicy szkolnej. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy wsparli całą zbiórkę oraz zachęcamy wszystkich chętnych do przyłączania się do podobnych przedsięwzięć

„Mali ratownicy" znają zasady udzielania pierwszej pomocy

mr

27 listopada odbyła się IV EDYCJA Szkolnego Konkursu Techniczno – Przyrodniczego „Mali ratownicy". W trakcie konkursu uczestnicy, uczniowie klas 5 rozwiązywali test wiedzy, kompletowali apteczkę, opatrywali rany, wykonywali na fantomie sztuczne oddychanie, biegli na czas z „chorym" na noszach. Rywalizacja była zacięta. Najlepsza okazała się klasa 5d. Jurorami konkursu byli: szkolna pielęgniarka p. D.Dmitrzak, nauczycielka techniki p. D.Wypych, nauczycielka przyrody p. J.Świniarska, v-ce dyrektor p.M.Kasprzak, p. M.Kowalczyk. Sponsorzy nagród to: Hurtownia Papiernicza „Marker", Państwo M.M.Filipowicz).
I miejsce (42pkt.) zajęła klasa 5 d w składzie: Anna Lis, Dominika Potaś, Wiktoria Rajnert, Klaudiusz Nosowski, Mateusz Goździcki
II miejsce (39pkt.) zajęła klasa 5 b w składzie: Hanna Kaczała, Iga Lewandowska, Jakub Harabasz, Gabriela Domagalska, Cyprian Grzegorek

III miejsce ex aequo (38pkt.) zajęła klasa 5 a w składzie: Ewelina Knop, Zuzanna Tomiec, Weronika Pakuła Natalia Fudała Skrobański Jakub i klasa 5 C w składzie: Michał Ratajczyk, Igor Werny, Alicja Utecht, Małgorzata Sokołowska, Joanna Ługowska
IV miejsce (37pkt.) zajęła klasa 5 e w składzie: Sara Szczygieł, Julia Piotrowicz, Wiktor Miling, Filip Bajerski Antonina Kowalska

Historia nie musi być nudna!

h6

Po omówieniu na lekcji historii zbrodni dokonanych na Polakach podczas II wojny światowej, uczniowie klas 8b i 8d wcielili się w rolę sędziów, prokuratorów, oskarżonych i obrońców oraz świadków i przeprowadzili "Sąd nad historią". Samodzielnie przygotowali akty oskarżenia, pytania do świadków i oskarżonych, zeznania oraz mowy końcowe. Przebieg rozpraw sądowych dostarczył wielu emocji i zaskakujących zwrotów akcji, nie był bowiem ułożony według zaplanowanego scenariusza, a opierał się na improwizacji, kreatywności i przygotowaniu uczniów.