logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
488
1561
2978857

Twoje IP: 3.236.55.22

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki SzkolneCertyfikat BBC

 

 

dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

  Wf1
 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

"Kartka dla przedszkolaka"

Kartka dla przedszkolakaZ okazji "Światowego dnia przedszkolaka" wolontariusze "Szkolnego Klubu Wolontariatu" przygotowali kartki z życzeniami dla maluchów. Życzyli im szczęśliwego dnia, dużo uśmiechu, wielu przyjaciół... Kartki zostały przekazane dzieciom z zaprzyjaźnionego przedszkola "Bajka".

 

 

 

 

 

 

Uzyskaliśmy 110 zł ze sprzedaży kluczy, zamków i kłódek

phoca thumb m 110zaUczniowie naszej szkoły włączyli się w zbiórkę dla Fundacji "Akogo" Ewy Błaszczyk prowadzącej Klinikę "Budzik". To jedyna placówka w kraju, która wybudza ze śpiączki dzieci po ciężkich urazach mózgu. Już kilkanaścioro jej pacjentów zostało skutecznie wybudzonych. Wolontariusze wierzą, że przekazane przez klub pieniądze, będą symbolicznym kluczem, który obudzi kolejne dziecko!

 

 

 

Wielkoduchy w akcji - podsumowanie II okresu

CreoPo raz kolejny Stowarzyszenie CREO z Poznania doceniło działania Szkolnego Klubu Wolontariatu i zaprezentowało je na swojej stronie. Zapraszamy do przeczytania! https://www.centrumcreo.pl/384-brawo-wielkoduchy-z-kalisza.html
 

Zbiórka dla dzieci z Afryki i Azji zakończona!

phoca thumb m afryka 4Dziękujemy wszystkim uczniom, a szczególnie uczniom klas młodszych za włączenie się w akcje: "Czary mary okulary", "Włóczkersi", "Podaj mydło", "Kup Pan szczotkę". Zebrane produkty przekazaliśmy Fundacji Redemptoris Missio z Poznania, która wspiera misjonarzy, ratujących życie ludzi w różnych częściach świata.

Lutowe działania wolontariuszy

Klubowicze Szkolnego Wolontariatu udowodnili, że podczas zdalnego nauczania też można podejmować przydatne działania. Wykonali plakaty z okazji: "Dnia bezpiecznego Internetu", "Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego" oraz "Dnia walki z depresją". Wykonane afisze zawieszali na osiedlowych tablicach ogłoszeń i w swoich klatkach schodowych. Zapraszamy do obejrzenia galerii plakatowej.

 

Wolontariat1
 

Wielkoduchy w akcji!

CreoOd kilku lat siedemnastka działa w programie "Wielkoduchy". Stowarzyszenie CREO z Poznania doceniło nasze działania i postanowiło zaprezentować na swojej stronie internetowej działalność oraz akcje "Szkolnego klubu wolontariatu".

Zapraszamy do czytania!
 
 
 

Zbiórka żywności zakończona sukcesem!

phoca thumb m 1Dziękujemy wolontariuszom i uczniom klas 0-3 za przyłączenie się do lutowej akcji zbiórki żywności długoterminowej dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. Brata Alberta w Kaliszu. Ta zbiórka to sposób włączenia się w obchody "Światowego Dnia Bezdomnych" i forma wsparcia mieszkańców schroniska w trudnych czasach pandemii.

 

 ZBIÓRKA PUSTYCH KARTRIDŻY DO DRUKAREK - dołącz do nas!

tuszPrzyłącz się do akcji "Szkolnego klubu wolontariatu" 
"PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI!" 
Zachęć rodziców, sąsiadów, znajomych do przyłączenia się do akcji poprzez przekazanie Tobie pustych opakowań po tuszach do drukarek atramentowych.

UWAGA! 
– muszą być oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane. 
PAMIĘTAJ, aby zużyty tusz dokładnie owinąć folią lub zapakować do woreczka,
żeby uniknąć wylania się resztek!

Przynieś je do szkoły i wrzuć do pudła/paki umieszczonej w auli szkoły.
                               Przekażemy je do producenta, który w zamian zakupi karmę dla zwierząt w schronisku.

  

wizualizacja tuszdopaki

 

Wolontariusze zakończyli zbiórkę telefonów komórkowych

phoca thumb m telefonyZadaniem wolontariuszy naszej szkoły było przyniesienie starych telefonów, które po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych trafią do krajów rozwijających się w Afryce i Azji. Dzięki temu będą jeszcze przez lata służyć innym dzieciom. W wyniku akcji udało się zebrać 22 komórki i 8 ładowarek. Sprzęt zostanie przekazany do organizatora przedsięwzięcia, firmy "Ekophone", w ramach akcji  „Sprzątanie Świata".

 

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Screenshot 20210127-120840 Chrome - KopiaKochani Szkolni Pomagacze!
W tym roku nie możemy przyjść do Was z puszką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale to nie oznacza, że nie bierzemy udziału w tej szlachetnej akcji. Jako szkolny Wolontariat z całego serca zachęcamy Was do wpłat na naszą wirtualną skarbonkę. Pamiętajcie RAZEM MAMY WIELKĄ MOC.

 

Akcję można wesprzeć poprzez wpłatę na eSkarbonkę: https://eskarbonka.wosp.org.pl/hkcq1t

 

Obchody „Międzynarodowego Dnia Wolontariatu" w naszej szkole

GrafikaWolontariatZ okazji obchodów tak ważnego dla członków "Szkolnego Klubu Wolontariatu" dnia, chętni uczniowie napisali opowiadania pod tytułem „Pomaganie jest fajne!". Promują w nich ideę wolontariatu, przekonują do angażowania się w różnego typu działania oraz dostarczają powodów, dla których warto pomagać innym. Opowiadają także o swoich dotychczasowych doświadczeniach i akcjach, w które się włączyli. Zamieszczamy trzy najciekawsze z nich. Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do symbolicznego włączenia się w obchody tego dnia poprzez obejrzenie filmiku, który kończy się quizem „Milionerzy". MIŁEJ ZABAWY!

https://learningapps.org/watch?v=p61sey54k20

 

"Pomaganie jest fajne!" Opowiadania: 

Anna Aleksandrzak

Alicja Matuła 

Miłosz Zapart

 

Listopadowe działania wolontariuszy

phoca thumb m image007Wolontariusze „Szkolnego klubu wolontariatu" udowodnili, że podczas zdalnego nauczania, też można podejmować przydatne działania. Wykonali oni plakaty: upowszechniające wiedzę na temat cukrzycy z okazji „Światowego Dnia Cukrzycy"; promujące szacunek, akceptację i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie z okazji „Dnia Tolerancji"; zachęcające do bezzwłocznego reagowania, gdy najmłodszym dzieje się krzywda z okazji „Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci"; prezentujące prawa dziecka z okazji „Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka". Wykonane afisze zawieszali na tablicach ogłoszeń w swoich klatkach schodowych, na płotach i przystankach autobusowych.

 

Wizyta na cmentarzu

phoca thumb m wiatekoWolontariusze: Maria z klasy 8f, Dominika z klasy 7e, Tobiasz z klasy 8b, postanowili znaleźć na cmentarzu i uporządkować zaniedbane groby zmarłych, o których nikt już nie pamięta. Uczniowie posprzątali nagrobki i zapalili znicze. Cieszymy się, że udało im się znaleźć czas i wykonać te prace w tygodniu poprzedzającym zamknięcie cmentarzy. Dziękujemy im za podjęcie się tego działania.
 
 
 
 

Pełna miska dla schroniska!

phoca thumb m psy1To akcja Szkolnego Klubu Wolontariatu, która miała dwa cele. Pierwszy to zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt przebywających na terenie „Schroniska dla bezdomnych zwierząt” w Kaliszu, drugi to zachęcanie innych uczniów do pomocy bezdomnym zwierzakom, poprzez akcję plakatową. Dzięki przyłączeniu się do zbiórki klas 0-3 udało się zebrać dużą ilość puszek i suchej karmy. Wkrótce zawieziemy zebrane produkty do schroniska. Dziękujemy uczniom i nauczycielom klas młodszych za pomoc. Na ich wielkie serca zawsze możemy liczyć.

 

 

Dołącz do bicia rekordu Guinessa!

phoca thumb m przemekJak dołączyć? Wystarczy znaleźć w swoich zbiorach lub kupić ciekawą, niepowtarzalną kartkę pocztową (z kraju i z zagranicy), nakleić znaczek i wysłać z pozdrowieniami na adres: Przemek Ledzian, ul. Bolka Świdnickiego 17/2, 92 - 414 Łódź. 

Kim jest Przemek? Przemek jest schorowanym, niepełnosprawnym, 27-letnim mężczyzną, który nie potafi siedzieć bezczynnie. To zapalony miłośnik podróży, a z racji swoich schorzeń zdaje sobie sprawę, że nie wszędzie może dotrzeć. Postanowił więc zobaczyć różne strony świata w inny sposób: poprosił w mediach społecznościowych o to, by przysłać mu pocztówki. Chce pobić rekord Guinessa. To duże wyzwanie, bo rekordzista ma obecnie milion pocztówek, a Przemek ma ich na razie ponad 6 tysięcy. Uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu już wysłali kartki. Wyślij i Ty pocztówkę. Pomóż Przemkowi spełnić marzenie!

 

Światowy Dzień Mycia Rąk

phoca thumb l logoŚwiatowy Dzień Mycia Rąk został ustanowiony w 2008 roku przez UNICEF. Jego zadanie polega na uzmysłowieniu ludziom, jak ważne dla zdrowia i życia jest mycie rąk. Zorganizowana przez wolontariuszy akcja plakatowa miała na celu uświadomienie wszystkim, że mycie rąk jest najprostszym sposobem pozbycia się bakterii i drobnoustrojów oraz zapobiega chorobom przez nie wywołanym np. COVID - 19.

 

 

Wolontariusze pomagają bezdomnym

phoca thumb m zbirka ywnoci 2W dniach 28 - 30 września 2020 r., wolontariusze prowadzili zbiórkę żywności długoterminowej dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. Brata Alberta w Kaliszu. Dzięki akcji przekazaliśmy do ośrodka: kasze, ryż, makarony, mąkę, sól, płatki, herbaty, kawy, słodycze, konserwy itp. Członkowie zarządu podziękowali młodzieży za przekazane produkty. Na stronie ośrodka możemy przeczytać: „Być bezdomnym – spróbuj wyobrazić sobie jak to jest, nie masz mieszkania, pracy, pieniędzy, nie masz już dokąd pójść…”. Uczniowie naszej szkoły wykazali się empatią wspierając mieszkańców schroniska.

 

Wolontariusze w akcji "Sprzątanie świata"

phoca thumb m 7W piątek 18 września 2020 r. wolontariusze zaopatrzeni w worki ruszyli na osiedlowe place zabaw, podwórka i uliczki. Sprzątali śmieci leżące poza miejscem przeznaczonym do ich składowania.
 
Ich apel do mieszkańców - Ziemia to nasz wspólny Dom. Nie mamy innego. To my musimy
o niego zadbać!
 
 
 

„Dzień Bez Śmiecenia” za nami!

phoca thumb m martyna kiju 8c 5Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu 11 maja br. dołączyli do akcji "Dzień bez śmiecenia". Uczniowie wykonali plakaty zachęcające mieszkańców do dbania o naszą planetę (do: segregacji odpadów, wrzucania nawet małych śmieci do koszy, zaprzestania zanieczyszczania lasów, jezior, rzek). Hurtowo produkujemy śmieci. Najgorsze, że niektórzy ludzie zostawia je wszędzie: na ulicy, nad jeziorem, w lesie, na klatce, w biurze. Wolontariusze, zdając sobie z tego sprawę, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Gdziekolwiek idę, zbieram #codziennie5 śmieci". Działanie polega na tym, że codziennie zbierają po pięć śmieci. Robią to wszędzie! Będąc na spacerze w lesie lub parku, w mieście. Akcja stała się tak modna, że przyłączają się do niej znane osoby. Apel do wszystkich uczniów! Przyłącz się do tej grupy. Bądź trendy! Zbierz codziennie tylko 5 śmieci, a wkrótce dostrzeżesz efekty!

 

Jak spędzić czas pandemii w domu?

read-515531 640Na to pytanie szukały odpowiedzi wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu. Trzy z nich (Marta z klasy 8a, Martyna z klasy 8c i Maria z klasy 8d) napisały listy do rówieśników ze swoimi propozycjami. Zobaczycie, jak dużo pomysłów mają dziewczyny!

Marta Kuśmierczak 8a

Martyna Kijuć 8c

Maria Wierzgacz 8d

 

22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi

ziemiaZiemia to najpiękniejsza z planet, wspólny dom wszystkich ludzi. Dbajmy o nią każdego dnia, a nie tylko w święto ustanowione z inicjatywy Boliwii. Codziennie segregujmy śmieci, oszczędzajmy wodę, gaz i energię elektryczną, a zużyte baterie wyrzucajmy do specjalnych kontenerów i pojemników do tego przeznaczonych. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!

Do przyłączenia się do obchodów Święta Ziemi zapraszają członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, którzy już włączyli się w nie, zawieszając własnoręcznie wykonane plakaty na swoich klatkach schodowych po to, aby poinformować o nich lokatorów swojego bloku. Ich apel do rówieśników! I Ty, Uczniu, możesz włączyć się w te obchody, poszerzając swoją wiedzę o naszej planecie, oglądając składankę kilkuminutowych filmików ukazujących piękno i zagrożenia dla Ziemi.

https://www.youtube.com/watch?v=Ep9MFiWXR8M&list=RDCMUCTDTSx8kbxGECZJxOa9

 

28 marca - wyłącz światło na godzinę!

godzGodzina dla Ziemi – akcja związana z zieloną polityką stworzona przez World Wide Fund for Nature.
Tego dnia każdy, zarówno osoba prywatna, jak i firma, ma szansę wysłać sygnał, że zależy mu na przyszłości naszej planety poprzez wyłączenie światła między 20:30 a 21:30 czasu lokalnego. Godzina to oczywiście zbyt krótki czas, by osiągnąć odczuwalne rezultaty. Inicjatywa jednak ma charakter symboliczny – promuje postawy pro-ekologiczne i ma na celu wykształcenie trwałych nawyków z korzyścią zarówno dla Ziemi, jak i jej mieszkańców. Oszczędność energii to przecież nie tylko ulga dla domowego budżetu, ale również „cegiełka" przekazana na rzecz ochrony planety, która pilnie potrzebuje „odetchnąć" od natłoku gazów cieplarnianych. Do przyłączenia się do akcji zapraszają członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, którzy już włączyli się do niej, zawieszając własnoręcznie wykonane plakaty na swoich klatach schodowych po to, aby poinformować o niej lokatorów swojego bloku.

 

Zbiórka długoterminowej żywności zakończona!

phoca thumb m zbiorka1W związku z przerwą w nauce, spowodowaną panującą epidemią, zakończyliśmy akcję zbiórki żywności długoterminowej na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta w Kaliszu. Artykuły zostały przekazane opiekunowi z placówki, który dziękował za pomoc. "W obecnej sytuacji schronisko boryka się z wieloma problemami, dlatego każda, nawet niewielka pomoc jest bezcenna" – stwierdził mężczyzna. Myślę, że jeszcze kiedyś powrócimy do tej akcji, tylko na większą skalę. Dziękuję wszystkim, którzy się w nią włączyli. Dziękuję za okazane serce. Jolanta Świniarska.

 

Zbiórka funduszy na edukację chłopca z Kamerunu

phoca thumb m gilbert 2Wolontariusze dziękują za każdą złotówkę!
Szanowni Rodzice, dziękujemy Wam za włączenie się w zbiórkę funduszy na edukację chłopca z Kamerunu – Gilberta Simo Oumarou. Chłopiec został adoptowany przez uczniów naszej szkoły w poprzednim roku szkolnym. Zebrane 11 lutego br. fundusze pozwoliły na dokonanie opłaty za drugi rok jego edukacji w szkole misyjnej. Koszt nauki, wyżywienia i ubioru wynosi 200 euro. Udało nam się zebrać 872,21 zł. Dziękujemy za Wasze wielkie serca!

 

 

Wolontariusze z naszej szkoły dołączyli do „załogi” WOŚP

WOSPfotoAhoj, załogo! Wolontariusze z naszej szkoły dołączyli do „załogi" WOŚP Nadszedł długo wyczekiwany przez wolontariuszy dzień. W niedzielę, 12 stycznia br., od samego rana uczniowie klasy 8d: Aleksander Barnett, Bartosz Grzyb, Jakub Kamiński, Wiktor Pietrzak z identyfikatorami na szyi, z puszką zabezpieczoną banderolą pod pachą wyszli na ulice naszego miasta, aby kwestować w szczytnym celu. Każdej osobie wkładającej datek przyklejali serduszko WOŚP. Łącznie udało im się zebrać 1781,84 zł. Dziękujemy im za przyłączenie się do tej akcji.

 

Przedświąteczna kwesta na rzecz PCK

phoca thumb m kwesta 1Wolontariusze „Szkolnego klubu wolontariatu": Natalia, Hanna, Stanisław, Jakub, Bartosz, Aleksander i Wiktor w sobotę, 14 grudnia br., wzięli udział w kweście organizowanej przez PCK na terenie sklepu Kaufland. Jej celem było zdobycie środków finansowych na pomoc najuboższym rodzinom, osobom starszym i dotkniętym biedą w naszym regionie. Kwestującym udało się zebrać 871 zł 35 gr. Dziękujemy wolontariuszom za przeznaczenie swojego wolnego czasu na ten cel!

 

Akcja „Zostań Aniołem nie tylko od Święta”

phoca thumb m 1 aW niedzielę, 8 grudnia 2019 roku, uczniowie/wolontariusze „Szkolnego Klubu Wolontariatu" przyłączyli się do oficjalnej próby bicia Rekordu Polski w liczbie osób przebranych za anioły i zgromadzonych w jednym miejscu. Organizatorem tego przedsięwzięcia byłą Fundacja "Bread of Life". Dziękujemy Rodzicom, Nauczycielom i uczniom, że poprzez to działanie włączyli się w „Wigilię na kaliskim rynku".

 

 

 

Wspieramy klinikę "Budzik" oraz fundację "Akogo?”

phoca thumb m zm 1„Szkolny Klub Wolontariatu" skierował do uczniów i Rodziców apel - Przynieście stary, niepotrzebny klucz, kłódkę, zamek, a my przekażemy je fundacji „Akogo?" Ewy Błaszczyk dla Kliniki „Budzik". To jedyna placówka w kraju, która pomaga dzieciom po ciężkich urazach mózgu, pogrążonych w śpiączce. Mieści się w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Już kilkanaścioro jej pacjentów zostało skutecznie wybudzonych. W wyniku akcji zebraliśmy 30 kg złomu, który po sprzedaży pozwolił nam na dokonanie wpłaty pieniężnej w wysokości 70,80 zł na konto fundacji.

Może tymi symbolicznymi „kluczami" uda się obudzić kolejne dziecko!

 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w naszej szkole

phoca thumb m 20191205 095621 1W czwartek, 5 grudnia br., obchodziliśmy ważny dzień dla „Szkolnego Klubu Wolontariatu". Z tej okazji zorganizowaliśmy dla uczniów klas 4-8 konkurs literacki pod tytułem „Pomaganie jest fajne", w którym główną nagrodę zdobył Kajetan Mużyło z klasy 7f za wiersz pt. „Rozmowa". W nagrodę otrzymał dyplom i książkę. W klasach 1-3 zorganizowaliśmy wybory szkolnego "Dobrego Duszka". Jest to osoba, która bezinteresownie pomaga, jest życzliwa i miła dla innych. Zwycięzcy tego plebiscytu otrzymali odznaki z tytułem „Wielkoduch" i słodkie upominki. Poniżej prezentujemy listę posiadaczy tego zaszczytnego tytułu: 1a – Hubert Twardowski, 1b - Mikołaj Krzemiński, 1c -Nela Walczak, 1d - Wojciech Borowski, 2b – Maria Kaczmarek, 2d Antonina Kryszak, 3a - Ernest Kucner, 3b - Nikola Andrzejczak, 3c - Julia Białek.

 

Andrzejkowe ciasteczka z wróżbą

ciasteczkoWolontariuszki z klasy 8b: Kamila, Zosia i Patrycja znalazły sposób na zdobycie środków na akcje charytatywne. Dziewczęta upiekły ciasteczka z wróżbą, które można było nabyć za 1 zł podczas dyskoteki andrzejkowej. Uzyskane w ten sposób pieniądze (411zł) przeznaczyły na rehabilitację małej Mai, wsparcie PCK (zakup żywności dla najuboższych) oraz na nagrody dla „Klasowych duszków" i zwycięzcy konkursu literackiego „Pomaganie jest fajne". Dziewczęta działają w „Szkolnym Klubie Wolontariatu" już czwarty rok, a ich głowy są zawsze pełne pomysłów. Dziękujemy im za ich wielkie serca!

 

Świąteczna zbiórka żywności

phoca thumb m mms img14907581700 1Świąteczna zbiórka żywności
Wolontariusze „Szkolnego klubu wolontariatu": Marta, Zofia, Mateusz, Stanisław, Jakub, Bartosz, Aleksander i Wiktor, w sobotę, 30 listopada br., wzięli udział w świątecznej zbiórce żywności organizowanej przez PCK. Ich zadanie polegało na rozdawaniu ulotek (w sklepach Kaufland i Carrefour), zachęcających do podarowania potrzebującym produktów na świąteczny stół. Zebrane produkty zostaną przekazane najuboższym rodzinom, osobom starszym i dotkniętym biedą w naszym regionie. Dziękujemy wolontariuszom za włączenie się w tę akcję!

 

Wspomagamy schronisko

schroniskoDziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję „Wspomagamy schronisko". Dzięki Waszej pomocy zebraliśmy mnóstwo karmy i wyposażenia (miski, smycze, obroże, ręczniki, koce, kołdry). Przyniesione artykuły zostały przekazane opiekunom Kaliskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Dzięki Wam zwierzęta będą mogły łatwiej przetrwać zimę! Organizatorem akcji był „Szkolny Klub Wolontariusza".

 

Książki dla Miejskiej Biblioteki Publicznej

phoca thumb m 1Akcja „Książki dla Miejskiej Biblioteki Publicznej" zakończona sukcesem!

W czasie wakacji na naszym osiedlu doszło do napadu na bankomat. Wybuch zniszczył nie tylko urządzenie, ale ucierpiała także filia nr 16 MBP im. Adama Asnyka. Zniszczony został m. in. księgozbiór dla dzieci i młodzieży. Wolontariusze z klasy 8d: Bartek, Olek, Kuba i Wiktor zaapelowali do koleżanek i kolegów: „Pomóżmy odbudować ten zniszczony księgozbiór". Dzięki wielkiemu zaangażowaniu całej społeczności uczniowskiej chłopcom udało się zebrać 296 książek, które zostały przekazane na ręce prezesa MBP, Adama Borowiaka. Drodzy Wychowawcy i Uczniowie, dziękujemy Wam!

Szkolny Klub Wolontariatu

 

Podsumowanie akcji „Opatrunek na ratunek”

phoca thumb m 20191018 094407bDrodzy Nauczyciele! Rodzice! Uczniowie!

Serdecznie dziękujemy za udział w zbiórce środków opatrunkowych do misyjnych przychodni i szpitali w Afryce. Przekazaliśmy je Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio" w Poznaniu. Łącznie udało nam się zebrać: 37 kartoników plastrów z opatrunkiem, 25 szt. plastrów na rolce, 226 szt. bandaży (bawełnianych i elastycznych), 1 szt. opaski elastycznej, 57 szt. gazy (różnej wielkości), 142 szt. kompresów (małych i dużych), 15 paczek waty, 2 buteleczki spirytusu salicylowego, 204 szt. rękawic jednorazowych, 34 szt. strzykawek jednorazowych, 55 szt. igieł jednorazowych, 3 chusty trójkątne, 14 szt. środków do dezynfekcji, 2 folie termiczne, 2 szt. pasty do mycia zębów.

Dziękujemy za Wasze otwarte serca.

Szkolny Klub Wolontariatu

Przerwa na czytanie

pnc1
Poczytajowcy kontynuują w nowym roku szkolnym program „Przerwa na czytanie"

Podczas październikowego spotkania wolontariusze (Przemek, Zosia i Maja z klasy 5b) zapoznali dzieci z tematem zanieczyszczenia środowiska. Przeczytali bajkę „List Joli" Gordon Snell z książki „Mamo-50 bajek do czytania na głos". Dzieci poznały Jolę i Maksa. Bohaterowie postanowili napisać list do Królowej Świata w obronie zwierząt, które kaleczą łapy o rozbite szkła, zalepiają dzioby wyrzuconymi gumami do żucia, nie mogą pływać, bo woda jest tłusta, pełna butelek i worków foliowych, nie mają czystego powietrza i pożywienia. W tym celu Jola i Maks napisali przesłanie: „ Nasz świat jest piękny i bezcenny w każdym calu. Niech nikt nie robi w nim bałaganu", natomiast zwierzęta złożyły łapkami, skrzydłami, dziobami podpisy pod nim. Po przeczytaniu bajki uczniowie wcielili się w role zwierząt i podpisali list w ich imieniu. Zajęcia podsumowali stwierdzeniem, że wszyscy musimy dbać o warunki życia na lądzie i w wodzie. Spotkanie zakończyła zabawa.

Bieg charytatywny

bc3Drodzy Rodzice! Drodzy uczniowie!

Serdecznie dziękujemy za udział w I Biegu Charytatywnym "Łamiemy Bariery", który odbył się w sobotę, 12 października br., w Parku Miejskim. Bieg skierowany był do wszystkich miłośników aktywności ruchowej, bez względu na wiek, zarówno niepełno-, jak i pełnosprawnych. O godzinie 11.00 przy Domku Parkowego w biegu wystartowali także uczniowie naszej szkoły. Przebiegli po kilka dwukilometrowych pętli wytyczonych alejkami parku. Dziękujemy wszystkim za udział! Gratulujemy medali!

Szkolny Klub Wolontariatu

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?