logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
173
3125
4045053

Twoje IP: 3.236.209.138

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

 

 

DyplomZielonyKadr

 

 

PodziekowanieSchronisko1

 SzkolaDoHymnuDyplom20221

 

 


 dyplomszkolapamieta2022

 

 

 Narodowe Czytanie - podziękowanie

 

 


DyplomBBC2122

 

 

PodziękowanieKlucze

 

 


Europa i ja

 


 Dyplom
 DzienIntegracji

 

 

DyplomZabawazeSztuka

 

 

 

SzkolaPamieta7

 

 

Puchar
Certyfikat BBC

 

 

dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

Podziękowanie20523

 

 

 

CertyfikatDzienSportu1  

 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

"Paczka dla seniora"

phoca thumb m image0013„Paczka dla seniora" to akcja zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu, której celem było obdarowanie pysznościami potrzebujących seniorów naszego osiedla. W przedsięwzięciu wzięli udział nie tylko wolontariusze, ale cała społeczność szkolna. Z przyniesionych rzeczy udało się utworzyć dziesięć dużych paczek, które tuż przed świętami zostaną przekazane naszym seniorom. Dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za okazaną pomoc!

 

 Wspieramy akcję “Nasza Wigilia”

phoca thumb m image0005Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu włączyli się w pomoc przy organizacji „Naszej Wigilii", przygotowywanej przez Fundację CHOPS w Kaliszu. Wykonali stroiki na wigilijny stół, podkładki pod sztućce oraz kartki świąteczne dla gości wieczerzy wigilijnej.

 

 

 

 

 

Akcja "Skarpeta"

phoca thumb m image0004Już kolejny rok wspieramy podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. Brata Alberta. W listopadzie 2022 r. udało się nam zebrać 201 par skarpet, które zostaną przekazane do ośrodka.

 

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

phoca thumb m 317892394 531003648713306 641258346974783067 n5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – święto wszystkich tych, którzy poświęcają swój czas, by pomagać potrzebującym. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy aktywnie włączają się w nasze akcje i mimo codziennych obowiązków znajdują czas oraz siłę, aby wspierać innych. Jednocześnie składamy Wolontariuszom serdeczne życzenia, aby Wasza działalność na rzecz dobra wspólnego była źródłem radości i dumy oraz aby nie zabrakło Wam nigdy energii i pasji. Małe działania zmieniają świat!

 
Dzień Życzliwości i Pozdrowień

phoca thumb m image002421 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień – niezwykle wartościowe i piękne święto, które wywołuje w nas pozytywne emocje. W tym dniu chętni wolontariusze z klas starszych przywitali uczniów i nauczycieli miłym, przyjaznym gestem. Samodzielnie przygotowali dla każdego małą niespodziankę - kwiatki i przypięte do nich karteczki z wydrukowanymi sentencjami, myślami, pozdrowieniami, które miały za zadanie wprawić społeczność naszej szkoły w dobry nastrój. Uczniowie klas 0-3 ubrali stroje w kolorze żółtym, ponieważ kojarzy się on z uśmiechem, ciepłem i życzliwością. Niektórzy przypięli do ubrania samodzielnie przygotowane uśmiechnięte buźki. Nie brakowało ciepłych słów i komplementów. Najmłodsi wolontariusze postanowili przygotować okolicznościowe kartki dla nie zawsze dostrzeganych pracowników obsługi szkoły. Dzięki nim wzbudzili uśmiech na twarzach pani pielęgniarki, sekretarki, księgowej, kadrowej, pań sprzątaczek i panów konserwatorów. Natomiast opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas młodszych zadbali, aby dzieci mogły poznać historię Dnia Życzliwości i jego znaczenie. Przygotowali dla wychowawców wiele materiałów, które zostały wykorzystane do rozmów i zabaw związanych z tym świętem. W ramach obchodów Dnia Życzliwości zaproponowali dzieciom także możliwość przygotowania kartek z życzeniami, komplementami czy pozdrowieniami dla wybranych przez siebie osób ze szkoły. Można je wrzucać do „worka życzliwości", który zostanie opróżniony w piątek - wtedy kartki zostaną dostarczone do adresatów. Mamy nadzieję, że po tych tygodniowych ćwiczeniach życzliwość pozostanie z nami już na zawsze!

 

 

Wspólne Sprzątanie Osiedla

phoca thumb m 5 18 listopada 2022 r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w akcji „Wspólnego Sprzątania Osiedla", zorganizowanej przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Dobrzec" oraz Leroy Merlin Kalisz. Celem tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi uczniów na stan najbliższego środowiska, wskazanie zależności pomiędzy działaniem człowieka a stanem przyrody oraz propagowanie postawy ekologicznej. Wolontariusze sprzątali okoliczne trawniki, parkingi i place zabaw, zasadzili także nowe drzewa, a na zakończenie pracy czekał na nich słodki poczęstunek.

 


Pamiętamy

phoca thumb m 1Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji MEiN „Szkoła Pamięta”, której celem jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Wraz z opiekunami udali się pod „Pomnik ofiar sierpnia 1914 roku" oraz pod „Pomnik Bohaterów Westerplatte”, by zapalić znicze oraz poznać fakty dotyczące historii naszego miasta i jego mieszkańców oraz narodu.
#SzkołaPamięta
 
 Pomoc dla Ukrainy

phoca thumb m 1W październiku Szkolny Klub Wolontariatu ponownie włączył się w organizację pomocy Ukrainie, organizowanej przez Jednostkę Strzelecką 4141 Kalisz poprzez zbiórkę żywności, kosmetyków, środków opatrunkowych oraz odzieży. W akcji wzięli udział nie tylko wolontariusze, ale i cała społeczność szkolna – od oddziału 0 do 8 klasy. Wszystkie zebrane rzeczy zostały posegregowane i opisane. Dziękujemy Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom, za tak liczny odzew i przyniesione dary.

 

 


29. Akcja "Sprzątanie świata"

phoca thumb m image0042Tegoroczna, 29. już edycja akcji "Sprzątanie świata" odbyła się pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze", te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Członkowie "Szkolnego Klubu Wolontariatu" po raz kolejny przyłączyli się do tej ogólnopolskiej akcji i pod koniec września ruszyli w teren, żeby posprzątać swój świat - osiedlowe trawniki, place zabaw, parkingi.

 

 Urodzinowy challenge dla małej Jagódki

phoca thumb m image003W piątek 23 września 2022 r. cała społeczność naszej szkoły wspólnie odśpiewała „Sto lat" dla Jagódki Michalak, chorej na SMA. Dziewczynka 29 września będzie obchodzić swoje drugie urodziny. Z tej okazji powiat kaliski rozpoczął challenge, którego celem jest zebranie brakującej kwoty potrzebnej do zakupu leku. Do udziału w wyzwaniu zostaliśmy wytypowani przez Szkołę Podstawową nr 24. Dziękujemy wszystkim za wsparcie zbiórki! Do udziału w challengu nominujemy Szkołę Podstawową nr 18.

 

 


Spotkanie ze "Studentami UAM bez granic”

phoca thumb m image001Wolontariusze z klasy 4b reprezentowali „Szkolny Klub Wolontariatu" podczas spotkania ze studentkami, które pracują charytatywnie z dziećmi w Afryce. Dziewczęta prezentowały zdjęcia i filmy z działań na Madagaskarze, ręcznie wykonane zabawki dziecięce oraz przybliżyły słuchaczom Tanzanię, gdzie wkrótce się wybierają. Dziękowały za zebrane artykuły szkolne, dzięki którym będą mogły prowadzić w tanzańskich wioskach zajęcia z dziećmi. Cieszymy się, że zebrane przez naszą szkołę przybory, książki i inne materiały trafią do rówieśników w Afryce, pomogą im w nauce i umilą zabawę.
Niesiemy pomoc małej Jagódce!

phoca thumb m 1Jagódka Michalak to mała 20 miesięczna dziewczynka, która cierpi na SMA1 (rdzeniowy zanik mięśni). Szkolny Klub Wolontariatu włączył się w pomoc dla niej, organizując ogólnoszkolną zbiórkę przedmiotów na loterię fantową organizowaną przez gminę Koźminek. Pozyskane na loterii środki finansowe zostaną przeznaczone na leczenie dziewczynki. Dziękujemy wszystkim Uczniom i ich Rodzicom za udział w akcji.

 

Wspieramy wybudzanie dzieci ze śpiączki

phoca thumb m logoWolontariusze „Szkolnego Klubu Wolontariatu" po raz trzeci dołączyli do ogólnopolskiej akcji społecznej „Stare klucze dla Budzika" organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Serwisów Kluczowych. Jej celem jest wsparcie finansowe Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?", która wybudowała i utrzymuje Klinikę „Budzik". Dzięki zebranym kluczom, zamkom i kłódkom mogliśmy zasilić konto fundacji kwotą 71,70 zł. Cieszymy się, że bierzemy udział w akcji, która pomaga wybudzać dzieci ze śpiączki.

 
Akcja - "Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki"

paka1aWolontariusze z naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w kampanii edukacyjno - charytatywnej, której celem jest edukacja ekologiczna dzieci w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży. Zebrane odpady (dwie paki) przekazaliśmy do recyklingu firmie „Eko-System" z Żyrardowa, która z pozyskanych dzięki temu środków zakupi karmę dla zwierząt ze schronisk. Akcję będziemy kontynuować w nowym roku szkolnym. Zapraszamy wszystkich do udziału w segregacji odpadów. Kartony –„Paki" stoją zawsze przy portierni.

 

 

 Zbiórka artykułów szkolnych dla uczniów w Tanzanii

phoca thumb m 3aDziałanie to zostało podjęte przez wolontariuszy w celu wsparcia projektu "Studenci UAM bez Granic". Dzięki zebranym artykułom szkolnym słuchacze Uniwersytetu Adama Mickiewicza będą mogli realizować zajęcia edukacyjne w odległych zakątkach świata - w tym roku wybierają się do Tanzanii. Materiały te umożliwią afrykańskim dzieciom naukę, dzięki czemu będą miały lepszy start w dorosłe życie i możliwość realizacji swoich planów i marzeń.

 

 

 

 

22 maja - Dzień Praw Zwierząt

phoca thumb m logo 1Data ta nawiązuje do uchwalenia 22 maja 1997 roku przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustawy o ochronie zwierząt. Jej pierwszy artykuł podkreśla, że zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Wolontariusze "Szkolnego klubu Wolontariatu" poprzez akcję plakatową przypomnieli o tym swoim rówieśnikom.

 

 

 

 

17 maja - Międzynarodowy Dzień Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

phoca thumb m image006Każdego roku ten dzień poświęcony jest ogólnoświatowym działaniom związanym z obsługą telefonów zaufania dla dzieci. Infolinie mają na celu pomóc najmłodszym otrzymać pomoc. Wolontariusze „Szkolnego Klubu Wolontariatu" przyłączyli się do akcji przypominając rówieśnikom, że w Polsce (i Europie) telefon zaufania dla dzieci i młodzieży działa pod numerem 116-111. Ponadto przypomnieli gest „Pomóż mi". Jeżeli nie wiecie, o jaki gest chodzi, zobaczcie link www.youtube.com/watch?v=i73eK9zlXmI

 

 

 

 

 

Zbiórka charytatywna dla Jakuba

phoca thumb m 2a"Szkolny Klub Wolontariatu" dziękuje wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom za udział w zbiórce charytatywnej na rzecz Jakuba Czubaka (ucznia klasy 5b) zmagającego się z ostrą białaczką. Informujemy, że udało nam się zebrać 3 906,20 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu, z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację Jakuba. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej Nr 24 w Kaliszu, którzy przyłączyli się do naszej akcji.

 

 

 

11 maja – "Dzień bez śmiecenia"

phoca thumb l logo11 maja uczniowie należący do "Szkolnego Klubu Wolontariatu" zorganizowali akcję "Pełen wór". Wolontariusze w rękawiczkach i zaopatrzeni w worki ruszyli posprzątać nasze osiedle z zalegających śmieci. Worki szybko się zapełniły i zostały wrzucone do kontenera "Odpady zmieszane". Pamiętajmy, że wszyscy przez cały rok musimy dbać o najbliższe otoczenie.

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Sekretarki

phoca thumb m 1aSekretariat to ważne miejsce w każdej szkole. To tutaj Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie codziennie załatwiają wiele spraw. Dzień Sekretarki (25 kwietnia) to wspaniała okazja, aby docenić pracę Pani Marty Matczak (szkolnej sekretarki). Wolontariusze w podziękowaniu za Jej oddanie, życzliwość i pomoc wręczyli Pani Marcie własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami.

 

 

 

 

Wystawa z okazji "Dnia Radia"

phoca thumb m image01111 kwietnia to dzień powstania polskiej radiofonii. Z tej okazji Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował wystawę starych radioodbiorników. Uczniowie przynieśli odbiorniki, których nie ma już w użyciu. W większości były to małe radia tranzystorowe i radiomagnetofony. Prawdziwymi „perełkami" były: "Schaub Super" - radio z 1937/1938 roku, "Gamma" - radio z 1961 roku i olbrzymi radiomagnetofon, wieża Panasonic z czasów Pewexu. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali eksponaty. Dziękujemy wszystkim Uczniom i ich Rodzicom za pomoc w organizacji tej "małej lekcji historii radia". Od tego dnia uruchomiamy także szkolny radiowęzeł, który powstał z funduszy pozyskanych w ramach realizacji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.

 

 

Dzień Pracownika Służby Zdrowia

phoca thumb m image0047 kwietnia obchodzimy święto tych, którzy z ogromną cierpliwością dbają o nasze zdrowie i przynoszą ulgę w cierpieniu. Wolontariusze „Szkolnego Klubu Wolontariatu" wykonali kartki/laurki dla Pani Doroty (pielęgniarki w naszej szkole). Zamieścili w nich podziękowania za niesioną pomoc i życzliwość.

 

 

 

 

 

Czy można komuś podarować włosy?

oli1Okazuje się, że można. Uczennica klasy 4b (wolontariuszka Szkolnego Klubu Wolontariatu) Oliwia, dokonała tego. Obcięła swoje długie włosy i oddała je w ramach akcji „Daj włos!" Fundacji Rak'n'Roll, kobietom chorym na raka. Jesteśmy dumni z jej postawy. Cieszymy się, że w gronie naszych uczniów jest tak wrażliwa na problemy innych osób, empatyczna dziewczynka. Jej postawa jest godna naśladowania.

 

 

 

 

25 marca - Narodowy Dzień Życia

phoca thumb m image001Można mieć ciekawą pracę, miliony na koncie i świetnych przyjaciół, ale tak naprawdę to rodzina powinna stanowić dla każdego człowieka źródło szczęścia i być oparciem w każdej chwili. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu stwierdzili, że „Narodowy Dzień Życia" to okazja do zaprezentowania wartości rodzinnych poprzez plakat. Zobaczcie ich prace. GALERIA

 

 

 

 

 

 

Podziękowania za pomoc dla Ukrainy

RozaDziękujemy wszystkim za zaangażowanie w niesienie pomocy dla Ukrainy. Jesteśmy dumni, że nasi Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele tak licznie włączyli się w organizowane przez „Szkolny Klub Wolontariatu" zbiórki na rzecz osób, które uciekają przed wojną. Dziękujemy za każdy gest życzliwości.

 

 

 

 

 

Ruszamy na pomoc osobom bezdomnym

widzisz-reaguj-zadzwonGdy zimno na dworze, dużo osób bezdomnych korzysta z pomocy „Schroniska dla bezdomnych mężczyzn im. Brata Alberta" w Kaliszu. Wolontariusze wsparli mieszkańców ośrodka, organizując zbiórkę odzieży używanej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!

 

 

 

 

Pomagamy porzuconym kotom!

KotyMiędzynarodowy Dzień Kota to manifest przeciwko krzywdzie zwierząt. Szkolny Klub Wolontariatu postanowił pomóc bezdomnym kotom, podopiecznym Kaliskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, organizując zbiórkę karmy dla nich. Zebrane artykuły przekazano do ośrodka.

 

 

 

 

 

Akcja "Skarpeta"

SkarpetaAkcja "Skarpeta" to zbiórka skarpet dla bezdomnych, podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. Brata Alberta. Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu zebrali 140 par skarpet, które zostały przekazane do ośrodka.

 

 

 

 


 

Światowy Dzień Chorób Rzadkich

logoWolontariusze z klas 7b, 7c, 8b oraz 8d włączyli się w obchody Dnia Chorób Rzadkich poprzez opracowanie prezentacji multimedialnych o chorobach, które dotykają niewielką liczbę osób w porównaniu do całej populacji. Przygotowane materiały zaprezentowali na forum klas podczas godzin z wychowawcą. Celem działania wolontariuszy było uświadomienie rówieśnikom istnienia tych chorób.

 

 

 

Podsumowanie kwesty na rzecz WOŚP 2022

WOSPSiedemnastu Wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu kwestowało na rzecz WOŚP. Uczniowie gromadzili środki poprzez e - Skarbonki i kwestując z puszkami. Łącznie zebrali kwotę 5391,52 zł. Dziękujemy wolontariuszom i darczyńcom za okazane wsparcie.

 

 

 

 

 

Pamiętamy o osobach chorych

phoca thumb m 7aŚwiatowy Dzień Chorego to święto obchodzone corocznie 11 lutego. Jego celem jest zwrócenie uwagi świata na potrzeby chorych. Wolontariusze wykonali laurki z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia, które przekazali chorym przebywającym w szpitalu.

 

 

 

 

 

Kto to jest wegetarianin?

WegZ okazji Dnia Wegetarian wolontariusze przygotowali prezentacje multimedialne i zaprezentowali je na zajęciach z wychowawcą. Podczas prezentacji wyjaśnili koleżankom i kolegom, na czym polega ten sposób odżywiania się oraz wskazali zalety i wady diety wegetariańskiej. Celem działania wolontariuszy było uświadomienie słuchaczom, że każdy ma prawo dokonać wyboru sposobu odżywiania, ale powinien uczynić to w sposób świadomy.

 

 

 Dzień Obniżania Kosztów Energii

EnergiaWolontariusze włączyli się w obchody Dnia Obniżania Kosztów Energii poprzez opracowanie pomocy dydaktycznych dla uczniów klas 0-3. Przygotowali prezentacje multimedialne na temat sposobów obniżania kosztów energii, gotowe do zaprezentowania podczas zajęć. Starali się w ten sposób pokazać młodszym koleżankom i kolegom, że wszystkim powinno zależeć na ekologii.

Sposoby obniżania kosztów energii - prezentacja

 

 

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?