logo-bip godlo pl

  • Szydełkowa przygoda
    Szydełkowa przygoda
  • Sprzątanie świata
    Sprzątanie świata

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. dr. Bronisława Koszutskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
1086
1799
1130120

Twoje IP: 54.166.130.157

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE: SKRZYPCE

Podopieczni naszej świetlicy szkolnej kolejny raz mogli wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach umuzykalniających. Podczas nich uczniowie nie tylko dowiedzieli się, że skrzypce mają duszę, ale również uświadomili sobie, iż muzyka może zarówno uspokajać, jak i pobudzać, przez co stanowi jeden z najbardziej skutecznych sposobów wpływania na nastrój człowieka. Dzieci biorące udział w zajęciach miały możliwość wspólnego muzykowania z gościem specjalnym - panią Martą Mikołajczyk, która przeniosła uczniów w magiczny świat dźwięków dając im możliwość nie tylko poznania budowy skrzypiec, ale również zagrania na nich oraz wysłuchania specjalnie przygotowanych na tę okazję utworów.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI ZIMOWEJ

Konkurs piosenki zimowej zorganizowany został dla wychowanków świetlic szkolnych z klas I-III. Głównym celem konkursu było rozwijanie talentów muzycznych uczniów oraz propagowanie piosenek o tematyce zimowej. Dzieci wykonały swoje utwory do przygotowanych wcześniej podkładów muzycznych. Jury oceniało wykonawców pod względem czystości i poprawności wykonania oraz ogólnego wyrazu artystycznego. W skład zespołu oceniającego weszli: pan Marcin Wieczorek, kaliski trębacz i nauczyciel w szkole muzycznej oraz pani Barbara Dymalska, saksofonistka i laureatka wielu konkursów wokalnych. Podczas imprezy panowała miła i serdeczna atmosfera.  Talenty oraz wrażliwość muzyczna dzieci  została nagrodzona. Uczestnicy otrzymali dyplomy, wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe. Główne nagrody zdobyli: Zofia Petlińska kl. I (Szkoła Podstawowa nr 24), Ada Jarek kl. II (Szkoła Podstawowa nr 17), Natalia Bażega kl. III (Szkoła Podstawowa nr 17).

DZIEŃ WIEDZY O PINGWINACH

W piątek, 19 stycznia, w świetlicy szkolnej odbył się Świetlicowy Dzień Wiedzy o Pingwinach. Uczniowie wzięli udział w mini wykładzie poświęconym życiu i ochronie pingwinów, zajęciach muzycznych, ruchowych i plastycznych, które nawiązywały do tego wydarzenia. Na zakończenie dzieci wraz z wychowawcami świetlicy rozwiązały QUIZ oraz obejrzaly film o tych niezwykłych zwierzątkach.

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE: RUCH W MUZYCE

20180110 12281110. 01.2018 r., w ramach cotygodniowych zajęć umuzykalniających, podopieczni naszej świetlicy uczestniczyli w zabawach ruchowych w. Zajęcia rytmiczne, podczas których dzieci wcielały się w rolę tańczących płatków śniegu, odbywały się przy akompaniamencie najznamienitszych utworów o tematyce zimowej. Uczniowie mieli okazję wsłuchać się w kompozycje m.in. Antonio Vivaldiego czy Yiruma’y. Nie zabrakło także szlagierów muzyki dziecięcej takich jak „Pada śnieg” i „Zima zła”.

TEATRZYK ŁAPU – CAPU PRZEDSTAWIA

6407W dniu 19 grudnia 2017 r. świetlicowy teatrzyk Łapu – Capu zaprezentował  przedstawienie pt. „ Z koszyka pełnego wierszy… ”. Mali aktorzy inscenizowali utwory znanych poetów m.in. Joanny Kulmowej, Danuty Wawiłow, Ludwika Jezrzego Kerna, Ewy Szelburg – Zarembiny. Spektakl miał bogatą oprawę scenograficzną, audiowizualną, a mali aktorzy piękne  kostiumy. Widowisko z udziałem dzieci przygotowali nauczyciele świetlicy; za całość odpowiadała Mariola Melka, za audiowizualizję i oprawę muzyczną Magdalena Mikołajczyk, za scenografię Ewa Pięta,

Czytaj więcej...

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?