Twoje IP: 54.226.36.60

Nasza biblioteka otwarta jest w godzinach 7.30-15.30.

Nauczyciele biblioteki: Paulina Formalewicz
  Marzanna Jędrzejczak
  Edyta Szczepanik

PROJEKT „Latać każdy może”

lkm15Nauczyciele bibliotekarze i poloniści naszej szkoły w pracy z uczniami starają się poszukiwać takich metod i form pracy, które byłyby zarówno atrakcyjne dla uczniów, jak i służyły rozwijaniu umiejętności współdziałania w zespole. W ostatnim czasie organizując wspólne zajęcia zaproponowali dzieciom metodę projektu edukacyjnego.
W listopadzie tego roku uczniowie klas IV zrealizowali projekt edukacyjny w oparciu o komiks Janusza Christy z serii „Kajko i Kokosz" pt. „Szkoła Latania": „ Latać każdy może".
Głównym założeniem projektu było przybliżenie uczniom serii „Kajko i Kokosz", poznanie historii komiksu oraz zintegrowanie uczniów, nauczycieli i rodziców wokół wspólnie realizowanych zadań w trakcie zajęć warsztatowych, wykonywania prac plastycznych oraz prezentacji wspólnych wytworów.
Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w działania. Pracowali bardzo chętnie, wywiązując się sumiennie z powierzonych im zadań. Dodatkowym elementem, który bardzo cieszył nauczycieli było nabywanie przez nich umiejętności współpracy i wzajemna pomoc, którą wykorzystywali w twórczym działaniu.
Efektem wielogodzinnych działań były piękne plakaty, „listy gończe", a przede wszystkim okazałe makiety „Grodu Mirmiła". Wszystkie prace zostały zaprezentowane w czytelni i auli szkolnej.

Święto Biblioteki

sw05
W tym roku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych obchodzony był pod hasłem „Moja wolna ojczyzna-POLSKA". Z tej okazji nasza biblioteka przygotowała kilka atrakcji:

• Klasy I zostały zaproszone do obejrzenia prezentacji multimedialnej pt. „Symbole narodowe" oraz uczestniczyły w zabawach, rozwiązywaniu zagadek, puzzli i rebusów związanych z tym tematem.(terminy: 23.10.18 – 24.10.18).
  • Klasy II i III zostały zaproszone do czytelni, gdzie pogłębiały swoją wiedzę na temat historii Polski. Na uczniów czekały również atrakcje i zadania związane z omawianym tematem. (terminy: 24.10.18 – 26.10.18).
  • Klasy IV uzupełniły „Kartki dla Polski", z których to powstały klasowe książeczki. Każdy chętny uczeń mógł podziękować swojej Ojczyźnie i napisać dlaczego jest z Niej dumny. Kartki należało dostarczyć do biblioteki do 19.10.2018 r. Zostały one wywieszone w widocznym miejscu na terenie szkoły.
  • Klasy V uczestniczyły w konkursie planszowym dotyczącym 100. rocznicy odzyskania Niepodległości. Był to początek zabawy pt. „Rusz głową", która trwać będzie przez cały rok. Pytania konkursowe zostały umieszczone w czytelni od 22.10. 2018 r. do 05.11.2018 r.
  •  Klasy VI stworzyły plakaty „Moja niepodległa Ojczyzna". Plakaty należało dostarczyć do biblioteki do 19.10.2018 r.
  • Klasy VII uczestniczyły w konkursie afiszowym dotyczącym życia i działalności Józefa Piłsudskiego. Pytania konkursowe zostały umieszczone w czytelni od 22.10. 2018 r. do 31.10.2018 r.
  • Klasy VIII, najstarsi uczniowie, wzięli udział w zajęciach warsztatowych w czytelni tematycznie związanych ze obchodami 100. rocznicy Niepodległości. (terminy: 29.10.18 – 30.10.18).

Dla całej społeczności szkolnej w pobliżu pokoju nauczycielskiego „ wyrosło" „DRZEWO DUMY". Wszyscy chętni przygotowali papierowego listki z napisanymi na nich powodami dumy z Polski i zawiesili je na drzewie.

Dzień Pluszowego Misia w czytelni szkolnej

m5

W poniedziałek 26 listopada zawitały do biblioteki szkolnej dzieci z klas „0". Powód wizyty był bardzo ważny, otóż w niedzielę 25 listopada swoje święto obchodził pluszowy miś. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły nigdy o nim nie zapominają, więc także i w tym roku dzieci uczciły jego wielki dzień. Do czytelni przybyły z maskotkami misiaków, obejrzały tam gazetkę i wystawkę książek o bohaterze dnia, wysłuchały opowiadania o misiu Zbysia, wspólnie pośpiewały oraz dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat niedźwiedzi i misiów. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez dzieci prac plastycznych – przestrzennych misiów, które ozdobiły korytarz obok ich klas.