Twoje IP: 18.212.239.56

Nasza biblioteka otwarta jest w godzinach 7.30-15.30.

Nauczyciele biblioteki: Paulina Formalewicz
  Marzanna Jędrzejczak
  Edyta Szczepanik

Mali goście z przedszkola „Bajka”

gzpb3
Myszka Miki to najlepszy przyjaciel Walta Disneya. Ten sympatyczny bohater filmów animowanych stał się tak lubiany przez dzieci na całym świecie, że został przewodnikiem w zabawie dla naszych małych gości z przedszkola „Bajka", którzy odwiedzili nas w piątek 01. 03. 2019 roku. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały ciekawostek z życia Pana Disneya. Poznały zwyczaje Mikiego oraz jego przyjaciół. Uczestniczyły w grze planszowej, a co najważniejsze zachwycały się pięknymi ilustracjami w książkach związanych z tematem spotkania, dziwiąc się, że posiadamy ich tak dużo. Mamy nadzieję, że będzie to jeszcze jeden element, który przyczyni się do zachęcenia do sięgania po książki.

Zerówka obchodzi urodziny Myszki Miki

uMM1
W czwartek 28.02.2019 r. do naszej biblioteki zawitała najpopularniejsza myszka na świecie- Myszka Miki. Bohater Walta Disneya obchodził swoje 90. urodziny. Wesoły, pełen ochoty do zabawy przewodził naszym milusińskim w spotkaniu i utwierdzał dzieci w przekonaniu, że czytanie to najlepszy sposób na poznanie jego zwyczajów. Przedstawił też swoich przyjaciół: Goofyiego, Kaczora Donalda, Pluto, Horacego i ukochaną Mini. Było to nasze kolejne spotkanie, ponieważ „zeróweczki" są częstymi gośćmi w szkolnej bibliotece i chętnie korzystają z księgozbioru, wprawiając się w naukę czytania i wzbogacając swoją wiedzę.

Pasowanie klas pierwszych na czytelników

pnc7
Pasowanie na czytelnika, stało się już tradycją naszej szkolnej biblioteki. Jednak w tym roku, wydarzenie to posiadało wyjątkowego towarzysza: Myszkę Miki. W dniach 26-27.02.2019 (wtorek i środa) Miki, wraz ze swoimi bajkowymi przyjaciółmi, zabrał dzieci w bajkowy świat. Uczniowie mieli okazję zagrać w niecodzienną grę „planszową". Wysłuchali także ciekawych informacji na temat Walta Disneya oraz historii powstania Myszki Miki. Po uroczystym wypowiedzeniu słów pasowania, otrzymali zakładki do książek.

Ferie z Pippi

fzp2
1 lutego w naszej szkolnej bibliotece nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Ferie z Pippi”. Dziesięcioro uczestników z klas trzecich, napisało quiz sprawdzający znajomość lektury „Pippi Pończoszanka”. Dzieci poradziły sobie bardzo dobrze, a pięcioro z nich zdobyło tytuł „Znawcy Wiedzy o Pippi”. Zwycięzcom gratulujemy!

Ferie z książką

fzk3

Tuż przed feriami, w naszej bibliotece zorganizowano dwie akcje propagujące czytelnictwo. Dla klas trzecich ogłoszono konkurs „Ferie z Pippi" – chętni uczestnicy wypożyczyli książkę na czas ferii. Dla klas starszych urządzono „Hazard w Bibliotece". Dzieci losowały książki, które wypożyczyły na ferie. Los decydował o tym, która książka trafi do czytelnika. Akcja została przyjęta z wielkim entuzjazmem, dzieci z zainteresowaniem losowały książki, a nasze biblioteczne regały zaczęły świecić pustkami.