logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
1515
949
3942771

Twoje IP: 44.192.38.49

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki Szkolne

 

 

DyplomZielonyKadr

 

 

PodziekowanieSchronisko1

 SzkolaDoHymnuDyplom20221

 

 


 dyplomszkolapamieta2022

 

 

 Narodowe Czytanie - podziękowanie

 

 


DyplomBBC2122

 

 

PodziękowanieKlucze

 

 


Europa i ja

 


 Dyplom
 DzienIntegracji

 

 

DyplomZabawazeSztuka

 

 

 

SzkolaPamieta7

 

 

Puchar
Certyfikat BBC

 

 

dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

Podziękowanie20523

 

 

 

CertyfikatDzienSportu1  

 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Klasy integracyjne

W naszej szkole funkcjonują oddziały integracyjne, tzn. takie w których uczą się dzieci zdrowe razem ze swoimi niepełnosprawnymi rówieśnikami. W tym roku szkolnym są to klasy: 1b, 2b, 3b, 4b, 5b, 6b, 7b, 8a i 8b. Szkoła dostosowana jest do poruszania się po niej uczniów na wózkach inwalidzkich. Mamy windę, podjazdy, odpowiednio dostosowane toalety.

A oto kilka fotoreportaży z ostatniego czasu z udziałem klas integracyjnych:

 

"Odlotowe i wsysające powietrze"

phoca thumb m image00002W piątek 13 stycznia, klasa 1b po raz drugi udała się do Akademii Kaliskiej na wykład popularnonaukowy z cyklu „Z nauką na ty". Tym razem dotyczył on właściwości powietrza. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, co oznaczają powiedzenia „traktować kogoś jak powietrze" i „nie mogę bez ciebie żyć, jak bez powietrza", a przede wszystkim, co to jest powietrze i z czego się składa. Dzięki eksperymentom, jakie prowadzili naukowcy z Laboratorium Pana Korka dzieci przekonały się, że są sposoby, aby powiększyć pianki jojo, utrzymać w powietrzu piłkę bez dotykania jej rękoma, przesunąć przy pomocy pompki od roweru balon na dno butelki, połączyć przyssawki tak, żeby nie można ich było od siebie oderwać, czy wreszcie stworzyć armatę na obwarzanki z mgły i tak gasić świece. Choć wydaje się to niemożliwe, powietrze lub jego brak mogą zdziałać cuda. Miejmy nadzieję, że nasi uczniowie zachęceni przez naukowców staną się czującymi wiatr we włosach odkrywcami. Czekamy na kolejne pełne eksperymentów spotkanie ze światem nauki.

 

 

Sukcesy uczniów 1b

phoca thumb m image0006Chętni uczniowie klasy 1b wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym dla klas integracyjnych „Ozdoba bożonarodzeniowa". Miło nam poinformować, że Zosia Sieklucka zajęła w nim II miejsce. Konkurs był wyjątkowy, ponieważ wszystkie wykonane prace trafiły na Szkolny Kiermasz Świąteczny, z którego dochód został przeznaczony na pomoc dla chorej Mai Nowakowskiej. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wykonali prace konkursowe. Jesteście zwycięzcami – nie marnujecie czasu i potraficie pomagać.

 

 Śniadanie w roli głównej

phoca thumb m image0005Od rana na godzinie wychowawczej, klasa 6b przygotowała zdrowe śniadanie. Przypomnieliśmy sobie, że to w jaki sposób zaczniemy dzień ma wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli nasz organizm o poranku otrzyma konkretną porcję składników odżywczych, to w ciągu dnia łatwiej poradzimy sobie z napięciem i stresującymi sytuacjami. Bez śniadania nie dostarczamy naszemu mózgowi odpowiedniej ilości glukozy i bardzo szybko odczuwamy zmęczenie, rozdrażnienie i spadek koncentracji, dlatego nasze zdrowe kanapeczki były zrobione z razowego pieczywa, sera, wędliny, sałaty, oliwek, pomidora, ogórka, rzodkiewki, szczypiorku. Poza tym wspólne śniadanie w klasie to fantastyczna okazja, żeby spędzić chwilę czasu i porozmawiać. Wspólny posiłek przy jednym stole to najlepszy przepis na serotoninę, czyli hormon szczęścia.

 

 

Wigilia w klasie 5b

phoca thumb m image0002W czwartek, 22 grudnia uczniowie klasy 5b, zorganizowali własną wigilię. Była to skromna, ale bardzo miła uroczystość klasowa. Złożyliśmy sobie życzenia świąteczne, wręczyliśmy prezenty i wspólnie kosztowaliśmy tradycyjne pierniczki i ciasteczka korzenne. Mamy nadzieję, że każdy z nas zabrał tę przemiłą świąteczną atmosferę do własnego domu.

 

 

 Koncert i zdobienie pierniczków w klasie 5b

phoca thumb m image0004Święta tuż, tuż więc każdy z nas marzy o prezentach. Jednym z nich było dla uczniów klasy 5b wspólne wyjście do Akademii Kaliskiej na koncert „Rozśpiewany Disney". Było to ogromne przeżycie. Gdy słucha się znanych piosenek na żywo wykonywanych przez wspaniałych solistów, ich odbiór jest zupełnie inny, niż można było przewidywać. Rozemocjonowani uczniowie wrócili do szkoły, a zwieńczeniem tego miłego dnia było wspólne ozdabianie ciastek i pierniczków na godzinie wychowawczej.

 

 

 

Zabawa andrzejkowa w 5b

phoca thumb m image010W środę 30 listopada, na godzinie wychowawczej, uczniowie postanowili odpocząć troszeczkę od codzienności i urządzili klasowe andrzejki. Wszyscy potraktowali to wydarzenie jako dobrą zabawę i chętnie uczestniczyli w przygotowanych przez siebie zadaniach. Zaczęli od losowania wróżb, później dzięki butom, które „wyszły" za drzwi można się było dowiedzieć, która z dziewczynek pierwsza wyjdzie za mąż. Jednak najwięcej emocji przyniosło symboliczne lanie wosku i odczytywanie jego kształtu. Tutaj można było użyć swojej fantazji, a przy tym wspólnie się pośmiać i spędzić ze sobą miło czas. To było bardzo udane spotkanie!

 

 

 

Architekci z 5b budują własny "Plac Broni"

phoca thumb m image008Lekcje języka polskiego mogą być czasem lekcjami projektowania. Tak też się stało podczas omawiania powieści Ferenca Molnára „Chłopcy z Placu Broni". Uczniowie sami zebrali materiały, zaprojektowali i wykonali makiety placu, na którym rozgrywała się akcja lektury. Było to nowe doświadczenie warte wykonania. Okazało się ile potencjału twórczego drzemie w młodych głowach, poza tym, i to najważniejsze, lektura ta na pewno pozostanie w pamięci uczniów na długo.

 

 

 

Magiczna Filharmonia

phoca thumb m image00078 grudnia klasa 2c i 6b, wspólnie uczestniczyły w koncercie kameralnym dla dzieci pt. „Magia świąt" w Filharmonii Kaliskiej.

 

 

 

 
Mikołajki w 6b

phoca thumb m image00016 grudnia zorganizowaliśmy mikołajki, które w Polsce obchodzone są od XVIII wieku, natomiast zwyczaj wręczania upominków dzieciom, zaczął rozwijać się dopiero w XIX wieku. Na początku naszej klasowej uroczystości, wręczaliśmy sobie tradycyjne bożonarodzeniowe podarunki, takie jak pierniki i jabłka, a następnie wymieniliśmy się drobnymi upominkami. Odwiedził nas też Mikołaj, rozdając wszystkim pyszne słodkości, któremu przesyłamy serdeczne pozdrowienia.

 

 

 

Mikołajki 1b

phoca thumb m image017Mikołajki klasy 1b były nietypowe. W poniedziałek, 5 grudnia dzieci udały się autobusem w nieokreślonym wcześniej kierunku. Po dotarciu na miejsce okazało się, że to Kampus Akademii Kaliskiej. Były przekonane, że wezmą udział w przedstawieniu teatralnym, bo tak było przed miesiącem. Nic bardziej mylnego. Niespodzianką okazał się wykład naukowy pt. „Brrr... bardzo zimno", prowadzony przez Laboratorium Pana Korka. Eksperymenty, jakie dzieci mogły zobaczyć i doświadczyć na własnej skórze, związane były z ciekłym azotem, który jak się dowiedziały, ma bardzo niską temperaturę, wynoszącą - 196 stopni Celsjusza. Emocji było sporo, szczególnie wtedy, gdy prowadzący przekazywali z rąk do rąk zamrożonego pomidora, czy polewali ciekłym azotem wierzch dłoni. Trzeba dodać, że doświadczenia uświadomiły dzieciom, że ciekły azot jest dość niebezpieczny, więc na udział w eksperymentach nie wszyscy się odważyli. Na zakończenie spotkania jeden z prowadzących, z dużej wysokości spuścił do beczki z ciekłym azotem worek z wodą i nastąpił ogromny, spektakularny wybuch. Spotkanie okazało się dużym przeżyciem. Miejmy nadzieję, że rozbudzi u dzieci ciekawość i zainteresowanie światem nauki. Po wykładzie na uczniów klasy 1b czekała kolejna niespodzianka. Po raz pierwszy udali się wspólnie do kina, gdzie obejrzeli film pt. „Świąteczny cud". 6 grudnia klasę odwiedził oczywiście Mikołaj ze słodyczami, ale 1b już wie, że nie tylko rzeczy materialne, ale także wspólne przeżywanie ciekawych wydarzeń, może być doskonałym prezentem mikołajkowym.

 

 

Przedświąteczna wizyta 1b w ratuszu

phoca thumb m image0006Klasa 1b skorzystała z propozycji biura Informacji Turystycznej naszego miasta i 29 listopada udała się do kaliskiego ratusza na „Warsztaty świąteczne". Zdecydowana większość dzieci po raz pierwszy odwiedziła ten ważny dla miasta budynek i dowiedziała się, co to za miejsce i kto w nim pracuje. Podczas zajęć plastycznych każdy uczeń samodzielnie udekorował bombkę, którą od wtorku 6 grudnia będzie mógł ozdobić choinkę przy Domku Świętego Mikołaja na Złotym Rogu. Po skończeniu twórczej pracy dzieci zwiedziły ciekawe miejsce w ratuszowych piwnicach, gdzie przechowywano dawniej butelki z atramentem dla urzędników miejskich. Potrzebowali go sporo, bo kiedy nie było jeszcze długopisów, pisali oni piórem maczanym w kałamarzu, czyli specjalnym naczyniu wypełnionym tym płynem. Zachwyt wzbudziła oczywiście replika powozu konnego, ale jego historię klasa 1b pozna podczas kolejnej wizyty w ratuszu.

 

 

Ziemia w Układzie Słonecznym

phoca thumb m image0002Klasa 6b otrzymała zadanie domowe polegające na stworzeniu przestrzennego Układu Słonecznego. Uczniowie podeszli do ćwiczenia bardzo ambitnie i wykonali je wyśmienicie! Prace są przepiękne, kolorowe i odzwierciedlają planety w naszym układzie. Widać, że wszyscy włożyli w nie mnóstwo czasu i pracy.

 

 

 

 

 

1b z wizytą w Pierogarni "Stary Młyn"

phoca thumb m image00134 listopada klasa 1b wybrała się na swoją pierwszą wycieczkę po Kaliszu. Głównym celem wyprawy była Pierogarnia „Stary Młyn", która znajduje się przy Rynku Głównym naszego miasta. Zanim jednak klasa tam dotarła, uczniowie zobaczyli ciekawe miejsca - ławeczkę z postacią patrona naszej szkoły Stefana Szolc-Rogozińskiego, Most Kamienny, Ratusz oraz Kamienicę z Medalionami. Po dotarciu do Pierogarni, dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych – ugniatały, wałkowały, wycinały oraz nadziewały pierogi. Całkiem dobrze im to wychodziło, a jedna z dziewczynek wykonała ich aż sześć! Po upieczeniu nastąpiła degustacja. Mali kucharze ze smakiem jedli swoje dzieła, a niektórzy postanowili zabrać też coś dla swoich rodziców. Następnie klasa udała się pod Basztę Dorotkę, a potem na jesienny spacer po naszym pięknym Parku Miejskim. Pierwszą wycieczkę po Kaliszu klasa 1b zakończyła przy Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego, do którego na pewno jeszcze się wybierze.

 

 

"Bohaterowie bajek" w klasie 5b

phoca thumb m 01W piątek 4 listopada, uczniowie klasy 5b uczcili rocznicę urodzin Walta Disney'a, przebierając się za różne postaci z bajek. Zabawa tego dnia była przednia. Podziwialiśmy kreatywność właścicieli strojów - były one przygotowane z dużym zaangażowaniem i precyzją. Okazało się, że warto uczestniczyć czynnie w zadaniach organizowanych przez SU, bo mogą one przynieść całej społeczności szkolnej wiele uśmiechu i zabawy. Brawo uczniowie klasy 5b!

 

 
Młodzi naukowcy z klas 5b i 5d

phoca thumb m image001We wtorek 18 października uczniowie klas 5b i 5d wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do Łodzi, gdzie odwiedzili Centrum Nauki EXPERYMENTARIUM. Na rozgrzewkę dzieci przeniosły się do najeżonego niespodziankami labiryntu ARENA LASER GAMES, uczestnicząc w zabawie ruchowej wymagającej zarówno aktywności fizycznej, jak i umysłowej. Wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki rywalizowali ze sobą w przygotowanym specjalnie labiryncie. Po odpoczynku przyszedł czas na interaktywną wystawę składającą się z 60 stanowisk, gdzie każdy mógł samodzielnie poznać zagadnienia z wielu dziedzin nauki. Okazało się, że wiedza przekazywana w formie zabawy i samodzielne wykonywanych eksperymentów jest bardziej przystępna i interesująca.

 

 

Dzień Chłopca w 1b

phoca thumb m image0015W ramach obchodów Dnia Chłopca klasa 1b wybrała się na swoją pierwszą szkolną wycieczkę. Celem wyjazdu była zagroda „Spacer z alpakami" w Kucharkach. Atrakcji nie brakowało – spacer z alpakami, jazda konna, przejażdżka bryczką, ognisko i pieczone kiełbaski, zajęcia plastyczne oraz karmienie alpak, a także wielu innych gatunków zwierząt, które zamieszkują zagrodę. Oczywiście nie zabrakło też życzeń dla chłopców, których święto było okazją do tego pierwszego wspólnego wyjazdu. Pobyt w zagrodzie alpak okazał się strzałem w dziesiątkę – wszyscy zgodnie ocenili wyjazd za bardzo udany i chcieliby jeszcze kiedyś tam wrócić.

 


Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego

MigamyJuż czwarty rok, w ramach projektu edukacyjnego "Migamy", uczniowie klas integracyjnych wzięli udział w warsztatach PJM. W tym roku migaliśmy słowa związane z rodziną. Zapraszamy do obejrzenia filmu na naszym szkolnym fanpage'u! https://tiny.pl/w71lj

 

 

 Obchody Dnia Chłopca w 5b

phoca thumb m image0001W bieżącym roku szkolnym chłopcy z klasy 5b obchodzili swoje święto dwuetapowo. W środę trzy koleżanki uczciły Dzień Chłopaka przygotowując „ucztę' dla całej klasy, natomiast w poniedziałek wszyscy udali się do kina na wzruszający film pt. „ King, mój przyjaciel lew". Były to mile spędzone razem dni i mamy nadzieję, że w dalszej części roku będzie ich dużo więcej.

 

 

 

 

Dzień Chłopaka w Amnezji

phoca thumb m image001130 września 2022 r. klasy 6b i 7b razem świętowały Dzień Chłopca. Wspólne wyjście do Centrum Rozrywki Amnezja miało na celu integrować nasze zespoły i pokazać aktywny, sportowy sposób spędzania wolnego czasu. Graliśmy w bilard, cymbergaja i kręgle na profesjonalnych torach bowlingowych. Zabawa była wspaniała! 
Wszystkim chłopcom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

 

 

Klasa 1b także "sprzątała kawałek naszego świata"

phoca thumb m 2Uczniowie klasy 1b pokazali, że nie są gorsi od starszych kolegów i koleżanek i także włączyli się w akcję „Sprzątanie świata 2022". Podczas zajęć uczyli się jak i dlaczego należy segregować śmieci oraz udali się na wielkie sprzątanie okolic szkoły. Emocji było wiele – każdy chciał zebrać ich jak najwięcej, ale nie to przecież jest najważniejsze. Miejmy nadzieję, że dbanie o środowisko stanie się dla maluchów nie tylko jednorazową akcją, ale świadomym działaniem dla dobra naszej planety.

 

 

 

Klasa 5b znów "sprzątała świat"

phoca thumb m image001Uczniowie klasy 5b integracyjnej nie przeszli obojętnie obok tegorocznej akcji „Sprzątanie świata". Na godzinie wychowawczej postanowili posprzątać teren wokół szkoły i chociaż deszcz próbował pokrzyżować im plany, zaangażowanie było duże. Udało się zebrać tylko dwa worki śmieci, ale satysfakcja z wykonanej pracy jest ogromna!

 

 

 Sprzątanie Świata 2022

phoca thumb m image001Klasa 6b integracyjna włączyła się w akcję Sprzątanie Świata 2022. We współpracy z SU zaangażowała się w zapoznanie z tematem segregacji śmieci i recyklingu. Tegoroczne hasło kampanii brzmi „Wszystkie śmieci są nasze".

 

 

 

 


Dzień Kropki w 1b

phoca thumb m image01615 września klasa 1b przyłączyła się do szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki, czyli święta kreatywności i zabawy. Uczniowie poznali postać małej dziewczynki Vasthi, która myślała, że nie potrafi malować. Jednak dzięki temu, że jej nauczycielka zachwyciła się namalowaną przez dziewczynkę kropką, uwierzyła ona w swój talent i możliwości. Zdała sobie sprawę, że ogranicza ją jedynie wyobraźnia. I tak rozpoczęła się piękna, pełna kreatywności przygoda. Uczniowie klasy 1b swoją niezwykłą podróż rozpoczęli także od stworzenia własnego, niepowtarzalnego rysunku z jednej kropki narysowanej na środku kartki. Udało się! Każda praca jest wyjątkowa. Spójrzcie sami GALERIA

 


Zielona szkoła klasy integracyjnej 6b

phoca thumb m image010W bardzo ciekawy sposób rozpoczęliśmy naukę w roku szkolnym 2022/2023 - nad jeziorem Wilczyńskim w miejscowości Mrówki. Od 5 do 9 września mogliśmy cieszyć się urokami tego zakątka. Każdy dzień był wypełniony ciekawymi zajęciami na świeżym powietrzu takimi jak: łucznictwo, strzelanie z wiatrówki, pływanie kajakami. Nauczyliśmy się podstawowych zasad survivalu w tym rozpalania ogniska. Świetnie bawiliśmy się podczas podchodów oraz manewrów nocnych. Podziwialiśmy również piękną przyrodę w trakcie wycieczki rowerowej na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Chwile spędzone podczas wspólnej zabawy i nauki na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

 

Uczeń na drodze

phoca thumb m image004Klasa 1b podczas zajęć poznawała zasady zachowania się na drodze. Uczniowie udali się do miasteczka ruchu drogowego przy ul. Podmiejskiej, aby ćwiczyć właściwe zachowania pieszego. Oczywiście nie był to tylko czas nauki, ale również wspólnej zabawy.

 

 

 

 

 

Sukces Kuby z klasy 5b

Jakub Czubak 5bJakub Czubak, uczeń klasy 5b, wziął udział w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez kaliską Spółdzielnię Mieszkaniową „Dobrzec". W swojej kategorii wiekowej, w konkursie pt. „Kalisz - Miasto moich marzeń" Jakub zajął I miejsce. Prace można było oglądać podczas festynu na Polach Marsowych w czerwcu 2022 roku. Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

Wyróżnienie dla Daniela Skorupy z klasy 4b

phoca thumb m 1aGratulujemy Danielowi uzyskania WYRÓŻNIENIA w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno  -Literackim „Kartka z życzeniami na 10 lecie ZSP w Żelazówce". Cieszymy się z jego sukcesu i życzymy kolejnych!

 

 

 

 

 

Sukces artystyczny Hani z 4b

phoca thumb m 1Hania Tomalak, uzdolniona plastycznie uczennica klasy 4b, wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez kaliski Sanepid w ramach „Kaliskiego Tygodnia Zdrowia 2022". W grupie wiekowej IV-VI, w konkursie „Zdrowa i aktywna kaliska lalka - instalacja plastyczna", Hania zdobyła I miejsce! Jej ponad metrowa lalka wyróżniała się spośród innych prac. Cieszymy się i gratulujemy sukcesu.

 

 Dzień Integracji w V LO

18 maja 2022 r. klasy 7a, 7b i 8b uczestniczyły w Dniu Integracji w V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu. Dziękujemy organizatorom, za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do obejrzenia relacji na Facebooku ,,Ra... - V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu | Facebook

 

 

Wycieczka 4b do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie

phoca thumb m 8Gołuchów znajduje się 15 km od Kalisza i często jest odwiedzany przez dzieci z rodzicami. Jednak uczniowie klasy 4b postanowili odwiedzić go całą klasą i wziąć udział zajęciach na terenie ośrodka. Były to zajęcia terenowe „Ssaki leśne" „Wiosna budzi kolorami i zapachami", warsztaty „Dekorowania drewna", lekcje muzealne w „Powozowni" „Owczarni" i „Muzeum Leśnictwa". Uczniowie mieli także czas wolny. Przeznaczyli go na plażowanie, gry i zabawy, dyskotekę. Wyczerpani obfitością zajęć, noc spędzili w dawnej „Oborze". We wtorkowe popołudnie zadowoleni wrócili do swoich domów.

 


 

Właściwe odżywianie

phoca thumb m image001Kolejne zajęcia w klasie 5b integracyjnej w ramach programu „Emocjonalna apteczka pierwszej pomocy" miały nas zachęcić do zdrowego odżywiania poprzez włączanie owoców i warzyw oraz wody do codziennego jadłospisu. Wykonaliśmy zadania związane z uważnym smakowaniem, podczas których rozpoznawaliśmy smaki. Obejrzeliśmy prezentację o znaczeniu wody - źródle życia i odkryliśmy skarby natury, wykonując soki z przyniesionych przez siebie owoców i warzyw. Te bomby witaminowe dodały nam sił i zdrowia. Zachęcamy wszystkich do picia świeżych soków oraz jedzenia owoców i warzyw codziennie!

 

 

 

Uczniowie 4b z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu

phoca thumb m image001Wycieczka do Straży Pożarnej okazała się ciekawym przeżyciem dla uczniów. W interaktywnej sali edukacyjnej mogli „ściągną kota z drzewa", obserwować „zarzewia pożaru w domu", wziąć udział w tematycznym quizie sprawdzającym ich wiedzę, obejrzeć z bliska pojazdy bojowe. Taka forma edukacji dla bezpieczeństwa spodobała się uczniom.

 

 
Relacja z Dnia Patrona

phoca thumb m image010Z okazji Dnia Patrona naszej szkoły, p. Jola Baraniak przygotowała prezentację multimedialną z życiorysem Stefana Szolca -Rogozińskiego, a następnie wyświetliła ją na zajęciach z uczniami klasy 5b. Zadaniem uczniów było zapamiętanie podanych w ciekawy sposób wiadomości. Po projekcji klasa przystąpiła do rozwiązania interaktywnego quizu przygotowanego w aplikacji Kahoot. Każdy uczeń zalogował się i odpowiedział na pytania, wybierając odpowiedzi na swoim smartfonie. Zabawie towarzyszyły wielkie emocje i chęć sprawdzenia się. Zwycięzcą quizu została Aleksandra Kurz. Gratulujemy. Nasz patron był wielkim Polakiem, patriotą i wytrwałym podróżnikiem. Starajmy się go naśladować w wytrwałości każdego dnia.

 

 

Wychowawcza z inspirującymi kobietami

phoca thumb m image001Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, na godzinie wychowawczej (11 marca 2022 r.), postanowiliśmy poznać postaci inspirujących kobiet ukazane w prezentacji multimedialnej, przygotowanej przez nauczycielki biblioteki szkolnej. Chętnie zobaczyliśmy również wystawę poświęconą tej tematyce. A nasze koleżanki w klasie otrzymały drobne, książkowe upominki od kolegów. I tak można świętować!

 

 

 

8 marca - wyjątkowym dniem w klasie 4b

phoca thumb m image003Tegoroczny Dzień Kobiet był wyjątkowym dniem dla dziewcząt. Chłopcy przygotowali z okazji tego święta barwną gazetkę klasową i upominki dla każdej koleżanki. Był śpiew "100 lat", życzenia i słodkości. Dopełnieniem święta będzie wspólne wyjście do kina na film.

 

 

 

 

 

Spacerowy dzień 4 marca 2022

phoca thumb m image001Spacer rozpoczęliśmy drogą do kina na seans pt. „Wiki i jej sekret". To piękny i mądry film o ochronie zwierząt i ich relacji z ludźmi. Następnie zwiedziliśmy odnowiony budynek zabytkowego dworca kolejowego, opowiadając sobie jego ponad stuletnią historię. Nieopodal zaciekawiła nas kolejowa wieża ciśnień już od dawna nieczynna, a kiedyś niezbędna dla parowozów. W tym samym rejonie odnaleźliśmy jeszcze dwa ponad stuletnie budynki kamienic na ul. Dworcowej 4 i ul. Górnośląskiej 71. Idąc w dół tej ruchliwej ulicy minęliśmy osiedle Kaliniec, którego nazwy ulic kojarzą się z powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie". Doszliśmy do zabytkowego budynku Biblioteki Miejskiej im. A. Asnyka oraz Ośrodka Kultury Plastycznej. Czyżby druga wieża ciśnień? Tak! To tam znajduje się Ośrodek Kultury Plastycznej im. Bogdana Jareckiego w Kaliszu, gdzie jako pierwsi mogliśmy obejrzeć wystawę Włodzimierza Trawińskiego „Postać" (malarstwo, rysunek, grafika, relief.) Otrzymaliśmy zaproszenia na wieczorny wernisaż i spotkanie z autorem. Wystawa trwa od 4 marca do 2 kwietnia - warto wybrać się na spotkanie ze sztuką współczesną. My to zrobiliśmy i zachęcamy innych.
Uczniowie klasy 5b z nauczycielami

 

 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?