logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
483
1561
2978852

Twoje IP: 3.236.55.22

 

zapr1

SP17 drzwi otwarte2

 

Siatkarskie Osrodki SzkolneCertyfikat BBC

 

 

dyplom

 

 

 DyplomAZonkile

 

 

  Wf1
 

 

PieknaNaszaPolskaCała

 

 

 

 

  

 

Klasy integracyjne

W naszej szkole funkcjonują oddziały integracyjne, tzn. takie w których uczą się dzieci zdrowe razem ze swoimi niepełnosprawnymi rówieśnikami. W tym roku szkolnym są to klasy: 1b, 2b, 3b, 4b, 5b, 6b, 7a, 7b i 8b. Szkoła dostosowana jest do poruszania się po niej uczniów na wózkach inwalidzkich. Mamy windę, podjazdy, odpowiednio dostosowane toalety.

A oto kilka fotoreportaży z ostatniego czasu z udziałem klas integracyjnych:

 

Pierwsze sukcesy lekkoatletów z klasy 4b

phoca thumb m 20210917 090343Uczniowie klasy 4b: Oliwia Spiżak - Matysiak, Jagoda Śnieg i Ksawery Trzęsała reprezentowali naszą szkołę podczas Ligii Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych. Z ogromną radością informujemy, że Oliwka zdobyła III miejsce w biegu na 60 m. W sztafecie dziewcząt 4 razy 100m Oliwka z Jagodą również zdobyły III miejsce. Natomiast Ksawery w biegu na 60 m uzyskał czwarty wynik. Gratulujemy pierwszych sukcesów sportowych!

 

 

 

Detektywi z 4b w akcji!

phoca thumb m 20210916 120436 15Lekcja przyrody na terenie arboretum w Lesie Winiarskim okazała się wspaniałą przygodą. Podczas spaceru uczniowie poznawali ciekawe okazy i obiekty przyrodnicze, aby później podczas gry jako detektywi, odczytywać ukryte w różnych miejscach zagadki "kryminalne" i rozwiązywać je. Cel został osiągnięty! Lekcja dostarczyła dzieciom wiedzy, umiejętności i zintegrowała zespół klasowy.

 

 

 

Klasa 4b i "Sprzątanie świata"

sp4bUczniowie klasy 4b integracyjnej z dużym zaangażowaniem i radością przystąpili do akcji "Sprzątanie świata". Udało im się zebrać "górę śmieci", a wspólne działanie i szczytny cel połączyły uczniów.

 

 

 

 

Uczymy się w terenie

phoca thumb m 114 września 2021 r. uczniowie klasy 5b wyjechali do Centrum Edukacji Leśnej „Las Winiarski” w Kaliszu, gdzie uczestniczyli w zajęciach biologicznych. Celem zajęć było przedstawienie warstwowej budowy lasu, zdobycie umiejętności rozpoznawania drzew oraz przybliżenie zagadnień ekologicznych ochrony siedlisk leśnych. Zajęcia zostały bardzo ciekawie poprowadzone przez leśnika, a wszyscy uczniowie klasy 5b stwierdzili, że takie lekcje mogą być codziennie! A zatem korzystajmy z takich form nauki.

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

phoca thumb m 20210625 083318Klasa 4b integracyjna zakończyła rok szkolny z uśmiechem i nadzieją. Ten szczególny rok dedykujemy naszemu koledze Kubie, który zmaga się z chorobą i nie mógł z nami chodzić na zajęcia. Wiemy, że czasami tak jest, ale pamiętajmy, że "po burzy zawsze wychodzi słońce". Do zobaczenia w szkole!

 

 

 

 

 

Integracja po pandemii

phoca thumb m 20210614 12062214 czerwca 2021 roku klasa 4b, wraz ze swoimi wychowawcami, wybrała się do kina na film "Skąd się biorą sny". Uczniowie odwiedzili lodziarnię i zjedli lody, a wybór ich smaku był przeogromny: malinowy, miętowy, mango, owoców leśnych itp. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że najważniejsze było wspólne spotkanie i rozmowy z kolegami, a więc integracja "na nowo".

Pierwsza pomoc przedmedyczna

phoca thumb m pomoc 211 czerwca, uczniowie klasy 4b, uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pielęgniarkę szkolną panią Dorotę Dmitrzak, podczas których zapoznali się z zasadami pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzielnie ratowali szkolnego fantoma.

 

 

 

 

Piknik

phoca thumb m 20210602 100722Tegoroczny Dzień Dziecka był przepełniony radością i życzliwością, ponieważ wróciliśmy do szkoły. Cała nasza klasa wzięła udział w akcji Samorządu Uczniowskiego, która polegała na tym, że każdy z nas musiał przyjść w ulubionym nakryciu głowy. Pomysły uczniów były zaskakujące i inspirujące. Nasze nauczycielki p. Jola i p. Kasia zorganizowały „lekcyjny piknik" na zielonym terenie szkoły. Było fantastycznie, ponieważ ponownie mogliśmy się integrować. A Wy jak świętowaliście ten szczególny dzień? Pozdrawiamy klasa 4b.Powtórzenie wiadomości o mitach greckich w klasie 6b

phoca thumb m pptUczniowie klasy 6b przygotowali prace, które miały przypomnieć innym najważniejsze informacje o mitach greckich, omawianych w poprzednim roku szkolnym. Dzieci wykazały się dużą inwencją twórczą i kreatywnością. Część uczniów wykonała krzyżówki, inni – listy gończe, pozostali – prezentacje PowerPoint. Pojawił się również plakat. Oto niektóre prace uczniów (galeria).
Dni Integracji w V Liceum

DniIntegracji14 i 15 kwietnia 2021 r. uczniowie klasy 7b integracyjnej wzięli udział w Dniach Integracji online, zorganizowanych przez V Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu. Dni Integracji odbyły się pod hasłem "Razem możemy więcej". Uczniowie spotkali się z dogoterapeutką i felinoterapeutką, które przybliżyły, na czym polega terapia dzieci, młodzieży i dorosłych z zastosowaniem zwierząt - psa lub kota. Specjalistki przedstawiły korzyści, jakie wynikają z takiej terapii. W drugim dniu spotkania, uczniowie poznali p. Katarzynę Rogowiec, złotą i srebrną medalistkę Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich oraz Mistrzostw Świata w narciarstwie biegowym. Pani Katarzyna swoją postawą wykazywała, że warto stawiać sobie cele - sprawiają one, że życie jest lepsze i pełniejsze, że warto walczyć ze swoimi słabościami, że niemożliwe nie istnieje. Uczniowie poznali również trenerów koszykówki na wózkach inwalidzkich - p. Marka Bystrzyckiego i Pawła Krawczyńskiego. Spotkanie z niepełnosprawnymi sportowcami pokazało uczniom, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w drodze do osiągnięcia celu. W każdej sytuacji można odnaleźć radość i sens życia. Trzeba tylko chcieć. Relację z tego wydarzenia można zobaczyć pod linkiem: 

https://www.facebook.com/VLiceumKalisz/posts/4734721513258065

Dzień urodzin naszego patrona Stefana Szolc - Rogozińskiego

phoca thumb m 20210415 12485614 kwietnia minęła 160. rocznica urodzin naszego patrona Stefana Szolc - Rogozińskiego. Z tej okazji uczniowie klasy 4b obejrzeli krótką prezentację na jego temat i dowiedzieli się, że Stefan Szolc - Rogoziński był podróżnikiem, odkrywcą i badaczem Afryki, zwłaszcza Kamerunu. Dzieci zwróciły uwagę na jego cechy godne naśladowania: odwagę, cierpliwość, wytrwałość, ciekawość świata, przyjacielskość i pokojowe nastawienie do ludzi. Po wysłuchaniu informacji na temat naszego patrona uczniowie klasy 4b wykonali kartkę z kalendarza, chcąc podzielić się z wszystkimi refleksją: żeglujmy z naszymi marzeniami i spełniajmy je!


Klasa 4b integracyjna poznaje ukształtowanie terenu

phoca thumb m 4dLekcje przyrody mogą być ciekawe, kiedy wychodzimy w teren, obserwujemy oraz doświadczamy. Obecnie na zajęciach zdalnych szukamy najlepszych sposobów uczenia się i utrwalania nowych wiadomości. Dlatego zachęceni przez nauczyciela przedstawiliśmy różne formy terenu, rzeźbiąc je w plastelinie, ciastolinie, masie solnej, czy piasku. Zachęcamy wszystkich do nauki przez zabawę. Uczniowie klasy 4b.

 "Loguj się z głową" na zajęciach z wychowawcą w klasie 6b

Uczniowie klasy 6b na zajęciach z wychowawcą zrealizowali program edukacyjno - profilaktyczny dla dzieci z klas IV–VI szkół podstawowych „Loguj się z głową”, przygotowany z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. Celem programu jest rozwijanie wiedzy i umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z mediów elektronicznych i chronią przed e-uzależnieniami. Tematy zostały zogniskowane wokół czterech zagadnień: nadużywanie mediów i cyberprzemoc, radzenie sobie z emocjami, radzenie sobie ze stresem, samoocena. 

 

Dzień Kobiet - nadchodząca wiosna 2021

phoca thumb m nowy folder 715Dzień Kobiet, czyli coroczne święto obchodzone 8 marca świętowaliśmy wspólnie w klasie 4b. Chłopcy złożyli swoim koleżankom piękne życzenia i opowiedzieli zabawne żarty. Uczniowie w tym dniu obdarowali się miłymi słowami i wirtualnymi tulipanami. Kwiaty te są zwiastunami wiosny, a zatem powstały piękne, wiosenne obrazy. Zachęcamy do obejrzenia prac.

 

 

 

Światowy Dzień Chorób Rzadkich

Co roku, ostatniego dnia lutego przypada Światowy Dzień Chorób Rzadkich. Jest to dzień solidarności z osobami zmagającymi się z tymi chorobami oraz okazja do podnoszenia społecznej świadomości w tym zakresie.
Rzadkie, ale niezapomnianie - zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji, dotyczącej tych chorób, przygotowanej przez klasę 6a.

Choroby

 

Cykl lekcji na temat zdrowego stylu życia w klasie 6b

phoca thumb m zdrowe odywianie kl. 6bUczniowie klasy 6b na zajęciach z wychowawcą zrealizowali cykl lekcji dot. zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania. Jedna z uczennic przygotowała prezentację multimedialną, która podsumowała tematy, omawiane w minionych tygodniach. Wszystkie prezentowane obrazki pochodzą z Internetu.

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W tym roku szkolnym uczniowie klas integracyjnych w wyjątkowy sposób uczcili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - zmierzyli się z łamańcami językowymi. Sami zobaczcie, jakich mamy mistrzów naszej mowy!

lamancejezykowe2

 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

phoca thumb m dbiZ okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, na zajęciach z wychowawcą, klasa 4b poruszyła problematykę bezpieczeństwa w sieci oraz umiejętnego korzystania z mediów. Krótka prezentacja multimedialna zachęcała do mądrego korzystania z Internetu, ale również przestrzegała przed uzależnieniem od mediów. Uczniowie zapoznali się z blogiem biblioteki szkolnej, na którym panie bibliotekarki umieściły plakat DBI, zalecenia oraz słuchowisko ze strony sieciaki.pl. Zachęcamy naszych szkolnych kolegów do zapoznania się z informacjami tam zamieszczonymi. Pamiętajmy! Głównym zadaniem organizowania takiego dnia było i jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo w sieci. 

Uczniowie klasy 4b z nauczycielkami.

 

Tłusty czwartek w klasie 6a

Dzisiaj, na zajęciach z wychowawcą, poznaliśmy genezę tłustego czwartku. Otóż sięga ona jeszcze czasów pogaństwa. Był to dzień, w którym świętowano odejście zimy. Spożywano wtedy tłuste potrawy oraz pączki przygotowane z ciasta chlebowego, nadziewane słoniną. Zwyczaj jedzenia pączków w wersji słodkiej pojawił się w Polsce dopiero około XVI wieku. W środku takiego pączka znajdował się migdał lub mały orzeszek, a ten kto trafił na taki pączek miał, według przepowiedni, cieszyć się szczęściem, dostatkiem i powodzeniem. Na koniec zajęć wymieniliśmy się swoimi domowymi przepisami na pączki oraz wspólnie stworzyliśmy własny przepis.

 

Klasa 6a poleca

 

Sałatka czy surówka? Oto jest pytanie klasy 4b integracyjnej

phoca thumb m niadanie14 lutego 2021 r., na lekcji wychowawczej, uczniowie klasy 4b integracyjnej postanowili zjeść wspólnie zdrowe, drugie śniadanie. Z pomocą rodziców przygotowali produkty, a następnie samodzielnie zabrali się do zrobienia sałatki… a może surówki? Okazuje się, że surówka to rodzaj potrawy przyrządzonej z surowych warzyw lub owoców - mogą być one kwaszone, konserwowe, mrożone. Sałatka natomiast zawiera produkty gotowane, takie jak jaja, mięso, makaron. Niektóre źródła podają, że każda surówka jest sałatką, ale nie każda sałatka jest surówką. I bądź tu mądry! My pokazujemy Wam nasze zdrowe, drugie śniadanie i zachęcamy do samodzielnego przygotowywania sałatek i surówek. SMACZNEGO!

 

Wnuki z klasy 4b integracyjnej przesyłają laurki z życzeniami na Dzień Babci i Dziadka

phoca thumb m laurka ali1 221 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia - Dzień Dziadka. Dziadkowie są kochani, troskliwi, pomagają nam w różnych sytuacjach i pocieszają, gdy jesteśmy smutni. Posiadają dużą wiedzę i doświadczenie, więc warto słuchać ich rad. Za to wszystko co dla nas robią jesteśmy im bardzo wdzięczni. Dlatego na zajęciach z wychowawcą wykonaliśmy wspólnie laurki z życzeniami dla naszych kochanych seniorów. Przy tej miłej pracy opowiadaliśmy sobie, że kochamy ich "za pyszne pączki", "za wspólne spacery", "boskie obiady", "za bycie z nami", "opiekę nad nami". Kochamy także tych dziadków, którzy już od nas odeszli i gdzieś daleko „z nieba" patrzą na nas. Również przesyłamy im laurki. Przewodnicząca klasy 4b - Nikola Andrzejczak.

 

Stypendiada wczesnoszkolna

phoca thumb m stypendiada 2Uczniowie klasy 3b wzięli udział w Ogólnopolskiej Stypendiadzie Wczesnoszkolnej, organizowanej przez firmę edukacyjną "Orzeł". Dzieci zgłosiły się do dwóch konkursów, które obejmowały zakres edukacji czytelniczej (należało się wykazać znajomością bajek: „Calineczka” i „Królewna Śnieżka”) i plastycznej, (w której uczniowie wykonali laurki, pocztówki, ozdobne krawaty, okładki). Łącznie w konkursie wzięło udział 11 uczniów z klasy 3b. Dyplomy, wyróżnienia i medale okolicznościowe otrzymały: Oliwia Spiżak-Matysiak i Hania Tomalak, za wykonanie barwnych pocztówek. Dyplomy uczestnictwa otrzymali: Alicja Chucka, Antonina Włodarczyk, Maria Kaczmarek, Jagoda Śnieg, Janek Kornacki, Filip Kubis, Artur Kuświk, Tymoteusz Kujawiński, Ksawery Trzęsała. Cieszymy się z zaangażowania uczniów i życzymy im wielu sukcesów.

 

Projekt edukacyjny "Śladami Stasia i Nel" w klasie 6b

phoca thumb m screeny ilustracjeUczniowie klasy 6b na lekcjach języka polskiego zrealizowali projekt „Śladami Stasia i Nel”. Lekcje były tworzone we współpracy z nauczycielkami - bibliotekarkami. Podczas omawiania lektury uczniowie rozwijali kompetencje kluczowe – informatyczne oraz umiejętność uczenia się. Na każdej lekcji zdobywali wiedzę, korzystając z różnych aplikacji, np. Wordwall, Genial.ly, a także prezentacji multimedialnych przygotowanych przez nauczycielki. Udostępniono także uczniom ilustracje do lektury, które szkolna biblioteka posiada w swoich zasobach. Samodzielna praca projektowa uczniów polegała m. in. na stworzeniu prezentacji w PowerPoincie na temat związany z Afryką, napisaniu informacji o zaginięciu Stasia w Wordzie, a także napisaniu scenariusza filmowego na podstawie ulubionego fragmentu powieści. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością lektury, jednak nadal pracują nad poprawnym stosowaniem zasad ortograficznych i interpunkcyjnych we własnych tekstach.

 

Ozdoby choinkowe uczniów klasy 3b

phoca thumb m 3Z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 3b wykonali ozdoby choinkowe z papieru, które będą ozdobą ich drzewek. Zapraszamy do obejrzenia!

 

 

 

 

 

Godzina z wychowawcą w klasie 4b integracyjnej

phoca thumb m img 20201217 11460517 grudnia, podczas godziny z wychowawcą, uczniowie klasy 4b zaprezentowali swoje świąteczne gadżety. Spośród wielu wspaniałych przedmiotów, przygotowanych przez dzieci, przeważały czapki mikołajowe, był też prawie kompletny strój św. Mikołaja! Dzięki tej lekcji uczniowie wprowadzili się w nastrój świąteczny. Jednak, jak to bywa przed końcem roku, wielu czyni podsumowania i ocenia miniony czas. Również uczniowie dokonali samooceny. Wypadła ona bardzo pomyślnie, co nie znaczy, że niektórzy nie poczynili małych postanowień co do pracy nad swoim zachowaniem w nowym 2021 roku. Na zakończenie uczniowie złożyli Pani i sobie nawzajem życzenia bożonarodzeniowe.

 

Bożonarodzeniowy Konkurs dla Klas Integracyjnych

W grudniu chętni uczniowie klas integracyjnych wzięli udział w konkursie pt. "Ozdoba bożonarodzeniowa". Klasa 4b wykonała znaki o tematyce zimowo - świątecznej, natomiast klasy 5b, 6a i 6b przygotowały ozdoby świąteczne. Uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią, kreatywnością i zdolnościami manualnymi. 

 

Nagrodzone prace

w kategorii znak zimowo - świąteczny:

Bez tytułuBez tytułu1

  

w kategorii ozdoba świąteczna:

Bez tytułu2Bez tytułu3Bez tytułu4

 

Jury przy wyborze najlepszej pracy brało pod uwagę: estetyczne wykonanie, samodzielność, kreatywność, a w pracach klas czwartych również czytelność znaków dla wszystkich odbiorców.

 

Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 7b integracyjnej przygotowali prezentacje na temat postaci św. Mikołaja oraz zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych w Polsce i na świecie. Wraz z tymi prezentacjami klasa 7b składa całej społeczności szkolnej życzenia zdrowych, spokojnych i radosnych świąt!

 

               1 3    1 2    1 4   1 1

 

 

Kochamy nasze domowe zwierzęta

phoca thumb m zwierztaKlasa 4b integracyjna na lekcji przyrody rozmawiała o zwierzętach domowych. Ten temat okazał się bardzo interesujący i na zajęciach z wychowawcą postanowiliśmy przedstawić swoich pupili i porozmawiać o nich. W obecnych, dosyć trudnych czasach obostrzeń epidemiologicznych, mamy zawsze przy sobie tych wiernych przyjaciół. Nasi kochani rodzice pomagają nam w opiece nad nimi. Uczą nas obowiązkowości i wytrwałości, która jest niezbędna do radości posiadania zwierząt w domu. Nie wszyscy z nas mają zwierzęta u siebie, ale bardzo chętnie odwiedzamy je u babci, wujka, czy znajomych. Zamieszczamy w galerii zdjęcia naszych pupili i ich modele wykonane z plasteliny.

Miłego oglądania życzą uczniowie 4b integracyjnej.

 

Klasa 4b integracyjna dzieli się swoimi zainteresowaniami

phoca thumb m igor nNa lekcji wychowawczej rozmawialiśmy o naszych zainteresowaniach, hobby. Poznaliśmy rodzaje i kategorie zainteresowań, które często pokrywają się z naszymi talentami i tym co lubimy dodatkowo robić poza szkołą. Wielu z nas ma uzdolnienia matematyczne, sportowe, rekreacyjne, artystyczne. Niektórzy lubią pływać i należą do klubów sportowych m.in. Julia, Ola, Igor N. Inni pięknie rysują, malują jak Lena, a nasza Zuzia uwielbia język angielski. Taniec jest pasją prawie wszystkich dziewcząt, a Vanessa ma nawet swojego bloga, gdzie dzieli się pozytywną energią. Dzisiaj twierdzicie, że warto rozwijać talenty, bo w przyszłości może będziecie pracować jako instruktorzy, trenerzy tańca, pływania, nauczyciele matematyki, języka angielskiego. Trzymam za Was kciuki - Wasz wychowawca.

 

Klasa 4b integracyjna obchodziła Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych

MiędzynarodowyW czwartek 19 listopada 2020 roku, na godzinie wychowawczej, pani Jolanta Baraniak opowiedziała całej naszej klasie 4b jak możemy pomagać osobom słabowidzącym i niewidomym. Pokazała nam wspaniałą prezentację na ten temat. W tym dniu dużo się dowiedzieliśmy o sławnych osobach niewidomych, które mogą być dla nas wzorem do naśladowania w wytrwałości, chęci nauki i realizacji celów, mimo trudności i ograniczeń. Przewodnicząca klasy 4b - Nikola Andrzejczak.
 
Prezentacja
 

Plakaty na Święto Niepodległości 11 listopada

phoca thumb m jakub czubak10 listopada, klasa 4b integracyjna świętowała zdalnie Dzień Niepodległości poprzez wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, pogadankę historyczną i wykonanie plakatów. Dzieci narysowały znaki polskości, wolności i walki o nią. Przypomnieliśmy sobie, że Polacy chcą być podobni do orłów: cieszyć się ich wolnością, kochać życie, dążyć wciąż wyżej i osiągać wciąż więcej. Dzieci pokazały, że Orzeł jest ptakiem silnym, gotowym bronić swojego gniazda przed każdym wrogiem, tak jak Polacy gotowi byli do obrony swojej ojczyzny. Stwierdziliśmy, że każde dziecko może być patriotą i starać się, aby teraz oraz w przyszłości przynosić dumę Polsce.
                              Uczniowie klasy integracyjnej 4b z wychowawcą.

 

Figurki bohaterów „Hobbita” stworzone przez uczniów klasy 6b

phoca thumb m 5Uczniowie klasy 6b omawiali na lekcjach języka polskiego lekturę „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Na ostatnich zajęciach z lekturą musieli wykazać się kreatywnością i pomysłowością. Ich zadanie polegało na stworzeniu figurek ulubionych bohaterów powieści. Pojawili się m.in.: Thorin, Smaug i Gandalf.

 

 

 

Wesoły czas w klasie 4b integracyjnej

phoca thumb m 20201001 123130Przygotowania do klasowego "Dnia Chłopca 2020" trwały od tygodnia. Ola i jej koleżanki wypożyczyły z biblioteki "Księgę imion", w której odszukały znaczenie imion naszych kolegów z klasy. Następnie wydrukowane i ozdobione teksty zostały wręczone chłopcom. Lena, Natalia i Ola zrobiły pyszną watę cukrową, a pozostałe dziewczęta przygotowały różnego rodzaju gry i zabawy np. ciepło - zimno, gry planszowe oraz zabawy z balonami. To był wspaniały dzień w naszej klasie i wspominamy go bardo miło.

Przewodnicząca klasy 4b - Nikola Andrzejczak

 

Uczniowie klasy 6b realizowali projekt "Uczymy się tolerancji"

phoca thumb m 20201014 092722Uczniowie klasy 6b na lekcjach języka polskiego i zajęciach z wychowawcą realizowali projekt „Uczymy się tolerancji”. Omówili m. in. teksty literackie, w których bohaterem była osoba z niepełnosprawnością; osoba, uciekająca ze swojej ojczyzny z powodu wojny; osoba, zamieszkująca środowisko, w którym miesza się wiele kultur i religii. Uczniowie prowadzili dyskusję dot. postaw promowania tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji. Wykonali plakaty na temat tolerancji i akceptacji. Wspólnie uzupełnili plakat o haśle: „Jestem człowiekiem i mam prawo do…”. 

 

 

Dzień Drzewa 2020 w integracyjnej 4b

phoca thumb m drzewo 1W październiku klasa 4b integracyjna pamiętała o obchodach Światowego Dnia Drzewa. Uczniowie swoim strojem w odcieniach zieleni włączyli się w akcję „Drzewa dla klimatu”. Na planszach zawieszonych w auli rozpoznawali rodzaje drzew i dopasowywali naturalne liście, niektórzy wykonali zielniki. Ponadto, na lekcji przyrody, uczniowie rozmawiali o potrzebie sadzenia drzew i ochronie lasów.

 

 

 

Bezpieczny powrót do szkoły

phoca thumb m 1 2Klasa integracyjna 4b rozpoczęła rok szkolny 2020/2021 z uśmiechem i energią. Naszym pierwszym, bardzo miłym gościem - 10 września 2020 r. - była pani psycholog Magdalena Woźniak - Kościelak. Opowiadała nam o bezpiecznym powrocie do szkoły
w reżimie sanitarnym oraz jak sobie radzić w obecnej sytuacji. W prezentacji multimedialnej przedstawiła zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i zjawisko cyberprzemocy.
Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie. 
Uczniowie klasy 4b.
 
 

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?