Twoje IP: 18.212.239.56

Klasy integracyjne

W naszej szkole funkcjonują oddziały integracyjne, tzn. takie w których uczą dzieci zdrowe razem ze swoimi niepełnosprawnymi rówieśnikami. W tym roku szkolnym są to klasy: 1b, 2b, 3b, 4a, 4b, 5b, 7b i 8b Szkoła dostosowana jest do poruszania się po niej uczniów na wózkach inwalidzkich. Mamy windę, podjazdy, odpowiednio dostosowane toalety.

A oto kilka fotoreportaży z ostatniego czasu z udziałem klas integracyjnych:

Tymoteusz Kujawiński zwycięzcą konkursu „Magiczna Irlandia”

tk1b
Z okazji tegorocznych obchodów Dni Św. Patryka MDK w Kaliszu zorganizował konkurs plastyczny „Magiczna Irlandia". Spośród 258 prac w piętnastoosobowym gronie zwycięzców znalazł się uczeń klasy 1b, Tymoteusz Kujawiński. Wykonał on pracę z bibuły na formacie B1. Można ją zobaczyć w Galerii „SZATNIA MDK". Gratulujemy.

Kubek świeżej wody dla mieszkańców Afryki

m1
Uczniowie klasy 1b dołączyli do grona kaliszan wspierających budowę studni w Afryce. Zaniesione przez dzieci na miejsce zbiórki gazety, kartony, książki zostaną sprzedane, a uzyskane fundusze pozwolą na wykopanie kolejnej studni. Apelujemy do wszystkich uczniów o włączenie się do pomocy kościołowi w krajach misyjnych!

Nagroda dla utalentowanej uczennicy klasy 1b

20190128 080552

Hanna Tomalak , uczennica klasy 1b zdobyła nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt. „Zobacz mój świat swoimi dłońmi". Dziewczynka wykonała przestrzenną pracę plastyczną, która została zauważona i doceniona przez jury konkursowe w Elblągu.

Gratulujemy sukcesu!

„Dotknij mój świat”

dms1
3 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole uruchomiono pokój, w którym uczniowie, poruszając się w zupełnej ciemności, mogli „zobaczyć świat oczami" osób niewidomych i słabowidzących. Na stołach ustawione były przedmioty codziennego użytku, np. wentylator, telefon, suszarka do suszenia włosów, kosz, itp. Ich rozpoznanie poprzez dotyk okazało się dość trudnym zadaniem. Celem naszych działań było uzmysłowienie uczniom na jakie problemy i ograniczenia w życiu codziennym natrafiają osoby dotknięte tą niepełnosprawnością oraz udzielenie odpowiedzi na pytanie: Jak możemy pomóc takiej osobie? Czy życie w zupełnych ciemnościach jest łatwe?