logo-bip godlo pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
824
1881
1716516

Twoje IP: 18.208.159.25

Klasy integracyjne

W naszej szkole funkcjonują oddziały integracyjne, tzn. takie w których uczą dzieci zdrowe razem ze swoimi niepełnosprawnymi rówieśnikami. W tym roku szkolnym są to klasy: 1b, 2b, 3b, 4a, 4b, 5b, 7b i 8b Szkoła dostosowana jest do poruszania się po niej uczniów na wózkach inwalidzkich. Mamy windę, podjazdy, odpowiednio dostosowane toalety.

A oto kilka fotoreportaży z ostatniego czasu z udziałem klas integracyjnych:

Dzień Chłopaka w 6b

Tegoroczny Dzień Chłopaka uczniowie klasy 6b (integracyjnej) świętowali wspólnie w Parku Trampolin. Był to czas wspaniałej zabawy, a zarazem okazja do jeszcze lepszej integracji. Uczniowie tej klasy lubią aktywnie spędzać czas, bo „w zdrowym ciele zdrowy duch".

Dzień Chłopca 5a

phoca thumb m img 20190927 112111Dnia 27 września br. z okazji Dnia Chłopca klasa 5a (integracyjna) udała się do Parku Trampolin. Wszyscy bawili się znakomicie, bo uczniowie z klasy 5a bardzo lubią ruch we wszystkich formach. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni!

 

 

Wyprawa klasy 5b

5b2
Celem wycieczki klasy 5b było gospodarstwo agroturystyczne Rancho Colorado w miejscowości Trzciel-Odbudowa. Uczniowie postawili na integrację i relaks - spacerowali, grali w piłkę, jeździli konno oraz pływali w basenie. Wieczorem królowały gry planszowe i zabawy ruchowe. Dzieci z niecierpliwością czekają na następną wycieczkę.

Burza nagród

nagrody

 

Koniec roku szkolnego to podsumowanie wielu konkursów. Uczniowie klasy 1b uczestniczyli w wielu z nich i osiągnęli wspaniałe wyniki. Wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Poetyckim „Wojtaszkowe strofy" otrzymały: Hanna Tomalak, Oliwa Spiżak Matysiak, Maria Kaczmarek.


W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Kwiat jest uśmiechem rośliny" wyróżnienie otrzymała Maria Kaczmarek. Alicja Chucka zdobyła II miejsce w XI Turnieju Karate o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. Wojciech Osman zdobył w piłce nożnej w Finale Okręgu Kaliskiego Żaków tytuł: Wyróżniający Zawodnik. Gratulujemy wszystkim sukcesów i zachęcamy do dalszej wytrwałej pracy nad swoimi talentami.

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?