Szydełkowa przygoda

im. dr. Bronisława Koszutskiego

Twoje IP: 54.166.203.17

"GOŚĆ Z HISZPANII "

21616196 1611834502225260 431517887988983958 nMiłym początkiem roku były odwiedziny w naszej szkolnej bibliotece, niespodziewanego gościa z Hiszpanii Pani Maite Serna Martinez, która  jest wykładowcą uniwersyteckim z Kraju Basków w Hiszpanii (Department of Language and Literature Education, University of the Basque Country UPV/EHU).

Pani Serna Martinez bada funkcjonowanie bibliotek szkolnych i metody pracy zachęcające do czytelnictwa. Na swoim uniwersytecie jest również opiekunem praktyk studenckich odbywanych w bibliotekach szkolnych. Walczy o utworzenie stanowiska nauczyciela-bibliotekarza (w Hiszpanii takie nie istnieje). Dlatego istotne dla niej było przygotowanie studentów INiB do pracy w szkole jak i same metody pracy z najmłodszymi.

Z ogromnym zainteresowaniem oglądała  prowadzoną przez nas kronikę, w której udokumentowane są wszystkie działania pracy biblioteki. Bardzo podobały się jej proponowane formy pracy z dziećmi. Chwaliła naszą pomysłowość i zapał w działaniach. Skrupulatnie notowała nasze sugestie.

Dzięki Pani Maite Serna Martinez kolejny raz upewniłyśmy się, że nasza praca ma znaczenie. Wizyta gościa stała się dodatkowym impulsem do dalszych działań. Galeria