1986

Twoje IP: 34.200.222.93

Przerwa na czytanie

pnc1
Poczytajowcy kontynuują w nowym roku szkolnym program „Przerwa na czytanie"

Podczas październikowego spotkania wolontariusze (Przemek, Zosia i Maja z klasy 5b) zapoznali dzieci z tematem zanieczyszczenia środowiska. Przeczytali bajkę „List Joli" Gordon Snell z książki „Mamo-50 bajek do czytania na głos". Dzieci poznały Jolę i Maksa. Bohaterowie postanowili napisać list do Królowej Świata w obronie zwierząt, które kaleczą łapy o rozbite szkła, zalepiają dzioby wyrzuconymi gumami do żucia, nie mogą pływać, bo woda jest tłusta, pełna butelek i worków foliowych, nie mają czystego powietrza i pożywienia. W tym celu Jola i Maks napisali przesłanie: „ Nasz świat jest piękny i bezcenny w każdym calu. Niech nikt nie robi w nim bałaganu", natomiast zwierzęta złożyły łapkami, skrzydłami, dziobami podpisy pod nim. Po przeczytaniu bajki uczniowie wcielili się w role zwierząt i podpisali list w ich imieniu. Zajęcia podsumowali stwierdzeniem, że wszyscy musimy dbać o warunki życia na lądzie i w wodzie. Spotkanie zakończyła zabawa.