Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00

Twoje IP: 54.174.43.27

Światowy Dzień Zespołu Downa

sdzd2
21. marca to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa nazywany również Dniem Kolorowej Skarpetki. Dla naszej społeczności szkolnej to bardzo ważny dzień ze względu na uczennice Zuzię i Natalię, dlatego każdy z uczniów wykonał oryginalną skarpetkę, która zawisła w auli szkolnej. Naliczyliśmy ich ponad 700 sztuk. Niezwykle wzruszającym było wystąpienie p. Agnieszki – mamy Zuzi, która chętnie opowiedziała o swojej córce. W dowód naszej integracji wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę pt:" Jesteśmy tu" oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie. Dołączając się do ogólnoświatowej akcji zarówno nauczyciele jak i uczniowie założyli kolorowe skarpetki niedoparki, które symbolizowały niedopasowane chromosomy.