Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00

Twoje IP: 54.174.43.27

Światowy Dzień Zespołu Downa w IV e

zd1

21 marca klasa IV e wzięła udział w spotkaniu z p. Sylwia Baranowską, dyrektor Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu. Dla uczniów była to przede wszystkim lekcja tolerancji. Uświadomili sobie, że każde dziecko i każdy dorosły z zespołem Downa ma takie samo prawo do edukacji, opieki zdrowotnej i życia społecznego jak inni. Takie osoby są wśród nas i nie oczekują współczucia, ale akceptacji i przyjaźni. Dzięki warsztatom uczniowie dowiedzieli się, jakie zachowania powinni prezentować, a jakich unikać w relacjach z chorymi. Efekty pracy zaprezentowali na klasowej gazetce. Wszyscy zostali zaproszeni na zajęcia integracyjne w szkole specjalnej.