Szydełkowa przygoda

im. dr. Bronisława Koszutskiego

Twoje IP: 54.166.130.157

Narodowe Czytanie

Dnia 28 września 2018r. na czwartej godzinie lekcyjnej nasza szkoła włączyła się w ogólnopolski projekt Narodowe Czytanie. Klasy 4-8 zatopiły się w lekturze „Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Młodszym uczniom zaprezentowane zostały książki dostosowane do ich poziomu i możliwości. Cieszy fakt, że klasy drugie wybrały pierwszą część serii Waldemara Cichonia o kocie Cukierku zakupioną z funduszu pochodzącego z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zachęciło to młodych czytelników do sięgnięcia po dalsze części figlarnych przygód kota Cukierka.
Na jedną godzinę lekcyjną wszyscy uczniowie i nauczyciele pogrążyli się w głośnym czytaniu. Dodatkowym elementem tego dnia było przeprowadzenie w bibliotece szkolnej konkursu „Mistrz głośnego czytania" dla uczniów klas 4-8. Każdy z uczestników pragnął jak najpiękniej przeczytać wylosowany fragment dzieła Stefana Żeromskiego. Zwyciężczyniami zostały: Małgorzata Sokołowska z klasy 5c i Aleksandra Luty z klasy 7a.
Akcję zainicjowała nauczycielka języka polskiego pani Ewa Krawczyk przy współpracy z nauczycielkami bibliotekarkami Marzanną Jędrzejczak, Edytą Szczepanik i Pauliną Formalewicz.