logo-bip godlo pl

Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00 3 dni

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 17
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Stefana Szolc - Rogozińskiego
w Kaliszu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b, 62-800 Kalisz
tel./fax: 62 765 34 33
sekretariat@sp17.kalisz.pl

Dzisiaj:
Wczoraj:
Wszyscy:
210
1403
1500165

Twoje IP: 54.209.227.199

Narodowe Czytanie

3 nar czyt7

Dnia 28 września 2018r. na czwartej godzinie lekcyjnej nasza szkoła włączyła się w ogólnopolski projekt Narodowe Czytanie. Klasy 4-8 zatopiły się w lekturze „Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Młodszym uczniom zaprezentowane zostały książki dostosowane do ich poziomu i możliwości. Cieszy fakt, że klasy drugie wybrały pierwszą część serii Waldemara Cichonia o kocie Cukierku zakupioną z funduszu pochodzącego z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zachęciło to młodych czytelników do sięgnięcia po dalsze części figlarnych przygód kota Cukierka.
Na jedną godzinę lekcyjną wszyscy uczniowie i nauczyciele pogrążyli się w głośnym czytaniu.

 

Dodatkowym elementem tego dnia było przeprowadzenie w bibliotece szkolnej konkursu „Mistrz głośnego czytania" dla uczniów klas 4-8. Każdy z uczestników pragnął jak najpiękniej przeczytać wylosowany fragment dzieła Stefana Żeromskiego. Zwyciężczyniami zostały: Małgorzata Sokołowska z klasy 5c i Aleksandra Luty z klasy 7a.

Akcję zainicjowała nauczycielka języka polskiego pani Ewa Krawczyk przy współpracy z nauczycielkami bibliotekarkami Marzanną Jędrzejczak, Edytą Szczepanik i Pauliną Formalewicz.

Copyright © 2013 - Szkoła Podstawowa Nr 17 w Kaliszu

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES :

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszych serwisach, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów reklamowych i statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Dowiedz się więcej

Akceptuję ?