Do wakacji pozostało 21.06.2019 24:00 187 dni

Twoje IP: 54.226.36.60

VII rajd Szlakiem Bursztynowym

rajd4
29 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII rajdzie Szlakiem Bursztynowym z Jagiellonką i Kopernikiem. Organizatorami imprezy byli III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika oraz Kaliski Oddział PTTK im. Stanisława Graevego.
Rajd miał na celu popularyzację wiedzy o Kaliszu, bursztynie i starożytnym szlaku bursztynowym oraz o Annie Jagiellonce i Mikołaju Koperniku – patronach Szkoły Dwojga Imion. Dla naszych uczniów najważniejsza jednak była dobra zabawa.

Pogoda nam dopisała, a my mogliśmy poznawać walory Parku Przyjaźni oraz okolic Wałów Piastowskiego i Staromiejskiego. W trakcie rajdu mieliśmy do wykonania zadania: test wiedzy, puzzle, kalambury i rzut w planetę. Układaliśmy układ słoneczny z darów natury. Każdy z uczniów mógł wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą.

Już nie możemy doczekać się kolejnego rajdu.